Имена с красиво значение

  • 73 164
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Здравейте!Искам да ви помоля за малко помощ(отново).Разбрахме,че ще имаме 2 момиченца и искам да изберем имена,които означават нещо хубаво,но пък и да се връзват с имената на каките,които са Бела и Ивон.Аз лично  харесвам значението на Елиза,на Ема също,особено след като прочетох тълкуването им тук http://www.chudesa.net/p3986/.
Случиха ни се доста неща и сега съм малко по-различно настроена във всяко едно отношение,дори и за избора на имена...Искам името да е красиво,да има силно и хубаво значение.

Последна редакция: сб, 23 юли 2011, 22:59 от sweet_monii

# 1
  • Мнения: 181
Мони,аз лично бих ти предложила Хана,Анастасия,Ана и Мария.Не знам дали съвпадат с това,което ти търсиш,но за мен значението на тези имена са доста силни,но пък не знам до колко са "красиви".

Сега се сетих за Вивиан и Адела Rolling Eyes

А като комбинация какво ще кажеш за Вивиан и Ева.И двете са със силно значение и означават горе-долу едно и също.

Последна редакция: нд, 24 юли 2011, 01:19 от Sunny_Girl

# 2
  • Мнения: 805
Привет, Мони Simple Smile

аз съм с двете ръце за Елиз(а) Simple Smile това е моето име и ти пожелавам всичко лошо вече да е зад гърба ви ...

Също много харесвам Неда, но не съм сигурна колко се връзва с другите...
Алис е друг прочит на Елиз (ако правилно си спомням) ... така че ... Simple Smile

 Hug

# 3
  • Мнения: 2 052
Моето предложение за имена на момиченцата ти: Елена и Константина.

Две красиви, силни имена, с хубави послания, празнуващи заедно.

# 4
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Мони, още не мога да се нарадвам на хубавата новина! Ще си имаш много кукли във вкъщи!  Hug

Елиза е много красиво име, Ема също. Вързват ми се и с имената на каките. Ето няколко идеи от мен:
Лили, Фрида (мир), Любов, Пролет, Радост, Фрея (скандинавска богиня на любовта), Стела/Естела (звезда), Нели (млада, светлина), Аврора, Зорница, Деница, Селена (луна), Доротея (дар от бога) . Ще допълня и други, ако се сетя, не знам дали разбрах правилно какво търсиш.

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
Ева/живот/ и Анна/благодат/
София/мъдрост/ и Антония/безценна/
Ерика и Грета
Мая и Дея






Последна редакция: нд, 24 юли 2011, 10:30 от veni35

# 6
  • Мнения: 115
Мерси за предложенията.Елиза наистина много ни харесва и най-вероятно то ще си остане като един от изборите ни,но има много време и не искам да казвам със сигурност нищо,нито пък да се замислям със сигурност...

Ева ми харесва и като име,и като значение,Ана също и Елена ми харесва.

Rois,ами честно казано...искам имената да са със силно и хубаво значение,например както е Ева,както е Луиза,мисля че и Зара беше с някакво силно и хубаво значение,но не съм сигурна...Мисля,че и от библейските имена мога да се спра на нещо,но тях все още не съм ги разглеждала и не знам точно какви са им значенията...

# 7
  • UK
  • Мнения: 3 959
Лея и Хана ми е любима комбинация по принцип, и много ми се връзват с имената на другите ти дъщери. Ева също е чудесен избор. Други любими са ми Ела, Ливия, Адрия.

# 8
  • Мнения: 4 569
Като прочетох заглавието и се сетих за Бела.  Flutter

Вяра и Надежда- ще празнуват заедно, а и смисъла им е хубав.

Как избрахте имената на другите две момиченца? Simple Smile

# 9
  • UK
  • Мнения: 3 959
Добре де, Анастасия, Константина и Надежда наистина ли ви се връзват с Ивон и Бела?

# 10
  • Мнения: 56
Моето предложение е за Елисавета Heart Eyes ( значение) и Йоана (значение).

Успех в избора на имена за момиченцата. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 115
Естел,имената на дъщерите ми ги избрахме лесно горе-долу.Искахме имената им да ни харесват,да са интересни и като пораснат да не се срамуват,че носят това име.Искахме името да е кратко и нежно.Не сме се съобразявали с никой и с нищо,но сега аз си промених мнението и избора ми ще бъде доста по-преосмислен.

veni35,а какви са значенията на Ерика,Мая,Грета и Дея?

Малката Госпожица Мърморана,много ми харесаха като звучене Ливия и Адрия.Какво означават?
Хана и Лея също ми допадат.Ще ги проверя и тях.

Вяра ми допада и като име,и като значение,обаче Надежда нещо не ми се връзва с другите имена...То и Вяра не се връзва много-много,но няма да изпадам чак толкова в тези подробности.

# 12
  • UK
  • Мнения: 3 959
Амии... Ливия го дават или като форма на "Оливия", или като "живот", което е хубаво. Адрия идва от името на града в Италия.

# 13
  • Мнения: 115
Благодаря!Ливия ми харесва. Peace

Мисля,че арабските имена иваха много хубави значения,ако не се лъжа.....И даже мисля,че и Хана е арабско и означава щастие Rolling Eyes

# 14
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
Ерика и Грета са имена на цветя
Ерика-вид цъфтящ храст
Грета-от Маргарита
Мая-име на индийска богиня на плодородието
означава велика
Дея-означава богиня

Последна редакция: нд, 24 юли 2011, 17:09 от veni35

Общи условия

Активация на акаунт