За кристалните чаши, скъпите сервизи и ред други неща ...

  • 43 814
  • 410
  •   1
Отговори
# 345
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ох, голям спам, ама при такава заплаха... Моля без обезкосмяване!
Не в "красива мама"!!!
Там е едно червено... не се чете нищо!

# 346
  • Мнения: 1 008
Ама ако съм на мястото на jullianna ще
ви се обидя много сериозно!Направила
жената темичка за кристали,квият и скъп
порцелан,вие гъби,мъби,тоалетни хартии,
щом и Пропъра се включи,ясна работа....

Трейси,бъзикам се,много ясно.

Я върнете лукса в темата,ако обичате.

# 347
  • Мнения: 4 965
...

Я върнете лукса в темата,ако обичате.

Разбира се. Веднага споделям, че тази вечер хапнахме хайвер /е, тарама беше, ама хайвер, все пак/ в порцеланови чинии на червени и черни цветя /много си ги обичам/, върху ръчно бродирана копринена червена покривка /едната ми леля има за хоби изработката на подобни красоти/. Само дето пихме бира в прозрачни халби за бира /не се връзва, ама здраве да е/...

 jullianna, оff-ът за гъбите беше, че са развъдник на бактерии, както и поставките за тях. Wink

# 348
  • Мнения: 2 759
                            С тези устни след това хайвер консумираш  ooooh!.

# 349
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
azaf ако харесваш хайвер пробвай препечена филийка с дроб от треска и отгоре с черен или червен хайвер.

# 350
  • Мнения: 4 965
                            С тези устни след това хайвер консумираш  ooooh!.

Е, какво да се прави. Пазя си изтънчените изрази само за приеми и коктейли.
Във форума използвам изрази в стил "хайвер с бира". Mr. Green

# 351
  • Мнения: 4 965
azaf ако харесваш хайвер пробвай препечена филийка с дроб от треска и отгоре с черен или червен хайвер.

Темата сега може и към Готварския да потегли...

Принципно, хайвер и риба ям много рядко - не обичам /мирише ми/. Днес беше изключение и го ядох със сухари, да.
Желанието ми беше да върна темата към лукса, а нали уж хайверът е луксозна храна. Не я връщайте към битовизмите...

# 352
  • София
  • Мнения: 2 623
Абе, който си е мърляв, не само гъбите му са
развъдник на бактерии  Naughty
Когато всичко се поддържа и се съхранява
правилно, си е ОК аз пък да си кажа  Crossing Arms
Имам познати, дето от това, което е засъхнало
върху печката, 2 манджи ще извъртят, ама хайде ...

# 353
  • Мнения: 4 965
Абе, който си е мърляв, не само гъбите му са
развъдник на бактерии  Naughty
Когато всичко се поддържа и се съхранява
правилно, си е ОК аз пък да си кажа  Crossing Arms
Имам познати, дето от това, което е засъхнало
върху печката, 2 манджи ще извъртят, ама хайде ...

За това спор няма. Приказка да става - аз писах, че просто не изпитвам необходимост от гъби, защото няма за какво да ги ползвам. Не съм седнала да агитирам срещу използването им.

Ама нали уж за лукс щяхме да си говорим.
Хайде, лека, че стана сутрин. Peace

# 354
  • Мнения: 3 880
Тя темата се поизместила, но аз ще се изкажа по първоначалния въпрос  Mr. Green
Като се замисля- да, имам няколко неща за специални случаи.
Едно куфарче с позлатени прибори (наследство от бабата на мъжа ми), е не мога да ги суркам за всеки ден, особено пък и редовно да минават през миялната, в такъв случай за няколко месеца ще им се вземе здравето. Което не означава, че в ежедневието ползваме "очукани"- и те са си хубави и качествени, но са по-семпли, а и издържат на напъна. Обаче ми е хубаво да извадя по празници другите- лъскавите, по-празнично ми става някак, не е като всеки ден  Wink
Един рисуван сервиз за кафе от България, подарък ми беше от една леля, много е ефектен и сърце не ми дава да го ползвам всеки ден, още повече, че чашите са квадратни и съвсем не е практичен, но затова пък ефектен  Laughing т.е. пак прави обстановката специална.
Кристали нямам, само разни стъклени чаши за различни видове алкохол, които дефакто ползваме само с гости, защото като сме сами не пием, най-много чашите за червено вино да пооцапаме, другите си стоят като нови и чакат гости Laughing

# 355
  • Мнения: 1 175
И аз по темата да спомена нещо. По принцип не пазя неща "за гости", но обичам да си оставям по някоя чашка или чинийка "за празници" - чаши за шампанско за наздравици, чинийки за торти и т.н. Така те подсилват усещането за празничност, напомнят че денят е специален. Започвам да ги асоциирам с празници, и ми повдигат настроението. Иначе ако си ям салатка от тези чинийки всеки ден, няма да ми се струват специални като ги извадя за рожден ден например... Но това не е съвсем като да ги заключа в шкафа завинаги.

# 356
  • Мнения: 1 666
От 1-ва към 24-та страница темата е придобила уклон съвсем различен от замисъла на първоначалното питане, но без значение, че се включвам чак сега ще кажа по същество или по-точно ще цитирам   Wink

Нямам нищо "за гости". С кеф си нося новите дрехи, който е чел Ст. Цанев, ще зацепи.

Имам два кристални сервиза в секцията - за вино и за шампанско, но си седят там, защото не ги ползваме ежедневно, такива напитки не консумираме често, а не че ги пазя за нещо или някой.

# 357
  • Мнения: 2 491
Използвам си всички хубави сервизи, нищо не пазя за гости, обичам освен вкусното ядене  и красиво сервираната маса.
Навремето се чудех на баба, ядат в някви скапани чинии, а бюфетите й пълни с прекрасни сервизи и винаги съм й правела забележка...ами така де за какво пази новите къде ще ги носи, така и не ги занесе никъде де Sad
Идаваха ни едни гости и ме питат защо така официално с тез дуралексови чинии, ами ние в тях си се храним, аз даже не го смятам дуралекса за толкова официален, имам си порцелан и аркопал, харесвам също и мисля да си закупя сервиз от цветно стъкло.
Имам и няколко комплекта сервизи от кристални чаши, но не са ми толкова удообни затова не ги използвам често.

# 358
  • Мнения: 2 759
...Темата сега може и към Готварския да потегли...
                            В никакъв случай. Време е да се отвори ВИП подфорум, да се оскубе темата от гъбите и космите и да се положи там. Да си хапнем хайвера на спокойствие.

# 359
  • Мнения: 4 965
...Темата сега може и към Готварския да потегли...
                            В никакъв случай. Време е да се отвори ВИП подфорум, да се оскубе темата от гъбите и космите и да се положи там. Да си хапнем хайвера на спокойствие.

Заяждаш ли се с мен? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт