Реч на свекървата

  • 31 946
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Че като държи да се изкаже би трябвало да знае и какво да каже Laughing И на нашата сватба свекърва ми не е държала речи. Само водещият приказваше  Party

# 16
  • Мнения: 34
Запис да следя темата, че и на нас ще ни трябва.
Разбира се,че трябва да има реч ,когато свекървата захранва младоженците.
Моята свекърва,когато ни захранваше имаше реч:

Уважаеми Гости!Драги Кумове!
Скъпи Младоженци!
Мили наши деца!

Добре дошли всички на това мило и неповторимо тържество!
Ще си позволя в този тържествен за всички нас ден, да поздравя нашите деца – младоженците, за щастливия миг който ни поднасят, а именно: да поемат отговорността на едно здраво българско семейство. Да създадат дом, в който да има много топлина и уют, не само в дни на щастие за тях, но и в дни на труд и трудни часове. Да създадат дом на мир и дружба споделена, с другарска обич укрилена и вярващи един във друг. И в този дом ни пролука да няма, отворена за нечий взор нечист. Бъдете живи и здрави за цял живот честит! Винаги усещайте рамото на другия до себе си и търсете подкрепата на нас, Вашите родители. И не забравяйте, че „по пътечката до мама и стрък трева не трябва да расте”. И утре когато в сватбата на внук или на пра внук, обърнете поглед назад да кажете тихо: „ Майки мили, децата ни не ще се срамуват от нас!
А Вие кумове добри, помагайте им, та като лястовици волни с крилата си един до друг да летят.
НА ДОБЪР ПЪТ И ПОПЪТЕН ВЯТЪР В БУРНИЯ ЩАСТЛИВ ЖИВОТ!
НАЗДРАВЕ СКЪПИ ДЕЦА!
На празника на вашата младост, на най- щастливия Ви ден – Благословени бъдете и двамата от мен!





Благодаря ти!  Peace

# 17
  • Мнения: 6 648
Запис да следя темата, че и на нас ще ни трябва.
Разбира се,че трябва да има реч ,когато свекървата захранва младоженците.
Моята свекърва,когато ни захранваше имаше реч:

Уважаеми Гости!Драги Кумове!
Скъпи Младоженци!
Мили наши деца!

Добре дошли всички на това мило и неповторимо тържество!
Ще си позволя в този тържествен за всички нас ден, да поздравя нашите деца – младоженците, за щастливия миг който ни поднасят, а именно: да поемат отговорността на едно здраво българско семейство. Да създадат дом, в който да има много топлина и уют, не само в дни на щастие за тях, но и в дни на труд и трудни часове. Да създадат дом на мир и дружба споделена, с другарска обич укрилена и вярващи един във друг. И в този дом ни пролука да няма, отворена за нечий взор нечист. Бъдете живи и здрави за цял живот честит! Винаги усещайте рамото на другия до себе си и търсете подкрепата на нас, Вашите родители. И не забравяйте, че „по пътечката до мама и стрък трева не трябва да расте”. И утре когато в сватбата на внук или на пра внук, обърнете поглед назад да кажете тихо: „ Майки мили, децата ни не ще се срамуват от нас!
А Вие кумове добри, помагайте им, та като лястовици волни с крилата си един до друг да летят.
НА ДОБЪР ПЪТ И ПОПЪТЕН ВЯТЪР В БУРНИЯ ЩАСТЛИВ ЖИВОТ!
НАЗДРАВЕ СКЪПИ ДЕЦА!
На празника на вашата младост, на най- щастливия Ви ден – Благословени бъдете и двамата от мен!.......

Уф ,че изкуствено  Sick
И аз не съм била на сватба дето свеки да е държала реч.

# 18
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Това повече би подхождало на ритуалчика... Laughing

# 19
  • Мнения: 940
Бе на 2-3 сватби ходих тая година, ни една свекърва не изнесе реч.
Изненадвам се от това, че трябвало да изнесе реч. Shocked

И аз. И да, речта посочена по-горе е хипер искуствена (мое мнение), ама ако го е мислила жената няма лошо. На нашата сватба реч нямаше.

# 20
  • Мнения: 25 894
Бъди себе си, просто изсъскай.
Айде сега, реч - лиготии...  Stop

# 21
  • Мнения: 808
и моята не е държала реч на сватбата...че то малко ли сега държи ooooh! Joy

# 22
  • Мнения: 388
Е, казва свекървата по две приказки, докато захранва младоженците в ресторанта. Или поне на моята сватба беше така. Ди джея даже даде думата и на тъщата, да не се чувства пренебрегната. Горе цитираната реч по мое мнение е дълга и скучна, а и ако не й иде отвътре на свеки да държи реч, ще забрави половината, ще се омотае и ще стане доста тягостно. По-добре да каже две думи, но да са от сърце, а ако има чувство за хумор да пусне някоя закачка или да си признае за колко внуци е готова...
Ако съм свекърва сега /пък то ми предстои след някоя и друга година/ какво бих казала... де да знам нещо от сорта - хапнете деца питка от мен, че от утре ще хапваме само на булката питите, и днес няма много да приказвам, че публиката е много, ама после ще си наваксам  Wink, не се притеснявайте или нещо от сорта... Wink

# 23
  • Мнения: 6 648
Е, казва свекървата по две приказки, докато захранва младоженците в ресторанта. Или поне на моята сватба беше така. Ди джея даже даде думата и на тъщата, да не се чувства пренебрегната. Горе цитираната реч по мое мнение е дълга и скучна, а и ако не й иде отвътре на свеки да държи реч, ще забрави половината, ще се омотае и ще стане доста тягостно. По-добре да каже две думи, но да са от сърце, а ако има чувство за хумор да пусне някоя закачка или да си признае за колко внуци е готова...
Ако съм свекърва сега /пък то ми предстои след някоя и друга година/ какво бих казала... де да знам нещо от сорта - хапнете деца питка от мен, че от утре ще хапваме само на булката питите, и днес няма много да приказвам, че публиката е много, ама после ще си наваксам  Wink, не се притеснявайте или нещо от сорта... Wink
Това е готино  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте Simple Smile,
аз нямам свекърва, но да ви споделя впечатление от една сватба:D Тогава ди джеят каза на свекървата да каже нещо на младото семейство(тя явно не знаеше, че трябва). Свекървата каза на булката - три деца съм отгледала, ти ще си ми четвърто и се разплака. Беше доста трогателно. Затова мисля, че не трябва да има предварителна подготовка, а да говори от сърце Peace

# 25
# 26
  • Мнения: 224
и моята не е държала реч на сватбата...че то малко ли сега държи ooooh! Joy

Ако тогава и беше дала да държи...  Joy сега можеше и да си трае  Laughing

# 27
  • Мнения: 808
 Whistlingневярвам в чудеса Joy

Общи условия

Активация на акаунт