В коремчето на мама расте, усмихнато ЮНСКО дете! - 4

  • 20 195
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 47
Страхотно оформление на темата, поздравления, Натали.  между другуто аз се казвам Наталия
Мен доктора също ме вика всеки месец на преглед. Аз съм добре, почивам си активно, кървене нямам, дано всичко е наред.

# 31
  • Мнения: 171
Запис и от мен в новата чудна тема Hug.

# 32
  • Мнения: 4
Ето ме и мен в новата тема... Изчетох старата със затаен дъх за Натали - Браво, че всичко е наред!!!!   bouquet

Есенната тематика е супер! Браво и за оформлението Simple Smile

И ДОБРЕ ДОШЛИ на всички нови МАМИ - щастливо и леко бременеене!

Започвам отзад-напред:
Киди децата всичко разбират Simple Smile Много е сладко, че те гали по коремчето и казва "о, бебе" Simple Smile

Аз имам заварена дъщеря на 11 години и много се притеснявах да й кажем. Ама събрах смелост, издебнах подходящ момент, докато се гушаше в мен и й казах... Тя МНОГО се зарадва! Не е показала ревност, зададе 3 торби с въпроси. Даже тези дни гледам, че дебне да простре прането преди мен (аз смятам, че не е нейно задължение). Вчера бих всичките си рекорди по повръщане и лошо... едвам гледах Simple Smile Но, както обичам да казвам - знам защо ми е лошо и се радвам... А даже като ми е добре 2 дни подред и направо ми е тъжно, че не се усещам бременна  Blush

За повръщане, аз писах и преди, гинеколкожката каза да пия COCULINE - хомеопатично, което давам на деца на път, за да не ми оповръщат колата, ако знам, че са проблемни Simple Smile

Аз до сега свалях килограми -3, сега съм замръзнала, но мисля, че маааааалко коремче имам. Мъжа каза, че отпреди ми е така Simple Smile

Лекарката каза на около месец да я посещавам... можело и по-рядко, ако искам.

Аз понеже също съм с професия домакиня в момента (от преди да забременея), тези дни силно пожелах да бродирам Simple Smile всички вкъщи ме гледат странно и им е забавно и интересно какво правя, защото обикновено съм на компютъра и или работя нещо (дизайнер съм) или играя на някоя игра в свободното време.

Ами това е от мен. Чакам Натали да ме запише в дъъългия списък под дата 14-ти Юни Simple Smile Нати, първа бременност ми е и съм от София


Целувам ви всичките и до скоро!

# 33
  • Мнения: 13
Натали, чудна темичка!   bouquet Браво за старанието ти!
Моята щерка също е мъничка, но мисля, че осъзнава горе-долу какво се случва. Като сме на разходка и се умори да върви, вече не мрънка да я нося, а само си повтаря: Мама има бебе в коремчето, не може да носи Лайла. И като й казвам, че ми е лошо и не ми се играе, ме гали по главата и ми казва: Нищо, мамо, ще ти мине бебето!  Laughing А любимата й игра в момента е да си слага ръчичката на корема ми, а аз да си мърдам корема. Почва да пищи "Бебето рита" и се залива от смях, а и ние покрай нея. Голяма радост са тези деца ей, май и три няма да ми стигнат!  Grinning
За честотата на прегледите ще процедирам както предната бременност - по касата всеки месец ЖК, а на частно - веднъж на месец и половина. Мен не са ме викали всяка седмица на преглед, дори накарая, когато вече се виждаше, че малката няма намерение да се обръща и ще съм секцио?  newsm78 Даже очаквах, че сега ще ме викат по-често, като съм рязана вече, но явно им се виждам "куче марка"  Joy
Весел ден ви желая, а ние ще празнуваме днес с миУто, че правим 5 години брак!  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 29
t_tabakova, моето положение с тези два града е абсолютно същото Joy ! Пращаха ми талона от л. л-р по куриер. Следващата седмица вече се записвам на ЖК и трябва да ми пускат изследванията. До тук и моите прегледи траят по 5 минути - много тъпо. Да видим по-нататък как ще е.
Аз днес си купих крем против стрии на Mustella. Препоръчаха ми го вече родили мами и аз суйна буйна отивам в аптеката, радвам се че го има и накрая като видях 40 лв  Shocked , но дано има ефект и да сме здрави, пък парите...   м...ната им!
Нещо друго - като ви чета понякога се чудя вас на какви ехографи ви гледат, че толкова рано чувате сърчицето!? При мен миналата седмица само се видя, че пулсира   baby_neutral Слава Богу! но да се види ясно бебето или да се чуе и дума не може да става!
Ето сега като казах бебето -  Crazy така се вълнувам !   Kissing Heart
Да сме живи и здрави вече всички!

# 35
  • С-я
  • Мнения: 37
Здравейте,
Да споделя и аз моята радост. Днес ходихме на преглед, ама се оказа, че съм забравила в колко ми е часа, че се наложи малко на бързо да мине, защото чакаше и друго момиче.
Днес се видя мн хубаво бебето, оформенко, ръце, крака, даже бая ги мяташе. Беше много мило. А на 4д снимката се вижда се вижда как е застанало чаавето- подпряло глава с ръка и заметнало крак връз крак. Явно ще е малко лентяйче. Вече е голямо 4.32 см. Преди две седмици беше 2,16 см. Дай боже все нормално да си върви.
Аз да попитам, носите ли червен конец и кой ви го сложи?

# 36
  • Мнения: 116
Аз нося червен конец и мъжът ми ми го сложи. Просто аз не можах да си го вържа сама. Незнам дали има някакво поверие кой ще ти върже червен конец.  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 1 272
Натали БРАВО  за темата!  Hug Hug Hug

Ние днес прекарахме няколко часа в парка . Бях добре , а сега една глава ме болии и ми се гади. Ох няма ли да има край това гадене.

А за червения конец какво е поверието? Аз не съ,м носила преди , но съм виждала бременни да носят.

# 38
  • С-я
  • Мнения: 37
Червеният конец знам, че е против уроки. И аз не съм чувала за суеверие относно човека, който го връзва, но ми стана интересно. Нищо специално нямам предвид. Аз от тази седмица нося, защото имам разни черни мисли и по-скоро ми носи спокойствие (туй самовнушението е голяма работа).

# 39
  • Мнения: 0
Аз също нося червен конец с няколко синички мъниста, още от втората или третата седмица, съвсем в началото беше. Не съм чувала дали има някво значение кой го вързва, на мен сестра ми ми го върза Simple Smile
Tanija, поверието е, че червения конец е за здраве, както на мартеничките, а синичкото мънисто пази от лоши очи или уроки, както още се казва.

# 40
  • Мнения: 67
И аз се записвам в новата тема!  Laughing И сега се сетих, че не съм записана в първата страничка  newsm78. Натали, извинявай, ама съвсем съм се разсеяла! Аз съм на 26 години, първа бременност, термин 4.06. Приятна вечер на всички ви!   bouquet

# 41
  • Мнения: 4
Ехааа! Егати готиното! Като си видях името под датата... ПАК се почувствах бременна... Много яко! Аз съм много щастлива Simple Smile Дано всички мами да са толкова щастливи и татковците да ги правят още по-щастливи!!!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Нати, на 24 съм, ако има значение за списъчето Simple Smile

Голяма любов ме е заляла. Пека (суша) целуффки във фурната и ми е едно Коледнооо вечее Simple Smile Днес даже слушах коледни песнички и пях на бебето...  Crazy

Заля ме някаква еуфория, сигурно е от целуфчената смес, която изядох... и пак ми стана лошо (става ми лошо от сладко и мноого рядко ми се прияжда... по всички таблици ще е момиче... интересно ми е какво ще е  newsm78  )

# 42
  • Мнения: 525
Поздравления за хубавата и подредена тема. Hug

# 43
  • Мнения: 1 183
Добро утро, момичета!
Аз вече втори ден кукурясвам в 7 часа без да има нужда  Crazy
Натали, темата е страхотна   bouquet Вече не можеш да се оттървеш ти си човека, който ще ги прави  Hug
Добре дошли на новите мами!
Приятен ден на всички  Heart Eyes

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Добро утро и от мен!
От моя преглед в четвъртък излезе, че терминът ми е 01.07.2010 г. и съм за юлските мами. Но това не означава, че няма да ви чета, все пак сте по-напреднали от мен и има доста неща, които да науча от вас. Надявам се, че няма да имате нищо против да ви досаждам от време на време?  Crazy
Натали, много е хубава темичката.  Heart Eyes
Виждам, че обсъждате Дегана, моята лекарка ми каза, че няма проблем да го пия, а и аз си бях взела преди да отида на преглед, тъй като ми беше адски зле. Не ми се вярва да е толкова вреден, тъй като майка ми е акушерка в неонатология и е питала колежките си, какво слагат на бременните с повръщане. Освен банките, слагат и Деган, няма друго лекарство, което да вливат. Да чукна на дърво сега съм добре, като излкючим ниското кръвно вечер, а от там и главоболието. Пия и витамини Центрум Матерна през ден и фолиева киселина пак през ден, тъй като във витамините има дневната доза ф. к-на. Други лекарства, които каза, че са ми позволени е парацетамол.
За стриите съм си взела зехтин, който трябва да си го преваря, а сега се мажа с обикновен лимонов крем. И двете са ми препоръчани от моя приятелка, която беше бременна наскоро. Друго, което знам е че трябва да се мажем до 3-4 месец след като родим, тогава се получават и най-големите нацепвания.
Ох, дългичък ми стана поста, имам и още да пиша, но ще се спра. Simple Smile

Хубав неделен ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт