нормално ли е кървенето на венците при бременност

  • 27 346
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 621
Бременността провокира кървенето на венците, но не при всички. И аз имах този проблем, но засега отшумя. За първи път се появи първата ми бременост, сега пак. Справям се с паста, вода за зъби и четка Пародонтакс, ползвах Сандрин преди месец/ горе-долу става/. Много е важно редовното почистване с конец за зъби и четката да е мека. Peace

# 61
  • Мнения: 187
аз през цялата си бременност бях с кървене на венците и нищо не ми помогна,нито пасти за зъби нито позволени медикаменти...нищо.но след като родих вси4ко спря

# 62
  • Мнения: 793
Нормално е,аз имах този проблем по време на бременността Tired

# 63
  • Мнения: 31 377
Отиди на стоматолог и той най-добре ще ти каже дали е нормално и какво точно да правиш в случая.

# 64
  • Мнения: 42
Аз по принцип ми кървят венците и най-доволна съм от паста за зъби Paradontax.Има и едни 4етки на Astera които са то4но за това и са 4удни-задължително си вземи.

# 65
  • Мнения: 33
нараняването на венците е нормално при бременност, на мен също ми кървяха, но преди да забременея, от тогава използвам паста за съби на Amway, която  е тествана и аз лично съм наблюдавала опитите правени с нея и обикновенните пасти, които ги хвалят по рекламите, ами мога само да ви кажа, че с тази паста нямам никакви проблеми, даже и зъбния камък го чистя по рядко, просто го няма  Laughing ако някои се интересува повече мога да му дам повече информация

# 66
  • София
  • Мнения: 1 395
Съвсем нормално е. Аз бях така и с двете бременности и ползвах паста Айона концентрат. Много е подходяща за бременни, защото не съдържа флуор и е срещу кървене на венците Peace

# 67
  • Мнения: 190
Кървене на венците по време на бременност е доста често явление. Дължи се на увеличеното ниво на хормона прогестерон, както и на увеличения кръвоток в областта на гингивата. Нужна е по-голяма хигиена, редовно миене на зъбите, ползаване на противовъзпалителни разтвори за изплакване на устната кухина, съдържащи хлорхексидин.

# 68
  • Русе
  • Мнения: 1 007
На мен ми помогна само Eludril-вода за уста.Беше ми препоръчана от стоматолог и ефекта се видя още на 3-4 ден. Peace

# 69
  • Мнения: 8 921
Тъй като венците са ми слабо място, а и от началото на бременността съм на фраксипарин и аспирин протект, очаквах тази „екстра”. Ежедневното чистене с конец или интердентална четка и  жабурене с каквото ми падне / лакалут, елудрил, сандрин/ засега ме спасява. Но пък от края на 7 месец имам леко кървене в носа. Не ме притеснява особено.
Като бременни имаме право на консултация със стоматолог по каса. Който много се притеснява може да се възползва

# 70
  • Мнения: 907
Определено това е много често срещано. Аз от самото начало ползвах Алсипин (за жабурене на устата, само с естествени стсавки) профилактично, проблема не се прояви. Препоръчвала съм въпросния Алсипин на бременни, които имаха проблем с венците, останаха доволни.

# 71
  • Мнения: 1 049
Когато не води до вьзпаления и е малко, е нормално.  Peace

# 72
  • Мнения: 285
и аз имах същия проблем

# 73
  • Мнения: 406
Венците ми кървяха до към 8 месец. После си се оправиха без да съм полагала специални грижи.

# 74
  • Мнения: 23
Здравейте мамчета.
Кървенето на венците е съвсем нормално по време на бременност.
Посетете зъболекарите си още от началото, после няма да има време за това.
А и по време на кърмене, организма има недостиг на Калций.
Знам, че е гадничко, но трябва.
Успех на всички!!! smile3503

Общи условия

Активация на акаунт