Имена с красиво значение

  • 73 242
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 092
Първо честито за голямата радост - 4 мадами   bouquet
Бела е едно от любимите ми женски имена и е много хубаво.

Йоана и София
Елла и Дара
Радост и Вихра 

# 16
  • Мнения: 181
Беатрис-означава "носи щастие,радост"
Лара-означава защита,закрила
Рамона-мъдър защитник,закрилник
Тиана-означава светлина
Ванеса-означава пеперуда
Изабел-почитаща Бог,Бог е моята клетва
Инес-чиста,свята,непорочна

# 17
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Лусия (светлина), Емануела (Бог е с нас), Атина ( като богиня на мъдростта), Матея (дар от Бога), Алекса (която носи помощ), Харитина (прелест, добрина), Зарина (светлина, зора), Оля ( свята, светла, свещена). Не съм много веща в значенията на имената, ама където прочета за значението на някое име и ми се стори подходящо - предлагам.  Heart Eyes  Crazy

# 18
  • Мнения: X
Първо честито за двойната радост, лека бременност и много щастие. Четох в друга тема какво ти се е случило и съжалявам много , бъди силна ! Предлагам тези имена:
Илона - прилича на ИВон, но ми е много красиво име, Елеонора (състрадателна) и Валерия (силна , здрава).

# 19
  • Мнения: 115
А да попитам,някой дали знае какво означава името Ралина и въобще...харесва ли ви?На мен ми бяха казали,че означава слънце или нещо такова,но не съм много сигурна...

Женя,а Елла какво означава? Rolling Eyes

Тиана,Беатрис,Инес и Изабел ми харесаха PeaceСъщо така ми допаднаха и Лусия и Алекса.Благодаря още веднъж за предложенията. Hug

Antonelly,благодаря! HugА относно имената-Елеонора е хубаво,но много дълго....

По-нататък ще добавя една анкетка,ама първо да си извадя списък с иманата,които ни харесат,а и ще чакам за още предложения....

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 346
Киара-светлина
Сара-принцеса
Марта-господарка
Роксана-зора
Карина-обичана
Клара-светла

# 21
  • Мнения: 1 092
Елла идва от глагола "alle" т.е "всичко". Името не е често срещано в България, но мисля, че авторката на темата търси по-модерни имена

# 22
  • Мнения: 2 216
Дея-означава богиня
Дея нищо не означава! ДеА означава богиня!
Аз предлагам:
Деа и Елена / Богиня и Слънчева светлина/
Любов и Надежда /мисля, че най-много подхождат във вашия случай/
Мария и София
....................
Много щастие ви желая! Praynig

# 23
# 24
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
За Ралина намирам само, че е производно на Ралица, Радка или Рангелина, в различните сайтове различно. Иначе по нашия край се приема, че мъжкото име Райчо означава слънце, така че предполагам може да се приеме, че и Рая означава слънце.
Иначе имена значещи слънце, в един сайт намирам - Еланор, Илейн и разни прозиводни на тези имена - слънчев лъч, сияйна светлина; Калинда (индийско име) - слънце; също името Теа/Тея го дават освен със значението му "богиня" и като "древногръцка богиня ня светлината, майка на слънцето, луната и зората".

# 25
  • Мнения: 115
Аз чакам и мимина да се появи,че тя винаги дава интересни предложения Grinning

Ройс,мерси...Илейн не е лошо сякаш...А аз за Рая четох какво означава,но не беше слънце...Ралина ми харесва до някъде и затова попитах.
А иначе София не ми харесва,Рая е хубаво,ама много често срещано,Тея също,Ния и другите им разновидности също.Но благодаря все пак. Hug

Женя,Елла ми хареса и значението е хубаво.Мерси Hug

Карина също не е лошо. Peace

Последна редакция: нд, 24 юли 2011, 21:41 от sweet_monii

# 26
  • Мнения: 10
Карина и София ми харесват в комбинация или пък тези трибуквените, ама ти ги зачеркна вече от списъка Simple Smile

# 27
  • Мнения: 399
Мила "Сладка Мони",изчетох цялата тема-момичетата са ти дали великолепни предложения!!!   bouquet Много от тях подкрепям изцяло,но ако ми изплува нещо друго интересно непременно ще споделя... (аз и извън форума пак мисля по темичките  Blush )
Бих ибрала имена,които да не започват с И и Б.

# 28
  • Мнения: 181
Ето още нещо от мен
Саня-означава пожелание да бъде света жена, висшестояща жена

# 29
  • Мнения: 399
Много ми харесаха предложенията "Радост и Вихра" и "Ерика и Грета"! Heart Eyes
Елиза (което разбрах,че ти допада) бих съчетала с Адела,което също вече е предложено. Heart Eyes
Хана и Матея-супер са! Heart Eyes
Изабел/а и Оливия (Ливия ми е недовършено),Емануела и Елеонора...според мен са чудесни,но за теб са дългички май... Rolling Eyes
Сетих се за Ориана-много го харесвам,но нямам идея дали значи нещо? Rolling Eyes Бих го комбинирала с Клара  Heart Eyes
Имам братовчедка Омелия - красиво е,но също нямам представа за значението му...подхожда си с Емануела според мен. Peace
Инес и Илейн (второто ми е свръхлюбимо  Heart Eyes ) не бих ги избрала заради първата буква...глупаво е знам,ама... Crazy Laughing
Относно Вяра и Надежда-веднага ти предлагам Фейт и Хоуп  Laughing Ще напиша,че се шегувам,но...не съвсем! Wink
Пишейки това се сещам за Холи и Кара!  Wink
Допълвам се за Ориана - идвало от латинската дума за злато. Peace

Последна редакция: нд, 24 юли 2011, 23:14 от мимина

Общи условия

Активация на акаунт