Чаша гореща вода всяка сутрин

  • 218 995
  • 587
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 456
Така, мисля, че вече се събрахме доста хора, които сутрин пием гореща вода. Предлагам да споделяме, как се чувстваме.
Ето започвам аз:
Откакто пия гореща вода сутрин се чувствам добре. Последните няколко дни обаче нощем се потя по няколко пъти в областта на гърдите. Нормално ли е? Дали е реакция от пречистването на токсините? Някой друг забелязва ли при себе си същото?

# 31
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Не знам, Лорка , дали това усещане е точно реакция от сутрешното пиене на вода, но съм усетила по себе си, че чистенето на токсини предизвиква първоначално реакции на организма. До преди месеци аз въобще не пиех вода, единствените ми течности бяха кафетата и някой сок или кола. Но съм на диета и откакто я правя, си наложих да пия минимум 1,5-2 л. вода (и то вода, не друго) на ден. Отначало имах известно главоболие, обложен език, които ми обясниха с чистене на токсини от организма. После всичко си дойде на мястото и се чувствам наистина добре. Особено като посвалих килограми - кръвното от високо стана ниско.

Сутрешната чаша топла вода започнах преди около месец, но не съм забелязала реакции на организма. Може би защото по принцип започнах да пия много вода.

# 32
  • Мнения: 668
На мен днес ми е втори ден, не съм усетила никакви промени.  Rolling Eyes
Исках да ви попитам знаете ли дали след приема на топлата вода трябва да мине известно време преди поемането на други течности?

# 33
  • Мнения: 237
Да, всичко ново е забравено старо. Относно чешмяната вода- нашата тук е отвратителна, категорично не става за пиене. Минерална казвате, че не може. Тогава какви варианти ми остават:
- изворна- евентуално.
- да си преварявам предната вечер.
-някъде бях срещала вариант с дестилирана.
Кажете за каната, че аз нямам. В нея може да се преварява, нали?
при нас също чешмяната вода е отвратителна и не я пием,преваряваме си на ел.кана, а за топлата вода сутрин  като стана щракам копчето, но не я чакам да заври (тя е вече преварена),а само да се затопли и я изпивам
Днес ми е втори ден, но не усещам нещо по-различно пък да видим

# 34
  • Мнения: 544
Покрай истерията със свинския грип по медиите, един лекар (не запомних името му, но беше от ВМА) каза, че една чаша гореща вода сутрин активизира защитните сили на организма. Ще пробвам и аз.  Peace

# 35
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Покрай истерията със свинския грип по медиите, един лекар (не запомних името му, но беше от ВМА) каза, че една чаша гореща вода сутрин активизира защитните сили на организма. Ще пробвам и аз.  Peace
Точно, аз пък слушах д-р Папазова, която също съветваше да се пие топла вода и през деня, защото прочиства и промива дихателните пътища - в случай на зараза, в началните часове топлата вода може да промие и отмие бацила към червата (малко като лаик го обяснявам, но това беше посоката на разсъждения).

# 36
  • Мнения: 440
Здравейте и от мен.Вече втори ден пия топла вода,след това правя по 5 бр от тибетските упражнения,и два пъти в седмицата ходя на йога.Засега промяна нямам,но се надявам ското да  се почувства.
Лек ден на всички Peace

# 37
  • Мнения: 3 456
Светли,тези упражнения ли правиш?
http://zashto-kak.hit.bg/tibet.htm

# 38
  • Мнения: 1 935
Покрай истерията със свинския грип по медиите, един лекар (не запомних името му, но беше от ВМА) каза, че една чаша гореща вода сутрин активизира защитните сили на организма. Ще пробвам и аз.  Peace

Точно така! Повишава притока на кръв във лигавиците ,а колкото повече кръв,толкова повече левкоцити.А точно левкоцитите се борят с агресорите-вируси и бацили Peace

# 39
  • Мнения: 440
lorka barborka ,точно тях правя.Има цяла тема за тях във форума,зареждат с енергия.Аз лятото ги започнах,но след месец спрях. Реших пак да ги започна,този път по-сериозно.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 747
Здравейте,от вчера и аз съм вас,но аз пия вода и вечер.Чувствам се много добре,а освен това горещата вода ми убива апетита и то доста,така че се надявам ефектът при мен да е двоен Laughing.

# 41
  • Мнения: 3 456
lorka barborka ,точно тях правя.Има цяла тема за тях във форума,зареждат с енергия.Аз лятото ги започнах,но след месец спрях. Реших пак да ги започна,този път по-сериозно.

И аз ги правя. Не съм видяла темата- ще я потърся. Преди две години ги правих, после и аз спрях. Проблемът ми е, че съм много несериозна. Все започвам нещо, но се отказвам. Било то заради липса на време или пък просто, защото ме домързява...
Сега обаче като сме повече хора се надявам да се мотивираме взаимно.

# 42
  • Мнения: 544
Здравейте,от вчера и аз съм вас,но аз пия вода и вечер.Чувствам се много добре,а освен това горещата вода ми убива апетита и то доста,така че се надявам ефектът при мен да е двоен Laughing.

И аз усещам същото при мен.

# 43
  • Мнения: 1 935
Здравейте,от вчера и аз съм вас,но аз пия вода и вечер.Чувствам се много добре,а освен това горещата вода ми убива апетита и то доста,така че се надявам ефектът при мен да е двоен Laughing.

И аз усещам същото при мен.

Кога я пиете водата вечер-преди вечеря или преди лягане?
А иначе пия сутрин и ми действа страхотно.Аз по принцип си имам редовен стомах,но след като изпия водата веднага трябва да посетя тоалетната и всичко се "изчиства" от стомаха ми Peace

# 44
  • Мнения: 668
Аз пък за съжаление точно обратното. Вчера се улях. Ама съм и в МЦ, та дано на това да се дължи. Praynig
Вечер кога пиете водата? Преди сън, преди хранене или .....?

Общи условия

Активация на акаунт