ТВ игри

  • 12 046
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Много бих била благодарна, ако някой ми обясни какво представляват... Каква е разликата м/у Нинтендо, Плейстешън и т.н. Подходящи ли са за 9 годишно момиче, има ли игри с превод на български и струва ли си да се дават толкова пари, при положение, че има толкова компютърни игри (т.е. с какво тези ги превъзхождат).

# 1
  • Мнения: 46
Ако детето иска за играе на тях са подходящи според мен.Разликата е,че игрите са по-реални.Може да разгедаш в Техномаркет и подобни вериги за техника,имат и голям избор игри на които си пише след колко години са подходящи и персонала би ти помогнал в избора.А и с джойстик е по-лесно,макар че и за компютъра също има.
Мъжът ми (28г.) още си играе на Плейстейшън  #2gunfire

# 2
Принципна разлика между Плейстешън на Сони и X-Box на Майкрософт няма.  Разликата е в игрите. Някой ги има само за едното ,  други за другото, но почти винаги имат съответният аналог. Плейстешън 2 е най-разпространения понеже се декодира за около 120 лв и може да се играят пиратски игри, защото оргиналните са между 60 и 120 лева.  Най-доброто поне за момента е Nintendo Wii. Особено е добра когато се играе от двама. При нея джоистика се движи в простраството. Примерно при игра на тенис правиш същото движение все едно удряш топката с ракета. И не само играеш но и се движиш докато играеш.

# 3
  • Italia
  • Мнения: 1 059
В интерес на истината, моите имат Плейстейшън 2 от 4 годишни. Но за сметка на това до компютъра не стъпват. Смятам, че за тях е по-удачна играта, тъй като освен за игри не виждам за какво друго могат да ползват компютъра.
От друга страна - игри преведени на български език не съм сигурна дали има много. Предимството е, че е много по-удобно да се играе от двама или трима, от колкото на компютър. Има и по-евтини варианти от модването с чип за 120 лв, но да не навлизаме в подробности Simple Smile

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И аз до този момент идея си нямах какво е Нинтендо, какво е PSP, какво е Плейстейшън 2, Плейстейшън 3 и какво XBox. Преди два дни се ограмотих леееееко.  Simple Smile Моите са на 9 и 11 и това си поръчаха за Коледа. Аз бях категорично против да се купува подобно нещо, но започнах да свиквам с идеята. Отхвърлих опцията за Нинтендо категорично, Плейстейшън 2 също, PSP също. Нинтендо-то и PSP са преносими. Това ме отказа на секундата. Не желая да се разнасят игри за такива пари в училище. А не мисля, че като идея са по-добри от плейстейшъна. Забавата с второто ми се струва по-голяма. В момента се колебая между Плейстейшън 3 и XBox, като клоня към второто.

Става дума за интерактивни видео игри. Не знам дали има версии на български език. Дотам не съм стигнала с проучването. Но и да няма, не мисля, че е проблем за тази възраст.

Моите деца също имат компютър. Имат игри, играят чат-пат. Не са пристарстени, обаче. Даже никак. И аз попитах момчетата в магазина след като имат компютър уместна ли е подобна инвестиция и те ме погледнаха сякаш съм тих луд.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5
Мисля че това е въпрос на вкус. Някои деца харесват повече компютърни игри, някои - плейстейшън. По-големи деца играят масово във онлайн-игри, за които е необходим интернет, може би заради виртуалното общуване. В класа на сина ми повечето предпочитат компютърни игри.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
А колко е голям синът ти? Защото имам смътното усещане, че е въпрос на някаква мода, обусловена от определена възраст.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Благодаря за споделеното! Определено ме заинтригувахте, но все още не съм си създала ясна представа и не знам доколко ще е подходящо за дъщеря ми. Досега съм я държала далеч от компа - играла е на 2-3 игри и то доста елементарни. Определено няма представа (както и аз) от по-реалити игри. Не знам доколко бихме се справили при положение, че интерфейсът и самите игри не са на бг. Много ме заинтригува Nintendo Wii и по-специално възможността да се движиш докато играеш и всичко да е максимално реално. Всъщност основно съм противник на компа и игрите заради заседяването и вторачването в екрана, а това май при Nintendo Wii може отчасти да се избегне?
dara, под интерактивни какво точно имаш предвид? Възможността за движение ли?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Имам пред вид играещият да участва като персонаж в играта. Идеята е да си равнопоставено действащо лице с останалите герои. Участваш във фабулата /ако изобщо така може да се нарече случващото се в играта/ и влияеш на развитието на действието.

# 9
Всички конзоли позволяват включване към интернет и игра онлайн.
Относно игрите за момиче опитът ми е с Плейстешън 2 и нещата по-долу са за него, но предполага имат аналози и за другите платформи.
1. Игри за танцуване, като Данс Данс революшън. Много са добри и каат децата да се движат, но е необходиво да се закупят джойпади. това са едни килимчета, които се включват на мястото на джойстика и върху тях се танцува. в България пачти ги няма, аз си ги купих от САЩ за 30 долара двете. Това е:
http://www.amazon.com/PS2-Dance-Pad-Non-Slip-Playstation-2/dp/B0 … 33333&sr=1-15л Става голям купон http://www.youtube.com/watch?v=6JzcqALklRs

2. Игри със свирене на китара и пене. Такива са Guitar Hero поредицата. Изглежда така http://www.youtube.com/watch?v=Ua3hZXfNZOE Вече има игри за цяла група, като дори могат да си свалят записи от изпълнението
3. Интерантивни игри. Стават с специална камера http://www.amazon.com/Playstation-Eye-Camera-Stand-Alone-2/dp/B000B69ECS  http://www.youtube.com/watch?v=24CkoCQzURE

# 10
  • Мнения: 52
Здравейте. Моята дъщеря е на 7г. и има Nintendo Wii от преди 1-2години. още когато и го подариха си играеше на него с удоволствие. Искам да кажа че играта е подходяща и за по-малки момичета. С часове сме играли спортни игри, танцува си на килимчето и т.н. Забавно е. За мен това е по-малката злина - вместо само да се взират в играта, поне се движат като се забавляват.

# 11
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
И аз до съвсем скоро нямах идея какво е PSP, wii, etc. и се чудех за разликата с комп. игра.
Но и на мен ми хареса, че това са игри, в които детето се движи.
Не ми харесва, че си е сравнително сериозна и нееднократна инвестиция (т.е. купуваш не евтини игри, джойстици, падове и т.н.)
Та значи права ли съм, ако кажа, че игрите за плейстейшън и ко. са главно и основно за забавление - игра, забавление за сетивата, движение... (правейки паралел с игрите в интернет, които (поне тези, които дъщеря ми играе) са основно образователни, но с кофти графика и минимална интерактивност, т.е. които са да кажем за забавление на ума)

Чувствам се страшно боса в техн. параметри и характеристики и опции на игрите, за да разбера + и - на разл. варианти, за това пиша в темата, за да чета и да се светвам. На живо такова нещо не съм виждала, нито пипала.

Иначе ако вкъщи имаме такова нещо, предполагам всички ще играем, което пък ще бъде още едно чудесно семейно забавление.

# 12
  • Мнения: 561
Лекси, споделям ти опит на родител, не на специалист.
Основните конзоли за ТВ игри са на SONY и Nintendo Wii, имат и преносими и двете фирми, но сега говорим за ТВ. Wii е по-разпространено в Европа, докато тук Sony Playstation, така че за Wii  има по-малко игри, но се слагат едни чипове допълнително и могат да се свалят от Замунда. Wii не е с джойстик като Playstation, а с безжични дистанционни, наистина уникални, за да можеш с тях да играеш тенис - много реални, голф и много други игри с движение вкъщи. Отделно можеш да си купиш дъска и да караш скейт борд или сноуборд. Страхотно е, мъжа ми на 35, до сега скача понякога с големия.
Всички игри за Wii са като че ли за по-малки, няма много игри с брутални сцени на насилие, игрите са като цяло по-лесни.
Та както искаш и да се движи щерката, аз съм твърдо за Wii. Пак ти казвам, в БГ се харесва повече Playstation.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 253
Дъщеря ми си поръча Wii Fit за Коледа. Радвам се, че отзивите са добри и игрите са увлекателни.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
А това ли е въпросната Нинтендо вии: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037971

Трябва ли да се купуват др. аксесоари или като за начало е добре? Има ли значение какув е телевизора и изобщо трябва ли да знам нещо по-спец. преди да я купя? Струва ли си да взема промоционалния пакет с NINTENDO WII SPORTS PACK?

Общи условия

Активация на акаунт