Чаша гореща вода всяка сутрин

  • 218 910
  • 587
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Като Ви чета и аз взех да се навивам да пийвам по една чаша гореща вода сутрин за изчистване на организма. Започвам от утре и ще докладвам как се чувствам.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 808
Ще пробвам и аз, нищо не ми коства. Благодаря на лорка за темата!  Hug
По-късно ще се включа да споделя опит!

# 17
  • Мнения: 19 525
Здравейте !

От една година пия чаша топла вода сутрин още след тоалета. Така започва деня ми . Топля я на микровълновата.
В началото беше гадно , но свикнах. След това пия кафе , не можах да го откажа и после продължавам с още вода , но вече със  стайна температура. И така вода - тоалетна , вода -тоалетна и мисля , че се получава изчистване на организма. Но дали е така  newsm78. Към обяд е първото ми хранене. Ставам в 7 - 7.30, понякога и по- рано.

                  bouquet
Аз съм чувала от лекар, че водата не трябва да се затопля на микровълнова фурна, а на котлон /ел.кана/. Също така, че трябва да е от чешмата - най-обикновена вода, не минерална.

# 18
  • Мнения: 237
браво за темата  bouquet
аз също се навих да пробвам (имам ел.кана и не мисля че ще ми отнема време) и се надявам да не забравям и да ми стане навик занапред, че имам и килца да свалям
ще пи6а допалнително

# 19
  • София
  • Мнения: 4 179
Отдавна знам за това, но както винаги съм много несериозна /разбирай непоследователна/. И аз съм чувала, че водата трябва да е чешмяна, да се затопля на котлон почти до температурата на кипене, но без да завира.
Дали да не започна пак  newsm78, вие ме подсетихте за забравеното старо. Затова   bouquet

# 20
  • Мнения: 3 456
Да, всичко ново е забравено старо. Относно чешмяната вода- нашата тук е отвратителна, категорично не става за пиене. Минерална казвате, че не може. Тогава какви варианти ми остават:
- изворна- евентуално.
- да си преварявам предната вечер.
-някъде бях срещала вариант с дестилирана.
Кажете за каната, че аз нямам. В нея може да се преварява, нали?

# 21
  • Мнения: 957
Цитат
Аз съм чувала от лекар, че водата не трябва да се затопля на микровълнова фурна,
Да микровълновата е един от най-вредните уреди според мен Peace,аз отдавна съм го изххвърлила това "чудо на техниката"

# 22
  • Мнения: 514
Чувала съм за пиенето на гореща вода сутрин и знам че дава добър ефект върху прочистването на организма, а дори действа и отслабващо. Ще пробвам и аз от утре сутрин пък да видим дали ще мога да го прилагам за по-продължително време. Смятам да пия чешмяна вода затоплена на котлона, а не на микровълновата.

# 23
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
а на кана за затопляне дали става  newsm78
баба ми-Лека и пръст -пиеше топла вода ,а когато усетеше ,4е гърлото и "драска " добавяше и изцелен лимон,като пиеше на бавни глътки вси4ко това...

# 24
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Хайде и аз да се включа. От известно време пия сутрин чаша топла вода. Като стана, първата ми работа е да си налея вода от чешмата и да я пъхна в МВ. Ама сега като ви чета, май ще почна да я грея на котлона. Моят мъж също започна да пие, ама след като приятели му казаха, нищо че аз обяснявам ли обяснява. Crossing Arms Веднага стомахът му стана много по-редовен.
Знам, че това е все едно да си измиеш тялото отвътре, като част от сутрешния тоалет. Топлата вода като метличка изчиства натрупаните токсини. Преди държех сутрин лъжица зехтин под езика за 20-30 мин. за прочистване, но водата е къде-къде по-лесен и приятен метод.

# 25
  • Мнения: 63
 Hug Здравейте момичета! И аз се запалих от вас- още от утре сутрин,живи и здрави. Имам нервен стомах и се надявам да ми е от полза чаша гореща вода всяка сутрин, пък и вечер

# 26
  • Мнения: 3 456
Хайде и аз да се включа. От известно време пия сутрин чаша топла вода. Като стана, първата ми работа е да си налея вода от чешмата и да я пъхна в МВ. Ама сега като ви чета, май ще почна да я грея на котлона. Моят мъж също започна да пие, ама след като приятели му казаха, нищо че аз обяснявам ли обяснява. Crossing Arms Веднага стомахът му стана много по-редовен.
Знам, че това е все едно да си измиеш тялото отвътре, като част от сутрешния тоалет. Топлата вода като метличка изчиства натрупаните токсини. Преди държех сутрин лъжица зехтин под езика за 20-30 мин. за прочистване, но водата е къде-къде по-лесен и приятен метод.
Didranad, това със зехтина и аз съм го правила. Методът е наистина добър. Спомням си, че започнах да го практикувам заради хроничен фарингит и бях доволна. Даже тия дни се замислих, дали да не почна пак, но не можах да измисля, в каква последователност би трябвало да правя процедурите, защото и двете неща изискват да се правят сутрин на гладно преди всичо друго.

# 27
  • Мнения: 668
И аз мисля да пробвам.   Peace Имам близка, която пие всяка сутрин топла вода. Е казвам ви изглежда перфектно на 57год.. Едва ли се дължи само на това, но наистина не пречи да се пробва, че аз като си отворя очите и започвам с  morning което си е доста вреден навик.  Whistling

# 28
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 275
Май Петър Димков казваше, че вечер се пият две чаши много топла вода с чаена лъжичка, представете си колко време е нужно за това. А и е много изморително, пробвала съм. Преди известно време пих сутрин и вечер топла вода по Норбеков, ефектът е видим. Но той съветва да се събира сутрешната урина и след предстой от 10-15 минути да се оглежда за повлекла, песъчинки, цвят, бистрота, количество.

# 29
  • Мнения: 440
Аз преди някокко години съм пила гореща вода,но с  изцеден половин лимон.После спрях и така докато не прочетох темата.От утре ще започна пак.Имам и доста за сваляне - да видим какво ще стане Peace

Общи условия

Активация на акаунт