Не купувайте бебешки колички "Макларън"!

  • 21 084
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 650
не се е усведомила от dir.bg и 24 часа че количките са опасни и не са включени  в списъка на опасните продукти
верно !!!!
Европейската комисия е могла да се усведоми от MTV
 ooooh! ooooh! ooooh!
 Joy

# 31
  • Мнения: 9 503
Вземи прочети темата от началото  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 650
прочетох я, има линк към дирника
понеже дирника не е от най-надежните източници на информация си направих труда да я прочета в оригинал от yahoo, след което прочетох press releaseа на макларен и official statement
ето малко

CPSC Facts about All U.S. Stroller Related Injuries:
In a recent one-year period, almost 15,000 children under age 5 were treated in hospital emergency rooms for injuries associated with strollers. Most of the injuries resulted from falls, and almost 90 percent of the fall injuries were to the head.
On average, about two children die each year from stroller-related incidents. Many of these deaths happen when children are left unattended to sleep in strollers reclined to the "carriage" position.
Source: CPSC Document #5096

това за Америка
и поради различия в стандартите проблема не стои в  Европа

# 33
  • Мнения: 9 503

това за Америка
и поради различия в стандартите проблема не стои в  Европа


Именно!
Затова предходните ви постове са излишни в темата Peace
А дали европейци не могат да закупят стоки от САЩ? newsm78

# 34
  • Мнения: 1 650
не затова е излишна цялата тема и паника
а както е цитирано заглавието и яростния и нравоучителен тон трябваше да се изясни
какво каде и защо

да могат да закупуват и като закупят ще получат въпросния кит който е дунапрен
този случай сме го виждали с jane carerra
все пак погледни какво има в системата - например скутер Chipolino  в словакия, лигавник Bertoni не помня къде, кошница Bebe Confort/maxi cosi и хиляди други знайни и не знайни марки
хайде сега по една темичка
"Не купувайте STOKKE"
"Не купувайте Bugaboo"
"Не купувайте Макси Кози"
чиполино, бертони ..
и така наред
 Joy

# 35
  • Мнения: 9 503
Ами пуснете-кой ви спира Laughing
Това е форум Wink

а както е цитирано заглавието и яростния и нравоучителен тон трябваше да се изясни
какво каде и защо

Те това къде го видяхте-не знам Rolling Eyes
А мисля, че вече всичко е "разяснено"-стига да има кой да чете.

# 36
  • Мнения: 1 650
къде е разяснено, че не се отнася за продуктите в Европа
След като темата е адресирана на БЪЛГАРСКИ в БЪЛГАРСКИ форум
и се казва
"Не купувайте колички макларен" се подразбира че става въпрос за българския пазар
а може ли да разясниш кога се получава нараняването ? - при какви условия, коя е причината и т.н.
понеже не чета, моля да ми го разясните какъв точно е риска
забелязвам известна склонност да се самоцитирате като препращате от кух пост в празен пост ...т.е. никаква информация, само гръмки заключения и констатации които трябва да се приемат като теза.

И бритнската компания не изтегля стоката а пуска добавка .. малка неточност, пълно е с такива подвеждащи неточности  Laughing

Ето ти предложение за коркетно заглавие
"Проблем със USA сериите на Maclaren, опастност за откъсване на пръста, когато количката се сгъва а вътре е детето"

всичките случаи са по този начин, в сгъващия механизъм и решението което предлагат е облицовка с плат и дунапрен на този механизъм. Клиентите ще получат въпросния кит безплатно.
Това май не беше разяснено.
а колкото до случаите - 15 000 са случаите на наранявания лекувани в болница свързани с колички в USA, въпросните 15 са точно 0.1% или иначе казано един промил. На 6 милиона бройки продавани в USA не ми се смята колко се пада

Последна редакция: пт, 13 ное 2009, 15:28 от Durango

# 37
  • Мнения: 9 503
Разбирам  огромните ви мераци да се държите "като кокичка на ...."..написали сте си го и под аватара Mr. Green, но какъв е смисъла да си търкам клавиатурата щом не четете и без друго вече написаното?! newsm78 че и да ви се връзвам Joy

# 38
  • Мнения: 1 650
кое да прочета
един линк, прочетох го, някакви други факти ?
нещо освен заяждане и острумничене в стил "най-уминия" пубер ?
с това "написано е" е просто един кух отговор, колкото да кажете нещо .. или по-точно нищо
не се връзвайте, не четете, пишете направо  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 0
Здравейте.
Въздържаме се от повече коментари, защото считаме, че отговорът на Durango е достатъчно ясен.

# 40
  • София
  • Мнения: 30 279
що за глупости са това ooooh! По същата логика една позната преди 3м имала проблем с механизма на захващане на Chicco Trio и при слизане от стълби на подлез зимният кош се отщипал и айде сега "За Бога, братя, не купувайте и Chicco" ами си носете децата на ръце, че е най-безопасно  Wink
Сега сериозно: ползвам марката и много пътувам със самолет, много удобна, стабилна и лека количка.Другото е въпрос на експлоатация и собствено виждане  Peace

# 41
  • Мнения: 2 531
Такааа спорите обаче аз да ви кажа- сестра ми донесе една количка Макларън от Германия преди... 9 г. Ползваше я тук и ми я завеща и седи резервна у майка ми като водя децата да не мъкна моята! Мога да ви кажа само че аз лично по здрава и качествена количка не съм имала! И макар че не съм фен на количките с двойни гуми / при това 4 бр./ признавам че тази е изкл. маневена , всичките и колела не са нито изтъркани нито счупени и сравнително лесно преодолява препятсвията. Ако имах 200 евро бих си купила дори нова такава!!!

# 42
  • София
  • Мнения: 44 417
Всъщност пишеше, че инцидентите са станали когато децата не са били в количките при сгъване и разгъване....
т.е. това което си представям е единствено - родител сгъва количктата, детето си пъха пръстите където не трябва, родителя не вижда и продължава.....
при което май не баш производителя би бил виновен....

# 43
  • Мнения: 9 503
Всъщност пишеше, че инцидентите са станали когато децата не са били в количките при сгъване и разгъване....
т.е. това което си представям е единствено - родител сгъва количктата, детето си пъха пръстите където не трябва, родителя не вижда и продължава.....
при което май не баш производителя би бил виновен....

Сигурно и при други марки колички се случва..ама не се е стигало до откъснати пръстчета, и изтегляне на 1 милион колички от магазинната мрежа newsm78..не знам-пак казвам, че само цитирам инфо Peace

veni-b и missence -всеки има право на избор Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 44 417
Комисията призовава всички потребители незабавно да спрат да използват тези продукти до ново нареждане и да се свържат с компанията, за да получат безплатен комплект за поправка.

което не е като изтегляне на продукцията.... вероятно изтеглят от магазините, за да добавят...това, което Durango  пише....

Общи условия

Активация на акаунт