Айд наближава, мир и любов повелява – 126та арабска тема

  • 43 018
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 804
Здравейте създания на мрака та били те вещици,демони ,вампири или прилепи -тук всеки да се определи сам какъв е  Mr. Green
За тези който са решили да си тръгнат -това е публичен форум всеки сам решава дали да остане или не-но,когато  постоянно се намира някой който знае болните теми и все подклажда  фитила и невинни на вид забележки  Peace и на всичкото отгоре от нас се се очаква да сме мили ,любезни и да търпим всичко.Най -ми е странно ,че именно хора които не са писали или пък не са писали отдавна,а и когато са писали ,са били много кратки ни коментират и осъждат -давам пример с
Airiin_1 - сама спомена първото си влизане-точно с  тона ЛИЛИ ,който ви е толкова неприятен,поучителен ,назидатен -влезе и започна да ни обиждаш и да се караш.
А сега да засегна една тема ,който също попадна в графа болни - Лили и тона на ЛИли ,да вярно говори остро /и в ада ни беше пращала/ и не винаги е права-но ,го прави с добра умисъл ,никога не е била лицемерна

амал на лични,ако не си ми запазила пощата,пък аз ще ти пусна наши снимки.

лю  Hug

хадил العين بالعين  و السن بالسن و البادىء اظلم  ,това че сме приели исляма ,не означава,че трябва да мълчим и да приемаме всичко което ни засяга ,особенно когато е написано целенасочено.

свеар добро попадение  Grinning

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 22:04 от Вещица обичаща чесън

# 76
  • Мнения: 4
Само едно уточнение, тъй като е важно за мен – не съм обиждала никой! Критикувах, но не съм обиждала! Точно тогава бях изпаднала в терзания дали да свържа живота си с такъв човек или не и виждайки разединение при хора с еднаква съдба ми стана тежко и написах това, което мисля. Не беше прието. Извиних се и точка. Не съм обиждала!
Чрез вашите постове създавате не много добро впечатление за браковете между българки и араби, а хора, които наистина имат нужда от информация и подкрепа биха се объркали много. Аз бях това лято в Сирия. Тръгнах с много, много резерви. Върнах се с нежелание. Там се чувствах не просто в Родината си, а у дома си. Останах с прекрасни впечатления най вече от хората. Срещнах и доста неща, които ме шокираха, като имам предвид поведение и разбирания. Но в никакъв случай не съм била по различна, като отношение към някой чието мнение на мен не ми харесва. Всички сме различни, но това не ни прави по-лоши или добри. Ако спрем да се вглеждаме в недостатъците на хората и извличаме само доброто живота е много по-лесен. Повече няма да се меся. Лека вечер!

# 77
  • Мнения: 48
здравейте момичета как сте?деси лю добре сте го казали така си е който иска да остане който иска да си ходи но за мен каквито и спорове да има тук религиозни битови всякакви аз пак не се отказвам да влизам тук.защо трябва да се обиждам на някой всеки има право на мнение аз уважавам мнението на всички дори и да се стига някой път до остри думи.аз не мога да разбера защо когато другите изказват мнение аз трябва да се обидя и да си тръгна че това не е правилно.аз продължавам да си влизам тук с удоволствие. Hug Hug

# 78
  • Мнения: 171
отиването или оставането е въпрос на личен избор, каквито и да са причините, не виждам смисъл да се коментира. по-добре разкажете как се готвите за празника.

# 79
  • Мнения: 13 512
amal:
Цитат
Монда, пообиколи си ти сирйското. Нараво ти завиждам благородно. Чудно ми е само как в Дараа е нямало лакове за нокти, като на мъжо селото е до Дараа и хем е село, а лакове да искаш.   Че и козметичен салон даже има в Джасем, другото село.
Лаковете за нокти са друго нещо. С лак за нокти не можеп да се молиш. И ако трябва преди всяка молитва да си сваляш лака и после пак да се лакирваш...явно предпочитат да не се лакирват изобщо. Иначе червило, спирала- се мият.

# 80
  • Мнения: 689
Специално днес пък къде точно стана въпрос за религия, или кой от кого по-вярващ... newsm78...или си караме по инерция...да си изкараме това, което сме си таили...винаги много умело бива намесвана религията за да се накара някой да се почуства виновен.

Много късмет на всички, които се отказват, сърдят, бягат ...много драма, много прочуствени речи и сбогувания...На добър път!  bouquet    bouquet     bouquet

Присъединявам се към поздрава!
Темата е най-четената в този раздел,а българките женени за араби са много,ще идват и ще си отиват.
Рени добре е обобщила  bouquet

Амал-чак ми се отщя да гледам този филм..но пък точно това би се случило в реалността Sad

по-добре разкажете как се готвите за празника.

Аз приготвям менюто за  втория ден от Еид още,приемам идеи за хапки за пикник.
Ще украсяваме с децата,днес ще купим украса.

а вие какво готвите Хадил,нещо по-специално има ли?

в България как ли се празнува?Само знам,че джамията в София и двора и ,се оказват тесни..
Главния Мюфтия чете нещо преди новините по канал 1,и повече не знам.

# 81
  • Мнения: 3 804


Днес кафето е от мен  Hug

рени  Hug


лили сещам се само за самбуса и табуле ,удоби са за носене ,не цапат иа са вкусно ,или пък ако си намериш кори и баница може да направиш или пък от раираните кифли с пълнеж по избор.  chef

Дайте да го ударим на фантастика днес -в бъдещето близко или далечно -аз ,Катето , ЛИЛИ и Лю сме принудени да напуснем  темата,и случайно понеже темата е в раздел по държави , тук влезе с въпроси момиче което реши да се омъжи за арабин от Близкият Изток -кой тогава ще и даде инфо от първа ръка  newsm78 ,за условита на живот и другите дребни неща които може да научи само от първа ръка ,включая и религията -виж за религията Хадил може да помогне,но при моето уважение ,тя нищо че е арабка не живее в арабска страна,израстнала е в БГ.Та кой тогава ще може да помогне  newsm78 newsm78 newsm78 това визирах с поста за хората нямащи нищо общо с темата-а не ,че ми пречи, че тук пишат и гости -написах това защото бях обвинена че пиша с недомлъвки.

# 82
  • Мнения: 24
Здравейте момичета
Всяка от вас помага да се научи по нещо било за живота в арабска страна било за живота с араби или за религия култура и т.н. Всяка дава своя принос за обогатяването на познанията на тези които се интересуват. А и в спора се ражда истината понякога както се казва. Жалко ще бъде които и да било да напусне темата, но всеки сам решава за себе си.
  bouquet за всички

# 83
  • Мнения: 689
Дайте да го ударим на фантастика днес -в бъдещето близко или далечно -аз ,Катето , ЛИЛИ и Лю сме принудени да напуснем  темата,и случайно понеже темата е в раздел по държави , тук влезе с въпроси момиче което реши да се омъжи за арабин от Близкият Изток -кой тогава ще и даде инфо от първа ръка  newsm78 ,за условита на живот и другите дребни неща които може да научи само от първа ръка ,

искаш да кажеш както Мухсина,Хаяти,Мария,Амал-Хадя , Яшби,Дезърт,Найра и т.н. напуснаха темата?-
ами ще започнат те с фантастиката:Дубай е рай,Сауди е ад,а в Сирия има вещици  Mr. Green
оня чул нещо,друг си спомнил,че преди 20г чичо и бил в Кувейт и...баба ми чула от комшийката,че...
и др. в тоя дух.
Т.е. темата ще се позовава на предположение,не на истината.Заглавието ще се промени на:,,Слух за Арабия напиши и го обсъди!,,

 Laughing

мерси,самбусък задължително,една форумка Лабрекс има хубави рецептички   chef

Никки-абе то много сериозно било след мача  Sad Даваха един човек-ризата му пропита с кръв..Защо алжирските фенове нападнаха египетските след мача,нали и без това спечелиха  Rolling Eyes
Мъже,жени,деца бити..и на ВИП персоните певици,актьори не им се е разминало,тръгнали да бягат и судански семейства ги прислонили..
Голяма глупост.Конфликта прерастна и в политически:не един от най-големите инвеститори в Алжир,който е египтянин са му наложили да плаща милиони -новоизмислена клауза. от игра стана война Confused

# 84
  • Мнения: 24
Вярно е ЛИЛИ . Точно това и коментира масрито след мача как хем са били на мача хем и след това са били наред без да подбират. И самия той беше потресен и вика това ни представя нас арабите в много лоша светлина пред света. Дано проблемите спрат до тук  Hug

# 85
  • Мнения: 3 804
шило изпразни си кутията

Днес по новините гледах и че в Алжир има жертви на пътни произшествия по време на ликуването от победата.
По една от телевизите даваха Мубарак да говори в защита на честта  и непрокосновенноста на народа си,но не го дослушах ,предпочитам да слушам роднината му. Grinning

# 86
  • Мнения: 171
няма страшно. аз смятам да си ходя след като свърши специализацията, а за това какъв дух има човек - зависи и от възпитанието в дома, не само в средата, както и да е.
В.Лили - ние правим и малки "фатаер" за пикници, кубба и мекички с месо. а за празника - хаос и веселба.

# 87
  • Мнения: 914
 НА  ВСИЧКИ   които  им е интересно    ДА  ЗАПОВЯДАТ    bouquet


аз  пък си допивам чайчето   току що се върнах от  сука    и то  взе че   едден    ,настъпи  магриба    днес  закуската ще е бедна   Laughing ябълки и  чай  щот ме мързи   Laughing

вчера се ядосах че не ми станаха едни  мсиммен    и ги изхвърлих  та оправих положението пред децата със содени питки   Embarassed

Лили вие какво  окрасявате   newsm78 я дай  идеи  не съм помислила з а това  

аз пък   от една седмица  пера и чистя и все мръсно  #Crazy  ние  за празника  си перем   килимите    , Whistlingкак се казва  това дето се покрива  диваните и  възглавнизите   телмет  му викаме      приготвям си  подправките   имам  един  кимон  да чистя и след това да го смеля  

още  измих и  пловин кило  симсим при нас му казват  жунжлан   за  сладките  


я да ви  питам   с  какво може да заменя  школада  дето се слепват сладките    че да  е по  диетично   с конфитюр    имам  друг вид    
Хадил     я ми  подскажи    дали да не ги залепя с бял шоколад    newsm78   неговата действие    дали е по меко за бъбреците че нали  какаото е противопоказано  

 миналия  празник правих от динените    резенчета  и сложих  хабеттбарака  станаха чудесни    ами   снимах в телефона  ама  нейсе  кабела така и не открихме   може да ви ги покажа следващата петилетка  Party


иначе за празника  мъжа ми  точи ножове   купува  шишове  ,фахар  ами това е общо  

лека до после    bouquet

Кате  М      като спомена  за  украина    да  се  наядеш  и да мен    от  сметаната  и да не забравиш  и от ряженката     а  мисля бе сезона и на райските  ябълки  сега   а и  от     пирожкиииииииите     chef с  тушенноя   капуста  Blush ох преядох от спомени  Crazy

Лили    ти какви мръвки искаш    ние на пикник  шишчета носим    я да помисля  по после   Hug

# 88
  • Мнения: 171
svear - проблемът е белият шоколад да не е с много масло (нали е масло и сухо мляко). аз по едно време правех един крем със сухо мляко, малко сметана и захар и кардамон, ама да ти кажа, не беше нещо особено, макар малките да го харесваха.

# 89
  • Мнения: 1
Добър вечер на всички

От вчера с пълна сила хажиите взеха да пристигат
значи вчера 20 човека сас свински грип ,ужас.
Значи летищтето за хаж и омра е отделно
в момента е ужас има 40 пропусквателни гишета , но става бавно,
причина че минават покрай камера за проверка на свински грип
след това ги ваксинират за паралич май беше тя е задалжителна ваксина за всеки,
дори и хората живееши в Мекка и Джедда се ваксинират.

Ваксината за свински грип за местните жители не е задалжителна но за хората дошли от вън
неможе да влезе без ваксина в страната.

А ние сме вав ваканция за Хажж
На работа и на училищте  чак на 15 дулхажа
тоест днеска е 4 дулхажа
На   9 е Арафа

Ей да постите да не забравите????
Който пости му се опрощават греховете за една година назад и една напред...

При нас да допълня не се чества този празник както Айд ал Фътър
не си ходят на гости  .Празника повече преминава в молитвите
по телевизора и директните предавания от Мина Муздалифа и Арафа
На 10 ден е Празничната молитва и започва колленето на курбаните
3 дена  е  като не е задалжително да се коли от парвият ден.

Ние спецялно колим я на 2 я на 3 ден
Че навалицата намалява
коленето при нас е много лесно

Отиваш на   newsm78  има специални места за продажба на агнета
купуваш си агнето има ветиринар който го преглежда дали е болно
после ти го колят чистят и ти го режат на парчета как то искаш
и моя го носи в къщи в картон аз само го разделям на 3 части и готово.
после ходи да го раздава.

Не обичам агнешко

лошото е че и децата покрай мене не го ядат.
Е за сега да ви оставя че много стана
На краяда допълня който не знае

Рабек ала ома рабек
рабек ала шарика ляка рабек
ин ал хамда уа намата ляка ал мулк
ля шарика ляк

Общи условия

Активация на акаунт