на три месеца-80 милилитра кърма

  • 2 819
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
БЛАГОДАРЯ, ХЕДРА за всичко, което си ми написала.Напрактика се изцеждам сутрин след кърмене и от двете гърди, после  към 12 пак от двете и в 15.00 отново от двете. През другото време само каквото  изсуче бебето. Но на гърда не суче повече от 4-6 мин, като изсуква 90-100 мл за това време, ако го натисна после  го връща.
От днес ще пробвам схемата само  на поискване и ще ви пиша, както и да разбера колко е наддал за 1 месец по старата схема?
Ако общото количество мляко  е нормалното за възрастта, би трябвало да не ми намалее кърмата, нали?

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С този ритъм на кърмене и изцеждане, който имате в момента, не би трябвало да намалява млякото Grinning Дори и да се случи нещо такова, обикновено е достатъчно за няколко дни да се включат няколко допълнителни изцеждания и нещата се оправят Grinning

Не е от особено голямо значение колко дълго суче бебето на гърдата - сама виждаш, че за 5 мин си изсуква около 100 мл и това му е напълно достатъчно, за да наддава прекрасно Grinning

# 17
Цветка, кажи с какво дохранваш след всяко ядене - с кърма или с друго. Аз също се опитвам съвсем от скоро да го захраня, но и това е трудна работа. Давам му един два пъти днвно безмлечна оризова каша (по около 50мл), поняога я правя с кърма, а друг път само с вода, но не съм забелязала да наддава повече, нито пък я изяжда всеки път. Чудя се да започвам ли захранване и с пюрета и дали това ще се отрази на теглото, нали уж кърмата е по-калорична. Пия лактогонни чайове, изцеждам (не много редовно),но каква полза като ми се увеличи временно кърмата, като той с малките количества, които суче отново си я намалява. Ако някой има идея какво мога да направя нека да ми пише.

Вие с едрите бебета, които наддават с по килограм и отгоре на месец не можете да разберете какво значи бебето да е наддало 100 гр за 20 дни прмерно. Това го пиша по повод на съветите за честото ни теглене.

# 18
  • Мнения: 738
о мила разбирам напълно нищо че наддава по кило в началото имахме много проблеми наистина
караха ме(докторите) да го храня почасово и той си плачеше а аз си мислех "не може да е глад сигурно са колики" и така за първата седмица слави 300 грама и педиатърката каза да го дохранваме (аз бях още в болницата тогава)
Но аз много се бях впрегнала и исках само на кърма да е, а не да се дохранва
и започнах да го храня почти постоянно, имаше случаи на един час да яде и резултатът беше на лице 100 грама на ден!!
Не мога да го повярвам това че като яде често ви надалява кърмата, тя си се регулира и като е на често не са ви напрегнати гърдите, но не е по малко в никакъв случай! Каква е ползата от повече количество което си стои в гърдите? Аз също пих чай и ми помагаше тогава
Имам в предвид че кантара не винаги е от полза защото много стрес донася на къмачката (но е лично мнение)  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 6 722
Мама на Боро, колко се роди синът ти? Ако правилно изчислявам, след като след раждането е наддавал с тези темпове и сега тежи 5 970 гр., то той е роден към 2 700 гр., т.е. той е удвоил теглото си за 6 м., което е нормално и няма място за притеснение, особено ако всичко друго изглежда наред. Качване по 1 кг. на месец не е нормално, освен за първите 1-2 месеца, и това въобще не е задължително, повечето кърмени бебета качват и по-малко, моето бебе например качваше по около 700 гр. на месец първите 3 месеца. Освен това има и наследствен фактор -вие с таткото с каква структура сте - едри или дребни хора?
Би могла да захраниш и със зеленчукови пюрета, на почти 6 м. няма проблем, стига да спазваш правилото да захранваш постепенно и без алергени, но едва ли някакви фантастични резултати ще получиш от това - в началото май изкарват каквото вкараш Grinning, и така или иначе на тази възраст храните повече са за опитване, отколкото за наяждане. Кашата е по-добра за качване на кг., добре си решила да захраниш с нея.

# 20
Не съм много съгласна за честото кърмене,защото за да го кърмиш често трябва бебето да иска. Ако е на месец два, когато само спи и яде някак си става, но ние след 10 дни ще станем на 6 месеца и е невъзможно да го карам да суче на по-малки интервали, защото той не иска дърпа се става, върти се. Не знам каква е причината дали не е огладнял или не му пуска (макар че няма причина да нямам кърма) и затова да става. Аз се старая да го храня на поискване, но за да огладнее добре му трябват около 3 часа, рядко два, а понякога 4 часа, като изключим, че на всяко спане между две яденета например също суче, но не мога да разчитам на тези сукания, защото понякога са само 10, 20 мл. Може би просто си е мързеливо бебе и намалее ли силната струя се отказва и предпочита да си дъвче пръста. Забелязала съм,че на по-голям интервал като ми се понапълнят гърдите примерно рано сутрин яде по-добре.
А иначе е роден 3030гр, свали 230гр и стна 2800, качи 60 гр в болницата и ни изписаха 2860гр.
Не сме дребни с таткото, а баткото на 6 месеца беше кило и нещо отгоре.



# 21
Аз изцеждам кърма в лъжичка и директно я давам на бебето след всяко хранене по 20 г. Но за да дам 50 г трябва предварително да съм ги изцедила (толкова изцеждам само сутрин и то за около 20 мин). Така има отличен резултат, обаче аз не всеки път го правя, защото наистина отнема време. След това трябва да я преобличам, понеже една част тече по врата и. Накратко казано: като я тъпча наддава. Отварям и устичката или я разсмивам, за да я отвори и пъхам лъжицата, а тя се хили, мисли явно, че си играем. По същия начин и с пюрето (зеленчуково пюре на Хип - моркови най-обича).
Прави ми впечатление, че един ден като я засиля да яде повече, на следващия ден тя сама си яде повече и така няколко дни. После пак постепено се връща на по-ниските количества. Затова си мисля, че наистина апетита идва с яденето. Така ме посъветваха и лекарите: да съм настоятелна. Все си мисля, че ако успея 10 дни да я държа на режим на 2.5 - 3 часа да яде по 100 г, ще остане трайно това, но не съм успяла. Успокоявам се като вида как е наддала и няколко дни прекъсвам.
Може да изглежда брутално това че я тъпча, обаче много се уплаших, защото главичката и на 3 месеца беше с обиколка 40 см и на 4 месеца също. Реших че вече на мозъка и се отразява това трайно недохранване и така (иначе е нормална в двигателното си развитие). Може и да съм параноичка, но докато не се оправи това безапетитие, не знам какво да мисля и да правя. И аз ще се радвам някой да даде съвет, защото тя още е малка и глупавичка, но после как ще я храня...Иначе нощем яде доста: по 250 - 300 г от 22.00 до 8.30. Денем е проблема.

# 22
Цветка, чета какво си написала с нощи и все едно аз съм го писала. Това с изцеждането и дохранването съм го правила през първите три месеца и наистина имаше много добър ефект върху наддаването, но не мога да продължавам така постоянно, защото това е много трудоемко и отнема много време, това означава да се посветиш изцяло на храненето на бебето, което в моя случай е невъзможно, защото имам по-голям батко, който не ходи в момента на градина и няма как цял ден да го пенебрегвам заради бебто. Освен това е ужасно изнервящо и обезкуражаващо да се мъчиш да изцеждаш, събираш, замразяваш, притопляш и т. н. и накрая бебето просто да не го иска, както често ми се случва. За пиене от биберон той не иска и да чуе, а с лъжичка е супер бавно и не особено успешно, затова сега по съвет на педиатърката се опитвам да го дохранвам с безмлечна оризова каша, на засега успявам само един или два пъти на ден да му дам, може би ако мога поне три пъти по 50 мл каша да изяде това са още 150 мл за денонощие допълнително към кърмата. И сега като навършим 6 месеца ще започна постепенно и с пюрета пък дано има ефект. А толкова се надявах, че ще можем да сме по-дълго само на кърма Sad

А по повод на нощното хранене и ние сме точно като вас - изяжда по 200-250мл от 22.00 до 08.80ч, спи при мен и суче по много пъти на нощ.

И в крайна сметка не знам кърмата ми ли е малко, неправилно ли засуква бебо и затова да суче неефективно или има нещо друго, но наистина е трудно да си спокоен, когато си много под нормите. Нашата главичка също бавно расте и обиколкаат на гръдния кош също. След седмица сме на консултация дано поне на ръст да е пораснал.

# 23
По всички схеми на захранване няма как след 6 месеца да сте само на кърма. Това е най-късния момент, в който трябва да се започне захранване и то доста бързо могат да се въведат пюрета и каши. Искам да кажа, че така или иначе сте изкарали доста дълго само на кърма. Надявам се и ние след един месец да сме 6 кг. Това поне на мен  Grinning не ми изглежда толкова малко. Ние също имаме батко на 4 г и той общо взето се отглежда сам из къщи.

Надявам се да пишеш отново, ако откриете някакъв начин за по-лесно хранене или пък внезапно (пожелавам ви го) да започне да яде с апетит.

# 24
Моята дъщеря също никога не е приемала биберон (тя не искаше), но на 6 месеца мисля може вече и от чаша  Thinking ? Може би от чаша ще приемат?

# 25
  • София
  • Мнения: 6 722
Мисля, че няма проблем да се учат вече да пият от нормална чаша, също и чаша с накрайник, или такава със сламка, но лично аз бих започнала с най-обикновена чаша. Peace

# 26
Вярно е това, че всички схеми за захранване са от навършен 6 месец, но ние с тази каша се захранваме от един месец вече, затова написах, че ми се искаше да сме само на кърма до навършен 6 месец. А иначе познавам поне няколко бебета, които са на 8, 9 месеца вярно захранени са, но понякога си карат дни наред само на кърма и им стига, и наддават по 600-800гр на месец.
За съжаление от както му давам кашата не съм забелязала да е наддал повече( засега 150г за 20 дни), но се надявам за напред това да се оправи. Ще пиша на всяка цена как вървят нещата и дали наддаваме и ядем повече.

# 27
Момичета, включвам се отново. Взех ел.везна и се оказа, че бебе се храни с 90 мл (нетипично за възрастта си= 3м и няколко дни ), защото явно не  е подходящ биберона. Припомням, че се храни от шише през деня, защото аз работя.А на гърда се оказа, че изсуква нормалните  140/150 мл. Та казуса е следния-  не изсуква повече от 80-90 мл от шише, използвам биберони на Нук (силиконови) за мляко?Какво да променя?Не искам да го мъча през деня и вечер да наваксва премного?Препоръчайте ми биберон, дали да взема  Нук "L" размер за  гъсти каши или някакви други шишета  и биберони за да е по близо до кърменето?
До момента все пак е свикнал с неща на  Нук- биберони, залъгалки, шишета, а и се храни 2 седмици вече с биберони на Нук, но явно му е много трудно?
Моля за съвет!
P.S.-- ДОСЕГА СЪМ ПРОБВАЛА С 0-6М.; 6-18 М.- ЗА МЛЯКО БИБЕРОНИ

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Колко време му отнема храненето с биберон? Ако отнема повече от 10-15 мин, вероятно на бебето наистина му е трудно да поема млякото от него - обичайно бебетата се хранят доста бързо от шишето. Има и друга възможност - ако се храни много бързо и поема доста въздух при храненето, може да отказва в един момент просто защото има нужда да се уригне и му става тежко. А тъй като е поел по-голямата част от нужното му мляко, не е толкова гладен, че да се сети пак да си поиска след уригването или пък може този, който го храни, да не му е предлагал повече мляко след уригването, защото смята, че бебето е приключило с храненето.

Ако тези неща са изключени, вариант ли е просто да му се вмъкне едно допълнително хранене, т.е. през деня, докато те няма, да яде примерно 4 пъти, вместо три? Така би компенсирал количеството, без да се налага да сменяш биберони и шишета.

# 29
Да, всички тези възможности са изключени.Храни се адски дълго на биберон, въпреки оригването и подканването. За вкл. на едно хранене в повече също ми е дошла идея, но все пак е време за разреждане на режима на хранене на по големи интвервали, а и няма ли наистина биберон, с който да е по "облегчено" детето, да не пуфти като локомотив, но и да не се отбие?
Проблема е в това, че кърмя за 2-път и каналите ми са отпушени,млякото  те4е лесно и  бебо не  е свикнал да се мори Wink
Също така искам да не включвам ново хранене през деня , защото ми е трудно вечер да "закотвя" час за вечерно хранене и баня.
Ох, стана много сложно...

Общи условия

Активация на акаунт