кога изкъпахте цялото бебе

  • 5 929
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Може и да не съм задала правилно въпроса, но и не можах да намеря по другите теми отговор на моя въпрос  Simple Smile
притесненията за къпането на новороденото са ми че не мога да преценя дали мога вече спокойно да го обливам с водичка най вече отпред. А не както се къпеше в началото пазейки пъпчето.
Пъпчето му падна преди седмица вече е на 15 дни бебока, но все още прокървява. Тъкмо ми се стори че е зараснало напълно и е чисто и то пак се зацапва.
Трябва ли още да го пазим, как къпете/къпахте  бебетата си на тези дни?

# 1
  • Мнения: 1 489
Има лепенки за пъпчето.А по повод на въпроса къпех я от първия ден цялата.Даже и в родилния дом я къпеха.

# 2
  • Мнения: 2 011
След като спря напълно да кърви - в коритото.Преди това в ръцете ми над леген с вода,като едната ръка пазеше пъпа.Не те съветвам да ползваш лепенки за пъп,лепилото е силно и не са приятни при отлепяне от нежната кожа на бебето.
Не е проблем,ако го намокриш.Просто после подсушаваш хубаво с памуче.

# 3
  • Мнения: 6 713
От първия път къпах бебето цялото! Нито съм пазила пъпче, нито нищо. Пъпчето падна точно на 1 месец. Във вашия случай лепенка е добра идея, махай ги като са добре намокрени - става бързо и лесно.

# 4
  • Мнения: 1 740
И аз къпах малкия от първият ден, само лепенка слагах на пъпчето.

# 5
  • Мнения: 377
Щом е паднало можеш да го къпеш и в коритото , само че не го кисни много . Варианта с лепенка не съм го предпочитала нито първият , нито вторият път , просто защото се прилага най-вече при проблеми , пък и е по-добре да си ветрее за да зараства по- добре ........ Ако все още секретира , просто го почиствай даже два три пъти през деня с памуче напоено със спирт и го поръсвай с антисептична пудричка .Това е достатъчно . Когато ти се стори че вече е напълно зараснало се киснете на воля .  Wink

# 6
  • плевен
  • Мнения: 644
Малкият беше в кувиоз 10 дни и на 11-ия ни го дадоха вече.Тогава го изкъпахме за първи път целия у нас  Peace

# 7
  • Panagyurishte
  • Мнения: 127
Аз пазех пъпчето при къпане докато зарасна напълно, след къпане туширах с малко спирт. Лепенки не съм ползвала

# 8
  • Мнения: 25
Докато падне пъпчето го къпех под чешмата(така ги къпеха в болницата),а след това в коритото.Пъпчето падна на 16 ден и след това го мажех с Ваготил 2 пъти дневно до пълното му зарастване.

# 9
  • Мнения: 764
Къпах го още от първия ден целия - просто гледах много да не мокря пъпчето. А след като то падна, много скоро след като се прибрахме вкъщи, започнах съвсем нормално да си го къпя, без лепенки, без нищо.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 296
Има лепенки за пъпчето.А по повод на въпроса къпех я от първия ден цялата.Даже и в родилния дом я къпеха.
Peace Аз не съм пазила пъпчето,просто след баня почиствах с тампонче със спирт.

# 11
  • Мнения: 1 053
Изкъпахме Ема цялата 2 дни след като и падна пъп4ето.

# 12
  • Мнения: 350
Като прокървяваше го почиствах със спирт и слагах малко пудричка,не съм го пазила от водата.

# 13
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
От първия ден, изкъпаха я в родилното.
Там падна и пъпчето, на 3-тия ден.

# 14
  • Мнения: 3 932
Още веднага след изписването.

Общи условия

Активация на акаунт