как да я накарам да седне и да си играе

  • 2 190
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Вики е на 7 месеца и от месец и половина се научи да се изправя и сега не иска да седи въобще. Давам й какви ли не играчки в кошарката обаче тя се изправя и почва да ги хвърля. Не иска и за 1 минута да седне да се заиграе с тях.Пробвала съм и на спалнята да я оставя и тя пак се катери по таблата.Откакто се научи да се изправя- само права стои- в кошарката или в проходилката. Как да я накарам да си играе седнала, а не права?


# 1
  • София
  • Мнения: 4 909
Не искам да те отчайвам, но това няма как да стане. Детето току що е успяло да направи първия си сериозен двигателен подвиг, а именно да се изправи самО на крачета. И моят син беше така - само искаше да седи прав и най-голямата заигравка, която изискваше постоянно, беше мама да го държи за ръчичките и той да крачи. Единственият ми шанс да свърша нещо вкъщи беше да го оставям за малко в проходилката или направо на пода с играчки около него - да си лази, да се изправя сам, като се държи по мебелите и така.
Горе долу по това време спряхме да ползваме кошарата като място за игра. Той се чувстваше затворен в това малко пространство и ревовете на протест бяха невероятни  ooooh! !
Въоръжи се с търпение - такъв е периодът. После следва прохождането, което пък е още по-голямо тичане. Само да ти е здраво детенцето, другото не е важно  Hug !

# 2
  • София
  • Мнения: 23 130
Детето ти е открило удоволствието от това да се изправя само, а ти искаш да си стои на дупето  Grinning Тепърва ти предстои трудната част  Peace Моята дъщеричка откакто започна да пълзи няма спирачки. Играчките са просто част от интериора  Wink

# 3
  • Мнения: 85
И моят син след като се научи да се изправя и да крачи, нищо друго не го интересуваше. Но все пак ако седнех с него и играя, пея и т.н., после за малко се заиграваше. Човечето няма как да се научи да се заиграва, ако не му покажем как. До две години според мен не им се играе сами - искат с мама.

# 4
  • Мнения: 167
В момента, в който малката се научи да се изправя, нямаше миг спокойствие седнала. Взимаше играчките в ръка и си играеше права...

И така беше докато не се научи да ходи  Simple Smile Това беше по-страшно! Но аз пък станах фиданка за няма и два месеца  Laughing

# 5
  • Мнения: 188
Не можеш да накараш малкото човече да седи, то е със собствено мнение 1crib  smile3521  Мойта беше същата, а сега не стига, че не сяда да играе, ами и не мога да я настигна, все тича из стаите. Само не си споменала дали като не иска да седи плаче, защото ако не плаче - нека си стои права в кошарата или в проходилката, ако се умори (което май не им се случва), ще седне  Peace

# 6
  • Мнения: 1 420
Моята дъщеричка беше същата  Peace Проблема се реши след като започнах да я слагам на пода с играчки около нея и няколко възглавнички на които да се подпира - тя много се забавляваше така, а и това й помогна да се научи да сяда стабилно и после бързо проходи  Peace

# 7
  • Мнения: 6 713
Абсурд да я накараш да седи! Stop Laughing Моето дете също се изправи на 7 месеца и край оттогава. Постоянно се изправяше, не искаше да седи сама в кошарата и за 2 минути, изобщо само като я поставех в кошарата да седи/стои и да ида до тоалетната - рееееев! Затова когато трябваше да се свърши нещо я връзвах на стола за хранене и там горе-долу с някаква играчка се позаиграваше за 10-15 минутки! Mr. Green

# 8
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
а ЗАЩО искаш да я накараш да седне. тя така си играе - хвърля играчките си навън. после те пак идват вътре, когато и ги дадеш Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 4 909
тя така си играе - хвърля играчките си навън...

Оооо, да! И на моят малчуган това му беше любимата игра - хвърля играчките на пода, само да ги чуе как издрънчават и после мама ги връща обратно. И така до безкрай! Колко малко им трябва все още на тази възраст  Grinning !

# 10
  • София
  • Мнения: 1 535
Много е малка, за да седне и да си играе.
Ще трябва да почакаш още доста, за да се занимава сама за по-дълго време.
Сина ми е почти на 1г5м, но повече от 5 мин не се занимава с нищо...

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Все пак гледаш дете, а не куче за да го дресираш.Децата са на периоди.Сега се забавлява с това да се изправя.Като й омръзне ще има интерес към нещо друго, може пък и да се заиграе.Остави детето само да си показва какво иска, на тази възраст няма как да я учиш на каквото и да е.

# 12
  • Мнения: 3 929
Не се и опитвай. Остави детето да играе, както му харесва.
Синът ме изобщо, ама никак не проявяваше интерес към играчки. Най-интересно му беше да бъде с мен, да го разнасям на ръце, да му говоря, да му пея. А като започна да се изправя, му пусках музика и се друсаше, уж танцува. Голяма скица беше. На 7 месеца вече го слагах в проходилка и въобще не мислех да го уча да сяда и да се заиграва. Седеше само в количката по време на разходка. Остави я тя да те води.

# 13
  • Мнения: 1 489
Все още е малка да седне да се заиграе.Това с хвърлянето в момент й е интересно.Ние бяхме същите.Сипвах й вътре един кашон с играчи и тя хвърляше едно по едно.Като й свършеха започваше да мрънка и аз отново й ги слагах вътре.И така по цял ден.Чудех се как не й омръзваше Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 12 562
Вики е на 7 месеца и от месец и половина се научи да се изправя и сега не иска да седи въобще. Давам й какви ли не играчки в кошарката обаче тя се изправя и почва да ги хвърля. Не иска и за 1 минута да седне да се заиграе с тях.Пробвала съм и на спалнята да я оставя и тя пак се катери по таблата.Откакто се научи да се изправя- само права стои- в кошарката или в проходилката. Как да я накарам да си играе седнала, а не права?




Децата се развиват по различен начин. Не можеш да я накараш по никакъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт