Значения на името на вашето дете.

  • 66 615
  • 165
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 12 567
Не прочетох цялата тема, но все пак.

Калоян е кръстен на най-великия български цар. Надявам се името да пренесе част от качествата от великия на сина ми.
Иначе името идва от гръцки - Калос Йоанис - Красивият Иван. Истинското име на цар Калоян е Йоаница.

# 106
  • in a small little house...
  • Мнения: 10
Големият е Пресиян, името е произлиза от народностно име п е р с и , така се е казвал и български владетел живял в периода 836-852 година.
А малката е Диана, Римска богиня на лова Mr. Green (точно от такава книга за богове, взех идеята за името и Mr. Green)

# 107
  • Мнения: 76
Исках името на дъщеря ми да има смисъл на латински и Виктория беше просто идеалното име.Имах трудна бременност и някак трябваше да извоюваме победа над всички нещастия,които се случиха за тези 9 месеца.Името и за мен не е само едно красиво име,което напоследък е много често срещано (до тогава познавах само една Виктория,която ми беше наборка)  Mr. Green.,надявам се да е победителка и за напред в живота. Peace

# 108
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Сина ми се казва БожиДар.

# 109
  • Мнения: 198
Синът ми се казва Велизар.Доста по-късно разбрах значението му,което е "стрела".-и мисля,че му подхожда защото винаги е в движение и неспирно тича.

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 14 129
Ивон e разновидност на Иван, празнува имен ден на 7-ми януари


Сигурна ли си в това? Останала съм с впечатление, че Ивон е френско име. Просто при нас сме го нагодили към Иван, защото са сходни по буквен съствав.

# 111
  • Мнения: 1 092
Сина ми се казва БожиДар.

Прекрасно име. И аз искам един Божидар вкъщи  Heart Eyes

# 112
  • Мнения: 4 555
Сигурна ли си в това? Останала съм с впечатление, че Ивон е френско име. Просто при нас сме го нагодили към Иван, защото са сходни по буквен съствав.
Точно така е. Ивон идва от старонемската дума iv, което значи дървото тис. По тази логика би трябвало да празнува на Цветница. Ивет също е вариация на Ивон, със същия корен и произход.

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 14 129
Лошото на интернета е, че когато някой си измисли нещо и го пльсне някъде написано става едва ли не миродавно. Излиза в гугъла, хората го четат и тъй като е "от интернет" е едва ли не задължително вярно.  Laughing

# 114
  • Мнения: 1
Дъщеря ми се казва Савана - означава отворено поле

# 115
  • Мнения: 399
Дъщеря ми се казва Савана - означава отворено поле
Много красиво!  bouquet

# 116
  • Мнения: 54
Скоро ще раждам и вероятно ще е момиченце искаме до го кръстим на таткото Христо и за сега съм си харесала имената Христяна или Хелена. За Христяна знам е производно от Христо, но Хелена не знам какво означава и дали има имен ден и кога се празнува дали на Рождество Христова както е Христяна?

# 117
  • Мнения: 4 569
Хелена означава слънце.

# 118
  • Мнения: 54
Хелена означава слънце.

А дали празнува имен ден и кога?

# 119
  • Мнения: 8 926
Хелена е вариант на Елена.
 ЕЛЕНА - факла (от гръцкото helene), макар че се свързва и с гръцкото helios - слънце.
 Имен ден 21 май - Св. равноапостоли Константин и Елена

Христяна,а не Християна  ooooh! Ако е така, категорично Хелена с ударение на първото е.

Общи условия

Активация на акаунт