Упорит запек при дете на 2г 2м

  • 29 545
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 488
Моля, който има опит или знае нещо за лечение на упорития запек на детето на моя приятелка, нека пише.
Детето още от бебе има запек, не ходи по голяма нужда по 6 дни. Беше му предписано някакво сиропче от доктор, но не помага.
Предполага се, че запека е предизвикан от бедната диета на която е поставено детето,поради ред хранителни алергии. Алергиите отминаха, с изключение на тази към яйца, но запека остава. Моля помогнете.

# 1
  • Мнения: 1 324
Сега е сезонът на тиквите, а те безотказно регулират стомаха. Освен печена или варена тиква се сещам и за накиснати във вода сушени сини сливи. Крушите също са подходящи.

# 2
  • Мнения: 1 488
Благодаря letsgo, аз по-скоро мислех за някой разхлабителен билков чай, подходящ за дете на тази възраст.
Ще я подсетя за плодовете.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 959
И дъщеря ми често е доста запечена, имали сме доста трудни моменти.
Мисля, че при нас подейства редовното консумиране на разхлабващи полодове. Пробвай с райската ябълка  - сега и е сезонът, а и `прави чудеса в тази насока . Освен това има изключително много витамини` Peace

# 4
  • Мнения: 129
Нарежи 4-5 сушени сливи  на парченца и ги сложи в кисело мляко и дай на детето да яде. Действат много бързо и  наистина разхлабващо!  Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Към какви храни е алергията?Моята дъщеря се справя благодарение на плодовете-киви,круша,портокали.........Не съм чувала за детски чай,който да разхлабва.

# 6
  • Мнения: 19 346
Преди да се пристъпи към сиропи и разхлабителни чайове е по-разумно да се посъветват какво може да се промени в диетата на детето. Ако искаш сподели точно с какво се храни и колко вода пие.

# 7
  • Мнения: 84
може да пие пробиотици, те съдържат достатъчно голямо количество лактобацили и бифидо бактерии- например Ентеросан, Лактофлор, и още много други

# 8
  • Мнения: 20
С този проблем се сблъскахме, когато синът ми беше на 2 години и кошмара продължи почти 2 години. Не помагаха нито лекарства, нито хранителен режим.  След консултация с лекар се оказа, че проблема е психологически. Беше способен да стиска 6-7 дни и акаше само в памперс. Съветвам ви първо да направите консултация със специалист и ако нещата не се решат с хранителен режим пробвайте да говорите с детето. При нас ходенето до тоалетна в един момент беше цял ритуал - песни, смешки, ...направо театър, но най-вече много обяснения. Запасила съм се с едни бебешки клизми, мисля че бяха глицеринови от Гърция /в БГ няма нищо подходящо за толкова малко дете/, които използвах в много краен случай. Имам останали 2 кутии и мога да ви ги изпратя, пишете ми на личния. Стигали сме до спешен кабинет, защото на 5 ден започваха болки в корема и дори повръщане и тогава решавахме проблема с тях.

# 9
  • Мнения: 1 488
Виви, детето имаше алергия към глутен и мляко, а в момента му предстои изследване и за алергията му към яйца. Надявам се и тя да е отминала. Но запека си остава, въпреки че алергиите са овладяни.
Иначе детето се храни разнообразно, зърнени закуски с мляко, йогурти, плодове, месо. Пие течности - сок,вода.

димитрофф д, тези пробиотици от къде могат да се намерят. От аптеката ли се купуват и дали са подходящи за тази възраст?

Нина Вучкова, при детето на приятелката ми едва ли е психологически проблема, а по скоро от предишната му диета. Той има запек от 9 месечно бебе, а и още не ходи на гърне, та да отказва да ака там. Благодаря за предложението да изпратиш глицериновите клизми. Ще попитам майка му дали ги иска.

# 10
  • Мнения: 19 346
Дани, щом е било на безглутенова диета, тя действа доста запичащо. Разбирам, че вече може да яде глутен. Може би най-добре е да се пробват едновременно няколко метода.
 Аз съм давала на дъщеря ми пробиотиците на Аква Сорс, както и Био Гая.  По-добре е да се допитат с лекар какви пробиотици точно да дават, защото не е хубаво да се вземат безразборно.

 Също така по-голямата част от храната да е течна, т.е. супи, манджи, каши + сурови зеленчуци към тях.

 Прясно изцеденият сок от сурова тиква сутрин на гладно (може смесен с малко сок от ябълка) е много сладък и действа доста разхлабващо.

Също по една чаена лъжичка (не повече) ленено семе, смляно в кафемелачката и разредено с вода, сок или  мляко на гладно също регулира стомаха. След като го изпие/изяде да се предложи допълнително течност, защото лененото семе много набъбва в стомаха.

 Сурови салати, поляти с малко ленено олио също действа регулиращо.

 Плодове да се ядат винаги на гладно, най-малко половин час преди ядене и винаги самостоятелно; никога като десерт.

 Също кълновете от жито съдържат по-малко глутен, отколкото вареното жито или хлябът и действат леко разхлабващо/да се пробва мъничко първо дали му понасят/.Въобще повечето видове кълнове от моя опит регулират стомаха. Има много теми, където може да се погледне как се правят.

Естествено пълнозърнести закуски, но не от готовите на Нестле и подобни, а просо, елда, амарант, овесени ядки, киноа и др. без мляко, защото така ферментират в стомаха. Може със сушени фурми или стафиди, мед, канела, ванилия, малко орехи.

Месо само със зеленчуци, без да се смесва със зърнени, хляб, ориз, картофи.
Мляко също самостоятелно. Нишестени храни сао със зеленчуци т.н.

# 11
  • Мнения: 1 324
Лененото семе също може да се накисва вечер и сутрин на гладно да се пие водата.

# 12
  • Мнения: 585
задължително разхлабващите храни сутрин на гладно , първо да яде плодове , чай с мед/ако му е позволен / , овесени ядки груби не финни , може и с добавено  ленено семе , и винаго това на гладно сутрин за да има по-голям ефект , ако е възможно плодовете се консумират с корите защото точно корите съдържат целулоза и тя разхлабва и чисти червата , чувала съм че пектина на прах също действал разхлаващо . Според мен в диетата на детето има грешка , ако се храни с достатъчно храна с баластни вещества няма как да е запечено . Към всяко хранене може да се добавят и трици по -малко /овесени или пшенични / . Опишете точно с какво се храни детето и как

# 13
  • Мнения: 1 488
кейт888, не мога да дам много подробности с какво точно се храни детето, не ми е пред очите, виждам го рядко.
Майка му ми е приятелка, последния път когато ги видях отиваха на доктор, защото вече старото лекарство не му действаше. Сега са му изписали нещо друго което трябва да пие 1 месец, за да имало ефект. Казах на маката по скайп, за вашите препоръки. Тя ще реши какво да прави.
Благодаря на всички за отговорите.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 306
Аз също бих предложила пробиотици,особенно бифидус.Освен на Аква Сорс има и някакви по аптеките-изписва ли са на моя приятелка,чието дете беше със запек.
Скоро нашата хомеопатичка ни препоръча при запек да се взена сутрин на гладно по една лъжичка студено пресован зехтин,помагало изключително много и можело да се прилага при деца.
Това е което се сещам за сега.

Общи условия

Активация на акаунт