Бял равнец - "избавление от всички беди"

  • 474 420
  • 767
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 097
Да, първо водата завира и слагам равнеца и за макс.2-3 мин.оставям да поври.

# 646
  • Мнения: 1
Здравейте дами,
Имам много проблемен цикъл (първите 2 дни съм на легло) с доста гадно ПМС (болките се почват 1 седмица преди да ми дойде) другия месец ми предстой пътуване в чужбина и естествено тогава се пада да ми дойде - а обикновено ми е като по часовник. Въпросът ми е някоя от вас ползвала ли е белия равнец , за да ускори  идването на цикъла си (не с много - 2-3 дни, например), ако да - как сте го приемали?

п.п. Знам, че има медикаменти, които го забавят, но 1.не искам да се тъпча с хормони, които допълнително да ми побъркат цикъла и 2. със сигурност не искам да удължавам гадното ПМС

п.п.п. Съжалявам ако някой вече е питал - темата е доста обемна - стигнах до 10 страница и реших да питам  Grinning

Благодаря! Heart Eyes

# 647
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Да, първо водата завира и слагам равнеца и за макс.2-3 мин.оставям да поври.
В каква пропорция го правите?
Аз слагам 2с.л.в 400мл.вряща вода,ври 2мин.,престоява 30мин.и прецеждам,така е по указания на пакета....но е отровно горчиво Sick

# 648
  • Мнения: 4 097
Към 500 мл вода слагам.

# 649
  • Мнения: 5 820
   Обещах да споделя как ми повлия тази билка Бял равнец. Не ми понесе изобщо. Макар и по 2-3 минути оставих билката да се запари в гореща вода и после прецеждах, пак имах странични реакции - повдигане и нещо като задушаване, като че ли някой беше ме хванал за врата.

# 650
  • Мнения: 4 097
Тогава недей да я приемаш, на мен ми понася и то много добре, но всеки човек е различен.

# 651
  • София
  • Мнения: 5 764
Здравейте дами,
Имам много проблемен цикъл (първите 2 дни съм на легло) с доста гадно ПМС (болките се почват 1 седмица преди да ми дойде) другия месец ми предстой пътуване в чужбина и естествено тогава се пада да ми дойде - а обикновено ми е като по часовник. Въпросът ми е някоя от вас ползвала ли е белия равнец , за да ускори  идването на цикъла си (не с много - 2-3 дни, например), ако да - как сте го приемали?

п.п. Знам, че има медикаменти, които го забавят, но 1.не искам да се тъпча с хормони, които допълнително да ми побъркат цикъла и 2. със сигурност не искам да удължавам гадното ПМС

п.п.п. Съжалявам ако някой вече е питал - темата е доста обемна - стигнах до 10 страница и реших да питам  Grinning

Благодаря! Heart Eyes

аз съм чувала за маточина, но не съм пробвала.

# 652
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 114
Има ли проблем, ако се пие по време на менструация?

# 653
  • Мнения: 889
Да, може да ти спре или силно намалее цикъла, освен ако не целиш точно това.

# 654
  • Мнения: 64
Здравейте, искам да споделя моя опит с билките при цикъл. Последният ми оптимален вариант е: като ми дойде, започвам да пия чай от коприва, правя си един голям термос и цял ден се наливам- с копривата няма предозиране, но средно пак една чаена л. за 1 чаша. Копривата има кръвоспиращо действие и това много ми облекчава цикъла първите 2 дни. Определено не може да го стопира, това никой не може да го стори Simple Smile . Ако  изпия чая , може отново да налея вряла вода в същата запарка и продължавам да пия, просто вместо вода.На 5-я или 6-я ден започвам да пия чай от бял равнец, тъй като няколко дена по принцип ми се влачат някакви ръждиви неща. Белият равнец регулира всичко и на 7-я ден съм напълно чиста. Споделям всичко това, защото съм чела темата и съм пробвала различни варианти. Пиенето на бял равнец в началото на цикъла при мен определено води до неговото усилване, но ми трябваше време да го осъзная. Белият равнец  активира матката, затова е и противопоказен при бременност. Може да се пие в началото, ако ви е твърде слабо кървенето, но ако е нормално, по-скоро не. Това е от мен, поздрави!

# 655
  • Мнения: 64
Сетих се за още нещо, което искам да споделя. Преди си купувах бял равнец в кутия, не помня точно марката, като че ли Биллек беше, тази жълтата и вътре е ситно нарязана.  Последният път като я запарвах ( в буркан) видях вътре да плуват мишини( изпражнения от мишки) и съм сигурна в това!!! От тогава( мин. година) си купувам само на стръкове, на много места продават.

# 656
  • Мнения: 5 820
Сетих се за още нещо, което искам да споделя. Преди си купувах бял равнец в кутия, не помня точно марката, като че ли Биллек беше, тази жълтата и вътре е ситно нарязана.  Последният път като я запарвах ( в буркан) видях вътре да плуват мишини( изпражнения от мишки) и съм сигурна в това!!! От тогава( мин. година) си купувам само на стръкове, на много места продават.

   Ужас. Отвратих се. Тъкмо закусих.

# 657
  • Мнения: 7 106
Живея в град с доста липи и с очите си виждам ромските другари как кършат клони и метат улиците и събират в чували, които после предават. Поради тази причина, много отдавна не купувам сушени билки, с изключение на някои трудно откриващи се. Дори и от баби не купувам, защото повечето ги събират покрай пътищата, където е прашно, мръсно и пълно с оловни газове.
В момента е пълно с бял равнец по поляните, има го много често около житните ниви. Бере се при силно слънце Simple Smile. Чудесен повод да се съчетае един почивен ден екскурзия + събиране на билки. Скоро и жълтия кантарион и бабината душица ще ги има в изобилие  Wink

# 658
  • Мнения: 5 820
Здравейте, искам да споделя моя опит с билките при цикъл. Последният ми оптимален вариант е: като ми дойде, започвам да пия чай от коприва, правя си един голям термос и цял ден се наливам- с копривата няма предозиране, но средно пак една чаена л. за 1 чаша. Копривата има кръвоспиращо действие и това много ми облекчава цикъла първите 2 дни. Определено не може да го стопира, това никой не може да го стори Simple Smile . Ако  изпия чая , може отново да налея вряла вода в същата запарка и продължавам да пия, просто вместо вода.На 5-я или 6-я ден започвам да пия чай от бял равнец, тъй като няколко дена по принцип ми се влачат някакви ръждиви неща. Белият равнец регулира всичко и на 7-я ден съм напълно чиста. Споделям всичко това, защото съм чела темата и съм пробвала различни варианти. Пиенето на бял равнец в началото на цикъла при мен определено води до неговото усилване, но ми трябваше време да го осъзная. Белият равнец  активира матката, затова е и противопоказен при бременност. Може да се пие в началото, ако ви е твърде слабо кървенето, но ако е нормално, по-скоро не. Това е от мен, поздрави!

   За съжаление не ми понесе белият равнец, дори и да  приготвях отварата в минимални количества от белия равнец. Получавах задушаване в гърлото, прилошаваше ме... Как приемате копривата? По колко пъти на ден, колко дни се пие тази отвара от коприва и преди цикъл ли се приема тази отвара от коприва - да кажем една седмица преди да дойде менструалният цикъл, започва да се пие тази отвара и се приема докато траят най-силните дни на кръвотечение или до края на менструалния цикъл?

   Копривата по принцип е полезна при анемия и е доста полезна.

# 659
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз редовно пия чай от коприва (имах ниски стойности на желязо), но не съм забелязала влияние върху цикъла... newsm78
аз си купувам на пакетчета, та не мога да дам пропорции.

от бял равнец и на мен ми става зле.
едно време имах супер тежък цикъл и една билкарка ми беше направила някаква смес: бял равнец и босилек разпознах само, но имаше и доста други неща.
много зле ми ставаше от чая... Rolling Eyes, но си признавам, че за няколко месеца спряха болките.
реших, че е танту за кукуригу и спрях да го пия.

Общи условия

Активация на акаунт