ОТКАЗВА ПЮРЕТА ИСКА САМО КЪРМА :( ?????

  • 4 297
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Момичета дайте съвет - имам бебче на 7.5 месеца което допреди месец беше изцяло само на кърма (дори вода неискаше и не сме я насилвали). Оттогава се захранваме - сменяме едното кърмене с пюренце. В началото аз и го правех от картофки и морковки, (плюеше, но общо взето ядеше), но реших да разнообразя (неможе само картофи да яде) и педиатърката ни препоръча бурканчетата на Хип - уж в началото хапваше ( с много ръмжене и бутане) но от няколко дни с голяма мъка изяжда по две лъжички и отказва - иска кърма. Опитах да давам сокчета - пак неиска...аз нямам чак толкова кърма - за останалите хранения цедя и събирам , но ако трябва и за обедното незнам дали ще се справя а и нали трябва да се научи да яде и друга храна! Моля споделете опит...и дайте някои съвет ooooh! newsm78

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
На първо време в главата ми изникна въпроса - да не би да я мъчат зъбки?Обикновено в периода на зъбоникнене бебетата отказват твърда храна и преминават на кърма  Peace Може би просто кърменето я успокоява  Rolling Eyes Не съм много компетентна, нека другите момичета се изкажат  Hug

# 2
  • Мнения: 94
Ние сме на същото положение. Всяко ядене с 300 зора и ако успея да я излъжа да изяде повече от 5 лъжици зеленчук викам ура.
Яде обаче каши и плодове, но значително по-малки количества от началото на захранването. Яде бисквити и солети като си ги държи в ръчичката и ги гриза.
Ако намериш начин пиши.

# 3
  • Мнения: 231
Sigyrno njama da povjarvate ama nie sme na 2 i 10 meseca i pri nas stoe6e i vse oshte stoi sashtijat problem. Zlojad e, i ne my se oslajda ni6o taka kakto karmata. Opitvala sam vsi4ko ne iska da izjade 1 cjala kypa sas sypa ili t.n. Edinstvennijjat savet, ja6 kromid lyk, pii 4aja na HIP za karmeshti maiki, toi stimolira laktacijata za da ima6 po-dalgo i po-ve4e karma. Znam, 4e zvy4i malko petro, no kato iska da sy4e, davai. Pone njama da boledwva. Karmata pazi i yspokojava. Nie dosega ne sme hodili na lekar, oven na zadaljitelnite konsyltacii, da 4ykna na darvo. Ysreh!

# 4
  • Мнения: 202
Скъпа ние сме със същия проблем. Дадох пюре от ябълка, 2 пъти яде, на 3-я отказа. Пробвах тиква, морков, картоф. Не ще и не ще. Оризовата каша на Нестле уж много я хареса ама сега и нея не иска. Незнам. Продължавам да кърмя и ще я оставя сама да реши какво кога иска да яде.

# 5
  • малко градче
  • Мнения: 188
Аз захранвах около два месеца с голям зор.Мноооого трудно беше.  Бебетата по- добре приемат кашите и киселите-  пробвай с тях.  Явно кърмените деца трудно започват да приемат друга храна.  С каката съм нямала никакъв проблем-  само зяпаше насреща като гардже ( кърмена е месец).
   Така че търпение и постоянство.

# 6
  • Мнения: 955
И мен ме мъчи този проблем. Захраних сина си на 6 месеца и си хапваше всичко което му предложа. Не изяждаше големи количества, но все пак ядеше. Около 9-я месец обаче реши, че няма да яде. В началото отказа само зеленчуковите пюрета, след това и плодовите. Няколко месеца беше само на кърма, а от скоро е записан на кухня и има подобрение. Поне на обяд хапва по малко, не всеки ден, но все пак е нещо. Сладко не иска да куса, вкл. и плодове  Rolling Eyes. От време на време хапва коричка хляб, парченце кашкавал, варено месце, краставица. Пробвай ако искаш да я оставиш да се храни сама с такава по-суха храна, подходяща за нейната възраст. Можеш да прочетеш нещо за педагогическото захранване. Не знам какво друго да те посъветвам след като и аз не знам какво да правя  Rolling Eyes.

# 7
  • Мнения: 9 492
Бихте могли да направите така, че да има нещо познато като вкус в пюрето Wink:
Пюре от картоф с кърма; варен намачкан морков с кърма; оризова каша (безмлечна) направена с кърма; елда с кърма....

# 8
  • Мнения: 3 595
Привет AIPRIL,
Разбирам притесненията ти, че детето е намалило твърдата храна, но това не е толкова страшно. Големите световни организации като Ла Лече Лига и СЗО, смятат че между 6-тия месец на детето и навършването на 1-вата му годинка, млечния прием трябва да съставлява 75-85% от храната му. Ако до 6-тия месец то е било само на кърма и се е запознавало с вкуса на храните чрез кърмата ти, в следващите 6 месеца то ще започне да се запознава вече и с текстурата на същите тези храни като ще се добавят и нови вкусове. Основното обаче си остават млечните хранения, а твърдата храна би могла да се дава 30-40 мин след кърмене, когато детето не е твърде гладно, но все пак е минало известно време от храненето и е склонно да опита. Препоръките са също така цяло хранене да започне да се замества след навършване на годинка, като съотношението кърма - твърда храна става 50%-50% и плавно започва да се измества в полза на твърдите храни.

Причините да не иска да хапва последните дни могат да са различни като е много вероятно наистина да се дължи на никнещи зъбки. Предполагам знаеш, че венците са силно болезнени далеч преди пробива на зъбчетата. Те никнат под венеца, понякога спират преди да са пробили и пак тръгват с нова сила. Всичко това причинява голям дискомфорт на малкото човече. Обичайно бебетата се успокояват в момент на пауза, когато зъба забави растежа си под венеца или след пробива му. Най-често тогава се възстановява и желанието на дребосъчето да се храни с твърди храни. Ако детето го боли е напълно нормално то да суче по-интензивно. Освен така нужната му храна, млякото е и успокоение, утеха, която намира в мама. След като 9 месеца е било в утробата, след това е било гушкано и обгрижвано от мама, получавало е всичко, от което се е нуждаело, естествено е в тежък момент пак да се обърне към теб. Ако ти е излизал мъдрец сигурно знаеш как боли, а това малко човече го чака тежката задача от 20 зъбчета. Когато отказват твърдата храна заради болката и започнат да сучат по-често, те си набавят нужното с кърмата. Количеството на млякото би се увеличило, ако бебето суче често и би намаляло, колкото по-рядко се слага на гърда. Ако ти и предлагаш да суче винаги, когато иска и и предлагаш също така и твърда храна, тя по-скоро ще приеме това, от което има нужда и толкова, колкото и трябва. Вече е сравнително голяма и едва ли ще остане гладна при все, че ти се стараеш и и предлагаш всичко необходимо.

Друга вероятност е да не и харесват купените пюрета. Всяко бебе има своя собствена визия какво му харесва и какво не, подобно на големите. Някои бебета отказват купените пюрета и в такива ситуации е подходящо да се предлагат домашно приготвени. MTV чудесно ти е предложила, да предлагаш познати вкусове. Когато даваш някаква нова храна, тя би могла да е в минимално количество прибавена към вече позната и харесвана такава. Постепенно може да се сменят пропорциите. Бебетата не са обременени като нас и ясно показват вкусовете си. Има храни, които детето ще харесва много и други, които няма да желае дори да опита. В случая е важно да се опиташ да и се довериш и ако смяташ, че е подходящо да я оставиш да те насочва какви са нейните потребности в даден момент.

Можеш също така да опиташ и да и предлагаш храни за ядене с пръсти. Ако детето не е склонно да се храни с лъжицата, то добре сварените цветни кубчета например могат да се окажат много подходящи и да предизвикат интереса и. Давам ти линк към трите теми в библиотеката, защото там много добре е обяснено всичко за тях клик, клик и клик.

Бебетата са много различни. Някои започват да ядат с охота на 6 месеца, други отказват твърдите храни до 1 годинка. Всяко бебе се развива със свой собствен темп и има свои собствени нужди и потребности. Това няма особена връзка дали детето е на кърма или изкуствени млека. Примерно моите и двамата са кърмени изключително, на поискване, без вода, захранени на 6 месеца...Тя ядеше като замаяна, той не пожела до 9 месеца повече от 1-2 лъжички (голямата си уста я отвори на 9 месеца и си хапва все така с охота, за разлика от нея). Този пример не означава много, не е задължително при вас или при някой друг да се случи същото. Просто илюстрира колко различни са децата. Опитай се да следваш интуицията си и инстинктите на бебето. Те би трябвало да ти подсказват най-добре как да постъпиш.
Надявам се скоро да се успокоите, за да се радвате пълноценно една на друга   bouquet

Последна редакция: вт, 17 ное 2009, 06:23 от Ivy

Общи условия

Активация на акаунт