АВГУСТинчето в Детската градина пее песнички за баба Зима

  • 27 980
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 970
Кукууууууу Grinning Ванче, виждам че в настроение Wink
 И аз събирам творчеството на ДАри.Имам си 3 папки( 2 от яслата и 1 за тази година).При нас няма лепенки за заслуги CrazyВчера някакъв Сашко я ударил с пушка по пръстчето, тя плакала, изпортила го на госпожата, тя му се скарала и наказала, а Дария на финал заключила" ти си лош и тати ще те  гръмне с неговата пушка Crazy"( какъв ли знак ще трябва да й сложат за тази бойна заплаха Joy)
Хубав ден и добро настроение от мен Hug

# 61
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
 Добро утро и от мен.

 Календари има и в градината, и в училището. Градинските са много красиви, но с тази голяма присъственост от наша страна не знам да се записвам ли изобщо-като нищо ще уцелим на снимките да сме болни.

 Мама Марго, стискам силно палци и аз да ти предложат работата.

# 62
  • Мнения: 112
ХЕЕЕЕЙ, здравейте на всичкииии! Отдавна не съм влизала....но то с тази рабоота.
Чета назад и се смея (как ли изглеждам отстрани) на това как не слушали децата и как се чувтсвате безсилини или не добре като викнете подецата .... Какво да ви кажа...при нас е постоянно така - аз на Нана по ICQ  съм и писала. Не минава и 1 час без да съм викнала ПОНЕ...ама свиква се - той иначе на главата ни се качва... дори си се потупваме...и забелязах че не силния бой върши работа, а едно лееекичко шамарче - опомня се на момента. Може би не е най-правилното но това е единственото което върши работа - какво ли не се опитва да ни нарича, отговаря..лудница. Вече съм на етап такъв че ако не е такъв бяс - значи има проблем. Знаете ли - нека само здрави да са, и навикани или не, дори пошляпвани - ясно е че си ги обичкаме много и искаме най-доброто за тях.
Иначе аз дебелея здраво, остана ми около месец работа, и живот и здраве  - отново в нас - тогава ще съм по-активна тук. Интересното е че не съм и чела в другата отчетна - тук си ми е мястото на мен Wink
Хайде лек ден ви желая,  и не ни забравяйте, нищо че рядко че мяркам - от сл. месец - аз ще сипвам кафето сутрин  Heart Eyes

# 63
  • София
  • Мнения: 12 554
Оооооо, Тоничка, появи се ти  Hug

Аз съм станала в тъмни зори да работя, че съм дежурна, а трябваше и Кало да заведа на градина, че Митко е от тъмни зори пък на работа.
Снощи бяхме на рожден ден в клубче, 3 часа дивя това дете, после мина през банята и докато каже - Мамо...беше заспал  hahaha Май ще трябва да го водя всяка вечер на клуб.

# 64
  • София
  • Мнения: 743
добро утро и от мен   food010
Тони привет  Hug, Ванче и на теб  Hug, отдавна не си писала

И аз все още не съм разбрала за никакви календари...може би трябва да се питам, знам ли newsm78. Само разбрах, че коледните тържества ще минават без родители - т.е. няма да има програма за тях, щото още няма да могат да се подготвят....но пък за децата цяла седмица тържества...

Миташки има една награда ( пънче - щото бил послушен по английски  Joy...малко асоциацията ми беше..... Joy). Не знам да им лепят точки....но те тепърва започват да се събират като група заради месеца и половина ремонт....има деца, които още не били идвали....Иначе сигурно и аз ще почна да му ги събирам, картинките дето ги рисуват висят по стените, не знам дали можем да ги откачим и да ги вземем....ама сигурно, щото няма да останат стени  Joy.   

За съжаление и речника му започна да се обогатява - нарече баща си мръсник, а мен ме попита "защо съм го гледала като прасе????"....подозирам обаче, че това е все още леката артилерия....и се надявам дълго да остане на нея....

И Миташки нещо се очертава "порта" - защото като се карат децата ходел да им обяснява да не правят така и казвал на госпожата....ние сме го учили така, ама като го гледам през очите на другите деца - хич не изглежда добре...та сега ще видя какво да правя  newsm78

# 65
  • Мнения: 4 970
Пухче, и аз уча Дари така. Не го тълкувам като портене, а като информиране на отговорните лица( в случая госпоца, лелка, родител..въобще възрастен, който би взел отношение срещу неправдата).Хич не ми се нрави варианта за саморазправа.То е най-лесно да шибне 2 шамара на нахалника( и това ще стане навярно), но  принципно предпочитам да казва нередностите.А и едно е да казва неща , които пряко я касаят, а съвсем друго е да ходи и да " клепа" всеки, който се мерне в полвезрението й Crazy

# 66
  • Мнения: 413
Добро утро!

Ние 4-5 дена се борихме с температурата.Вече е добре.Пу-пу!
Дано това да е било.Но до края на седмицата ще си е в къщи, добре, че свекърва ми е в отпуска и има кой да я гледа.
И аз съм си направила папка и събирам рисунките на Вики. Simple Smile
А в нашата градина няма лепенки, точки и други такива неща, а им пишат на ръцете с химикал шестици. Rolling Eyes Вики е имала до сега една и два дни все се разправяхме като й миех ръката. ooooh! Simple Smile
А за календарите - тази година няма да правим от тези в градината.Миналата година правихме, после се наложи да правим още и ходихме в едно фото.Ами снимката беше в пъти по добра.В градината ги карат на конвейер и Вики беше с една стресната физиономия на снимката. Simple Smile
Та тази година с баща й решихме да я заведем във фотото направо.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 202
При нас още миналия месец ,бяха сложили мостри на календари и картички.За да има време да стоят пред всяка групичка за по седмица.Иначе за снимки още не са казали,кога ще са.
И при нас няма лепенки за заслуги.
Сутрин как сте със ставането,обличането и въобще приготвянето(за госпожиците по специално питам).Днес ми заяви ,че не давала госпожата да бъдат облечени с две блузи и ...............дърпане и рев.А аз ,като е с по тънка блуза и слагам и една от долу.Или дори и да е  с някоя по плътна при по студено време пак и слагам по една тънка.Що да не може  newsm78 newsm78.След това косата и да бъдела вързана с тия малките ластичета,с които се прави косата отпред.(ама го обясних,сигурно се сетихте)Всеки ден сме със заявка с каква прическа ще сме.И след ,като и направих косата,което си отнема бая време)заяви,че не и харесва и я раздърпа. smile3514Снощи и свалих едно филмче с Барби ,гледа го два пъти преди да заспи по 1ч.и 20мин.И сутринта става и пак "Искам Барби"Пуснах го естествено ,по бързо да се оправяме,но не .После не не иска да тръгне ,докато не свършило #Crazy.Естествено след няколко молби да тръгваме и отказ от нейна страна изяде няколко шамарчета.И така почти всяка сутрин.Колкото и да не искам да я шляпам,на моменти не се сдържам.

# 68
  • София
  • Мнения: 5 792
Привет!
Днес на входа светеха с фенерчета в гърлата на децата, минахме успешно.  Crazy  Simple Smile
Тони, много се радвам да те видя и също на бременни лентички  Hug Да видиш пък после колко ще подивее баткото  ooooh! Crazy
Нашият речник си е богат  Embarassed  Tired , онзи ден ни вика "лека нощ, глупаци" - това е от Чебурашка, имало някакъв Петя глупака  Rolling Eyes  newsm78 От костенурките нинжда пък е "смотаняк"  Confused и т.н. Добре, че там си мълчи повечко, че ще има наказания сигурно  Embarassed
Ира, ние пък хващаме точно Мики Маус по Дисни канала - почва като го будя и свършва като тръгваме за ДГ - идеално ни пасва  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 112
Simple Smile аз пак да пиша  - у нас стоят разни творения от градината и все се чудех кога да ги хвърля...ама вие сега....не ми дава сърцето да го сторя - и аз ще слагам по папки Simple Smile
И за календарите е добра идея...и на нас мин. година ни правиха от градината...и вярно като на конвейр - така че и ние ще скочим директно до някое фото - ЗНАМ СИ АЗ ЧЕ ТРЯБВА РЕДОВНО ДА ЧЕТА Simple Smile Simple Smile
А сега имам и едно питане. Поръчахме на Жоро легло - по-голямо, а малкото, живот и здраве ще се ползва от бебето (нищо че синьо...пък бебето уж момиче...). Поръчахме от Дибо - от тези които се трансформират и стават юношески...но ние си поръчахме без тези неща които остават след разглобяването - хем не ни трябват частите, хем е и по-евтинко.
Та въпросът ми е - МАТРАК - от къде - размер 70/160 - нестандартен е и ще трябва да е по поръчка. От ДИБО ни предложиха някакъв на Пиер Карден...който се правел по поръчка и струва около 190лв/м2...обаче дали наистина е такъв? А дали са хубави?
Така че ако някой скоро е взимал матрак и знае някоя добра фирма, моля да сподели...че нещо този път с подготовката се излагаме тотално.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 202
Ember ,бързо оздравяване на Вики,както и на всички болнички.И Ирен беше на миналогодишната снимка почти с насълзени очи,ама......пак се записахме.И аз съм събрала пълен джоб с рисунките на Ирен,както и моделирането и с пластелин.

# 71
  • София
  • Мнения: 5 792
Тони, нашето второ легло е от Дибо, продадоха ни го с матрак. С Ивчо като че ли повече се втелясвах, сега виждам, че и най-обикновен върши работа. Пиер Карден ми идваше бая соленичък.  Embarassed И честито за момичето  Heart Eyes  bouquet

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 202
Елфче,браво на вас.Вие сте големи бързаци.То главно прическите ни бавят нас.(кога ли ще играе ножицата,само се каня)И ние също до вчера ставахме с Дисни канала - с Мързел град и тръгвахме с почти края на Мики Маус.

# 73
  • Мнения: 4 970
ИРа, така като те чета все едно Дария ми е е пред очите сутрин Crazy За мой късмет рядко ми се налага аз да върша всичко това Mr. Green НО -представи си как се справя баща й с тази програма Laughing А сега- сериозно.Основната драма е с косата Crazy И на Дари е като на Ирен ooooh! То не бяха претенции за опашки( сега не иска и да чуе), после плитки- ама рибена кост #Crazy( аз не мога, за баща й - д ане говорим hahaha).Та- реших проблема с диадеми- има 10-ина броя най-различни и се обслужва сама Grinning За всички е най-лесно така.Е- друго си е с прическа, ама....това е положението.Трябва да правим компромис с времето и нервите си Whistling

# 74
  • Мнения: 413
При нас сутрин всичко е на бързи обороти и няма време за филмчета.
Пък и аз не давам да се гледа много телевизия, ние сядаме пред телевизора вечер да гледаме "От местопрестъплението" и толкова.Повече върви като фон.
Пък тя и Вики не се заглежда много.В къщи се е случвало да си поиска само веднъж или два пъти да й пусна.И то след като тръгна на градина.Там им пускат телевизора сутрин и следобед май пак, нещо с което хич не съм съгласна, ама...
Вики дори не ги знае повечето герои, нямаме си любими.
А за обличането и прическите - давам право на избор между два тоалета, съответно две прически.Казва какво иска и действаме. Peace За десет минути сме готови и изхвърчаме.
Рядко се случва да не се съгласи, тогава обяснявам защо предлагам тези и готово.Слуша си детето. Hug
Irra_78, пробвала ли си да й дадеш да избира между две неща, които ти си приготвила?

А за диадемите - родих се и аз с тях.Хем са хубави, хем лесно и бързо.Обаче от градината ни направиха забележка  Confused , че косата й била все в храната и сега ми се налага да мисля прически с по прибрана коса.

Общи условия

Активация на акаунт