За кристалните чаши, скъпите сервизи и ред други неща ...

  • 43 765
  • 410
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 300
Ето я едната тема, дългичка е, но все пак- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=316168.405
имаше още една, но тази е по пълна, мисля.

# 211
  • София
  • Мнения: 12 125
Къде има такъв магазин?
На бул. Христо Ботев близо до петте кьошета.

Smartie ползвах черен сервиз дълго време и намах емоционални или други проблеми с цвета. Със синьото е по- трудно, както казва Red, но тези са полупрозрачни, светли и имат и бели нишки, та храната стои учудващо добре в тях.

# 212
  • Мнения: 3 634
Като сервиза на Бояна имахме в стария офис, много издръжлива комбинация! И черен Луминарк имам, изобщо не ми харесва да сервирам в него. За ресторанта използваме чинии с доста по-сериозна плътност от тези, които срещам в обикновените магазини.

Аз лично предпочитам чисто бели сервизи защото в комбинация с подходящи салфетки и покривка мога да декорирам масата всеки път различно. Колкото е по-шарено, толкова по-бързо ми омръзва.

# 213
  • Мнения: 364
Aз лично не намирам нищо грозно в показаните на снимката дуралексови чинии. Даже изглеждат много симпатични на тази снимка, барабар с кошницата цветята.

Не са лоши, но ми направи впечатление, че излизат само снимки на по-опростени модели.
Виждала съм при познати много красиви неща- с релефни изображения, с цветя...
Ясно, че не се срещат често и по тази логика са си направо ценни!  Thinking

# 214
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Използвам съдове от йенско стъкло  за готвене ( почистват се бързо и са с тънки стени).
А за счупени кристални чаши - моите са от определена серия и много лесно ги подменям.

# 215
  • Мнения: 1 788
Лично за мен, няма никакво значение в какви съдове се храня - дали са кристални или от обикновен порцелан - не ми прави впечатление и затова си ползвам всичко, което имам ежедневно (предпочитам бял порцелан/стъкло някакво или когато има нещо, нарисувано по него да е само от външната страна на чаша/купа/чиния)
От друга страна - ако чашата/сервизът ми е любим подарък или антика-наследство - случва се да го пазя без да го използвам, но това е единствено и само, защото имат сантиментална стойност за мен (и отново, в този случай, няма никакво значение дали дадената вещ е от кристал или от съвсем обикновен порцелан)...

# 216
  • Мнения: 1 986
Имам голям сервиз, който ползвам за гости. Всъщност са няколко сервиза от една и съща серия. Удобно е. защото не се налага да мия чинии по време на вечерята за да сложа още неща на масата. Сервизът, в който момента се храним е по-хубав от този за гости, но е малък. Достатъчен е само за ежедневна употреба. Наскоро счупих доста чинии от него и вероятно ще мина за ежедневно позване към големият сервиз. Започна да му отминава модата. За гости възнамерявам да си купя огромен нов сервиз. Не мисля, че удачно да сервирам за специални случаи в очукани и поизтъркани ежедневни чинии или да се чудя как да сервирам в еднакви чинии на повече хора.

# 217
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
  bouquet

# 218
  • Мнения: 6 206
Без да съм чела темата, само първия пост
Нормално е да има официални сервизи, както е нормално да има официални покривки примерно
Моите официални покривки са с разни допълнителни отгоре, с лична кърпа за всеки, абе двойни на всекидневните
Както и хубавите сервизи
Дуралекс не го броя за хубав сервиз, даже съм го прибрала за резерва когато не ми стигат чаши и чинии, ежедневно ползвам много весел и закачлив на Луминарк
И официално нямам предвид за гости само - говорим за Коледа, рождени дни и тн т, дори когато сме само семейството

Това е все едно да питаш абе слагате ли си официалната рокля всеки ден или карате по дънки?
Ами на Коледа и Нова Година с роклята, всеки ден с дънки.

# 219
  • София
  • Мнения: 2 623
Ами не е точно така Каспър !
Една маса може да изглежда също толкова
празнично и без да сменяш сервиза за хранене, нали ?
Достатъчни са всички останали аксесоари, за да
придобие масата празничен вид.
Точно аз, за която Коледа е Празника на празниците,
аранжирам така масата, че едва ли на някой би му направило
впечатление точно сервиза за хранене  Naughty

# 220
  • Мнения: 12 665
И с дънките ли се явяваш или с официалната рокля? Или така се аранжираш, та никой не забелязва с какво си облечена. 

# 221
  • Мнения: 2 134
Официална рокля,ако имаш!Аз нямам и не  мисля да имам!Както нямам сервиз за гости.Ползвам всекидневно кристални чаши,защото са ми подарък от сватбата/независимо,че не харесвам кристал/и не мога да ги изхвърля.Детето изпочупи доста,но има ощеееееееееее!
Мисля,че всичко това е снобизъм и вещите са за да обслужват хората,а не да им се робува!!!!!!

# 222
  • Мнения: 46 518
Официална рокля,ако имаш!Аз нямам и не  мисля да имам! ...

И аз. Не харесвам, не купувам и не обличам официални дрехи.

# 223
  • Мнения: 2 674

И аз. Не харесвам, не купувам и не обличам официални дрехи.


Хубаво де, ами как ходиш на офицален празник като сватба или кръщене например? newsm78

Не вярвам да ходиш по дънки.

# 224
  • София
  • Мнения: 2 623
Е вече тук се нервирах, ще ме извинявате  Thinking
Да, правя най-празничната маса и приятелите ми,
включително и аз сме по дънки, защото дрехите
изобщо пък не са ми важни, когато най-близките
ми приятели са до мен  Naughty
Компанията ни е такава, че ако се изтъпаня с официална
рокля, просто ще изглеждам нелепо, затова хайде моля ви,
без генерални обобщения ще ви замоля.
Темата ми е за сервизите, не за покривките, дрехите, прическите
и маникюра  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт