Когато бебето само реши да сяда, а не му е време.......

  • 3 157
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 740
Щом сама го прави, значи вече е готова да сяда.

# 16
  • Мнения: 182
И аз мисля,че щом е седнала самичка,значи е готова,не я натискай да лежи след като не иска  Peace

# 17
  • Мнения: 187
И аз мисля,че щом е седнала самичка,значи е готова,не я натискай да лежи след като не иска  Peace
подкрепям

# 18
  • София
  • Мнения: 44 373
щом се изправя и сяда - явно му е време....
няма за какво да се притесняваш.

# 19
  • Мнения: 406
somebody, като гледам трябва да си спокойна вече  Simple Smile. И аз се присъединявам, че детето прави неща, когато е готово за тях. Така че няма място за притеснение.

# 20
  • Мнения: 1 475
Момичета благодаря на всички за отговорите!! HugДнес бяхме на консултация и педиатърката ни и тя беше на вашето мнение и каза да си я оставяме да седи щом иска, дори днес и от легнало положение пробва да се изправи, но не може без помощ, но предполагам да 6-ти месец сигурно ще се изправи и сама!!! Peace

# 21
  • Мнения: 639
somebody, благодаря ти за темата! Аз имах същите притеснеия за моето дете, което се чувстваше много комфортно в седнало и полу-седнало положение няколко дни преди да навърши 5мес. Отначало се притеснявах да го оствям така в лятната количка у дома - на около 45 градуса, защото той сам си се набираше до седнало положение, но сега вече си го оставям, а той така определено е много по-послушен. Консултирах се и с педиатър - мнението му беше, каквото са споделили преди мен момичетата - да си го оставям така и да не се притеснявам.
Много целувки на малката ти принцеса!

# 22
  • Мнения: 135
Моята мила дъщеря си пада мързеливичка още от бебе.... Чаках да стане на 6 месеца, за да я слагам полулегнала и после седнала. Трябваха й 2 месеца и едва на 8 месец започна да стои седнала спокойно без да пада. За разлика от малкия си брат, който пък правеше опити от 4 месец и успя човека сам да си се надига и да сяда. На 6 месеца вече седеше като голям мъж! Simple Smile Няма проблеми! Всяко дете е различно! Когато то е готово да направи нещо, трудно някой може да го спре!!! Simple Smile Така и Никол не е пълзяла изобщо, а Коки пълзи от 7-месечен... Simple Smile Спокойно!!!

# 23
  • Мнения: 9 973
щом е готово вече

# 24
  • Мнения: 1 568
Да,щом е готово,всяко дете е различно! Peace

# 25
  • Мнения: 4 447
Децата знаят по-добре от нас. Следи си детето за всичко, то знае по-добре.
 Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 17 597
Щом сама го прави, значи е достатъчно силна за целта и може.
Ключов - за мен - момент - особено в началото - детето да седи седнало толкова, колкото може да се задържи / запази равновесие само, без външна помощ (от облегалки, възглавници или каквито и да било други помощни материали).

# 27
  • Мнения: 169
Всяко бебе си е различно  Peace.Щом сама сяда я остави.Когато и дойде времето да се изправя тя сама ще го направи бъди сигурна!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
след като само е започнало да сяда знчи му е било време  Peace възраста,която дават по книгите е ориентировъчна  Peace остави детето само да си определя граници и възможностите  Wink
И аз съм на това мнение

# 29
  • Мнения: 1 372
след като само е започнало да сяда знчи му е било време  Peace възраста,която дават по книгите е ориентировъчна  Peace остави детето само да си определя граници и възможностите  Wink
И аз съм на това мнение
Подкрепям казаното! Щом се изпарвя сама значи мускулатурата и костите са укрепнали. Идеята е да не се насилва по -рано, когато процеса е естествен не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт