Бял равнец - "избавление от всички беди"

  • 471 202
  • 767
  •   1
Отговори

Анкета

Колко знаеш и употребяваш Белия равнец ?

Опции:

# 720
  • София
  • Мнения: 72
Здравейте. Чета за бани с бял равнец за бяло течение и инфекции. Интересува ме бани какво ще рече, че трябва да се понакисна в отвара от билката?
А някой знае ли дали може да се използва дамски душ с отварата и ако да, то колко често?
Благодаря от отзовалите се.

# 721
  • Мнения: 486
Накисва се билка около две шепи сутринта. Вечерта се загрява до кипване.Изсипвате в по- дълбок леген и доливате от чешмата до нужната температура. Сядате и да облива яйчниците и кръста,ако може.Да, помага при възпаление. И с дамски душ съм правила.И с тетра и със змийско мляко-билка и с яб.оцет и със сода и какво ли не.Сигурно всичко каквото пише по руските сайтове.
Но полипа ми в моя случай , уви не мръдна.Не всичко се оправя с билки.

# 722
  • София
  • Мнения: 72
Накисва се билка около две шепи сутринта. Вечерта се загрява до кипване.Изсипвате в по- дълбок леген и доливате от чешмата до нужната температура. Сядате и да облива яйчниците и кръста,ако може.Да, помага при възпаление. И с дамски душ съм правила.И с тетра и със змийско мляко-билка и с яб.оцет и със сода и какво ли не.Сигурно всичко каквото пише по руските сайтове.
Но полипа ми в моя случай , уви не мръдна.Не всичко се оправя с билки.
Благодаря Ви.

# 723
  • Мнения: 747
Здравейте. Чета за бани с бял равнец за бяло течение и инфекции. Интересува ме бани какво ще рече, че трябва да се понакисна в отвара от билката?
А някой знае ли дали може да се използва дамски душ с отварата и ако да, то колко често?
Благодаря от отзовалите се.

Аз съм си правила такива бани, само че с етерични масла от бял равнец в комбинация с чаено дърво. Ами не мога да кажа, че видях някакъв ефект. Докато пиенето на чай (от бял равнец) ми е помагал много повече, което много ме изненада. Но пак има голямо значение какво точно е възпалението.

# 724
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Някой има ли опит с тази билка при поликистозни яйчници и забременяване?

# 725
  • Мнения: 525
Аз пия бял равнец,когато го пия цикълът ми е редовен.Сега се чудя дали да включа коприва и невен към равнеца.

# 726
  • Мнения: 162
В малка стерилна марля,която правя на два пласта,поставям малко настърган лук и малко мед.Оформям като малко тампонче.Връзвам с по- дебел конец и поставям по- дълбоко във влагалището.Нито дразни,нито гори.Изчетох всички руски форуми докато се престраша.Правила съм същото и с чесън.Никакъв проблем.Понеже влагалището е влажно,нищо не гори.Ако превържете чесън върху кожата си ,гори зверски,а там не.Но макар да съм правила тампони с чесън,винаги ме е страх от него.  С лука е по- добре,също избива всички анаеробни.

А правили ли сте го с обикновен тампон накиснат преди това в лук и мед.. малко се страхувам да си правя с марли?

# 727
  • Мнения: 486
Да,и така съм пробвала.Пак може,но така се притеснявах повече,да не останат някакви частици от меда,дори, във влагалището.Когато е с марля,всичко си  остава в тампона.
Точно една година четох по руските форуми за тези тампони,докато да се престраша.Сега профилактично всеки месец си правя поне по два,три.

# 728
  • София
  • Мнения: 4 883
Момичета, може ли да споделите мнение билковата тинктура или отварата е по-добър вариант? И още нещо- възможно ли е от приема на бял равнец, турта и невен цикълът изобщо да не се появи? Странно е, защото досега беше като часовник, а откакто пия отварата съвсем изчезна...

# 729
  • Мнения: 1 278
Купила съм бял равнец на капсули, някой да е използвал и да е доволен?

# 730
  • Мнения: 486
Да ви закъснее от тези билки? Не вярвам!Един тест за бременност,ще изясни нещата.

# 731
  • София, България
  • Мнения: 812
Аз искам да кажа само относно поликистозните яйчници. На мен 2017-та година ми беше с нередовен цикъл и гинеколожката ми намери кистички. Пих билката 2 седмици някъде... , започнах и диета, защото храненето ми беше отвратително... увеличих водата, зеления чай, малко повечко движение. Откакто предприех тези мерки нямам изпуснат цикъл и всичко се нормализира.

# 732
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
tissi, имаш ли доказана поликистоза? Моята е доста тежка предполагам, в последните години не съм имала нито един естествен цикъл, само при приемане на противозачатъчни и Дуфастон. Сега се мажа с прогестеронов крем, но имам бял равнец и мисля да го пия от време на време. Поне няма да навреди, ако не помогне.

# 733
  • Мнения: 486
Полипа ми не изчезна при мен,но пък кистата  на яйчникс се махна.Пиех сварен лук и цариче в този период.
Но то си е индивидуално,явно.

# 734
  • София, България
  • Мнения: 812
tissi, имаш ли доказана поликистоза? Моята е доста тежка предполагам, в последните години не съм имала нито един естествен цикъл, само при приемане на противозачатъчни и Дуфастон. Сега се мажа с прогестеронов крем, но имам бял равнец и мисля да го пия от време на време. Поне няма да навреди, ако не помогне.

Не е доказана, защото, когато отидох на преглед да ме прегледат ми каза, че е намерила няколко кистички и на двата яйчника. Бяхме се разбрали да ми пусне хормони, но докато се организирам, то взех, че мигрирах. Евентуално началото на август  се прибирам и ще се прегледам отново. Определено не мисля, че белият равнец няма да навреди стига да не се прекалява. Всички знаем, че всяко полезно нещо, с което се прекалява се превръща в отрова.

Общи условия

Активация на акаунт