Имена с красиво значение

  • 73 243
  • 132
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 115
Мерси много(отново) за предложенията! Hug

Аз се сетих нещо и искам да питам-Самуела и Самуила 2 различни имена ли са,или просто разлика в едната буквичка и не е нищо съществено?Гледах значението на Самуила и много ми хареса,но на мен лично ми харесва повече във варианта с "е" и се чудя дали означават едно и също нещо? Rolling EyesИ въобще харесва ли ви името или е грубо за момиченце?Аз с предната бременност се бях спряла на името Самуил,но накрая остана Борис,та....сега се замислих...

Мариса не ми харесва,а и няма как да й се казва на галено.Иначе Жаклин не е лошо,пък и значението е хубаво.

Алиса ми хареса много.Значението "истина" и "благородна"също много ми харесаха. Hug

Жана не е лошо,но го свързвам с неприятни хора и затова отпада. Peace

Анна и Мария са си класика...но пък ми харесват,значенията им също.В списъка ще останат със сигурност. Wink

Ройс,за анкета ми е рано още...Вадя си ги на един лист нещата,които ми харесват,преглеждам,драскам,добавям....гледам за нови неща...и като стане окончателно завършен списъка,ще пусна и анкета. Peace

Алина и Катрин ми допадат.Ралица също ми харесва,ама нещо не ми се връзва...

# 46
  • Мнения: 399
Ееее,ама разбира се - Самуела е прекрасно  Heart Eyes - тук има едно бебче,което се казва така по мое предложение-виртуалната ми кръщелница така да се каже Flutter Мислех,че търсиш кратко име иначе веднага бих ти го предложила! Wink
Самуела и Мануела...ммм,идеално! Wink

# 47
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ау, мимина, рядко не съм съгласна с теб, ама Самуела и Мануела е потресаващо. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 115
Ммм,Мануела не ми харесва хич...Самуела не е никак лошо,но ми е интересно и как се възприема от другите Rolling Eyes...Наистина не е кратко,обаче е готино и значението е супер.

А Тереза какво означава някой знае ли,освен че е име на светица?

# 49
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз като цяло бих избягвала имена, завършващи на "ела". Но аз ненавиждам римуващи се имена на братя/сестри по принцип. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 399
Тереза - от гръцки θερος (theros ) "лято" -това намерих  Rolling Eyes

# 51
  • край морето
  • Мнения: 44
Това, което аз намерих е, че името Тереза е на календарната светица, която вероятно е с произход от остров Тера / Терасия / Санторини, /един и същ е островът,но с тези 3 именца/ в Бяло море.

# 52
  • Мнения: 1 092
Елла в твоя случай и аз не бих избрала заради каката Бела (Елла - Белла), но пък уцелих име което ти допада  Wink
Аглая и Лада

# 53
  • Мнения: 1 207
Много хубави предложения прочетох! Елиза ми е едно от любимите имена, бих го комбинирала с Хана, Ливия (звучи ми съвсем различно от Оливия) или Оливия.
Самуела нещо не ми харесва, при все, че Самуил е едно от любимите ми мъжки имена.
А нещо от типа на Клара, Бланка, Алба (със значения чиста, светла... за мен това са по някакъв начин силни имена)?

# 54
  • някъде по морето
  • Мнения: 813
Колегата ми предложи - Тамара и Елена (но имай предвид, че е половин руснак)

# 55
  • Мнения: 3 221
...
Вяра и Надежда- ще празнуват заедно, а и смисъла им е хубав.
...

Подкрепям това предложение, въпреки, че ти го отхвърли.
Няма други имена с такова силно послание и смисъл.
За значението на имената, които се коментират, научавам от тази тема и ги забравям на мига.
Например Елиза - никакви асоциации, освен с Андерсеновата приказка.
Алиса - "... в страната на чудесата" или на Софиянски жената.
Ливия - веднага се сещам за "Аз Клавдий"  Joy
Такива ми ти работи...
На такива имена никой няма да знае значението, освен теб.
А може и да не съм разбрала - търсиш с красиво звучене или значение?

Ох, мимина, уби ме с тези Самуела и Мануела  Shocked

# 56
  • Мнения: 115
Цитат
А може и да не съм разбрала - търсиш с красиво звучене или значение?

И двете честно казано Blush Peace

Благодаря още веднъж за страхотните предложения.Аз тази вечер ще потърся и още и накрая ще си направя окончателен списък с имената,които най-много ми харесват,та утре може би ще сложа анкета...Но като че ли за едно от имената крайното ми решение е да бъде Елиза...Ще мисля още тази вечер,ще го обсъдя и с таткото и утре ще пиша пак. Peace

# 57
  • Мнения: 10 547
Уф, аз като някой стара свекърва, но ако правилно разчитам лентичката си едва в 16 г.с., Хубаво е човек да има набелязани имена, но едва ли пък на всяка цена точно сега се налага да бъде направен окончателния избор.  Имаш толкова време да чуеш/прочетеш някое име, което да те грабне. Peace

От мен- аз харесвам безкрайно много името Елиза и ми допада в съчетание с Луиза.
Също така Алина и Мелани.

Лека бременност!

# 58
  • Мнения: 115
Цитат
Уф, аз като някой стара свекърва, но ако правилно разчитам лентичката си едва в 16 г.с., Хубаво е човек да има набелязани имена, но едва ли пък на всяка цена точно сега се налага да бъде направен окончателния избор.  Имаш толкова време да чуеш/прочетеш някое име, което да те грабне.

Знам,знам...Права си...И аз до преди да разберем пола все си казвах,че няма да мисля имена,няма да се подготвям от рано с всичко,както с предната бременност,за да не "дърпам Дявола за опашката",обачееее...Не става..Човърка ме от вътре и не мога да мирясам,докато не намеря подходящите имена...За други неща все още успявам да се въздържам,но...Пък и не е казано,че сега ще е окончателен избора...Има толкова много време,в което ще може да гласуват хората,а аз окончателно ще реша по-нататък,тъкмо да имам време и аз да мисля...Ама в крайна сметка,всеки е с различни разбирания. Peace Hug

# 59
  • Мнения: 399
Аз също бих избрала имената още сега...ей,така - за да си ги наричам още докато са в коремчето! Heart Eyes
Днес попаднах на името Nevaeh (ni-VAY-ə) - думата Heaven прочетена наобратно!Много яко!  Heart Eyes И не,не го предлагам-сега да не вземе да "умре" пак някой! Crazy Laughing Споменавам го тук заради красивото му значение,току-виж пък някой си го харесал... Wink
Ако знаете колко пъти съм възкръсвала след ваши предложения,ама... Laughing добре,че не ви се вързвам  Wink Самуела и Мануела ми звучат точно като Елиза и Луиза  Peace

Авия - "Бог е мой баща"

Общи условия

Активация на акаунт