Протест за защита на правата на родилката

  • 49 345
  • 1 167
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 216
И аз ще съм с вас от разстояние
И аз  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 44 105
е, то е ясно, че на този етап подобно раждане няма как да се състои и протече нормално, освен с изрична предварителна уговорка и малко компромиси  евентуално....
до колкото разбирам майката уговорка с никой не е имало...което си е направо безотговорно, след като знае каква е в момента действителността в нашите болници...хем не й е първо раждане....знае точно какво да очаква....хем явно е била и достатъчно информирана...и наясно какво иска....

съжалявам за майката...но при всичко, което по принцип се случва по нашите болници...не знам какво точно е очаквала да се случи по този начин, който го е направила....

# 17
  • Мнения: 1 740
Не съм от София и не мога да присъствам,но ви подкрепям .
От това,което прочетох се ужасих.

# 18
  • Мнения: 11 004
Не мога да присъствам, но имате подкрепата ми.
Дано даването на гласност на всичко това доведе до някакви промени към по-добро.

# 19
  • Мнения: 307
Подкрепям, макар и само виртуално.

# 20
  • Мнения: 11 314
С вас съм момичета, макар и в мислите си! Успех на инициативата!  Peace

# 21
  • Мнения: 223

Конкретният случай е поводът за нашия простест, а причината са много други жени получили подобно отношение. Продължаваме да получаваме разкази на родилки, разбрали за инициативата и няма как да не им обърнем внимание и да ги оставим да висят в пространството...

# 22
  • София
  • Мнения: 293
Неприятно е да раждаш в такива условия и с такъв екип,но според мен майката има голяма вина:(След като знае какво раждане иска,а и вече е раждала в българска болница,защо не се е уговорила предварително с екип,който да я изроди по начина,по който желае.Това че се е противопоставяла на екипа за всяко нещо само е влошило нещата.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 561
mimosaria, ако прочетеш втория разказ ще видиш, че майката се е уговорила, но раждането не е протекло по-различно за съжаление.
Никоя родилка не може да има вина за това, че иска човешко отношение и спазване на нейните права, защото отказът за подписване на информирано съгласие е право според Хартата за правата на пациента...
Подкрепям протеста и ще направя всичко възможно да присъствам лично на него, защото искам хубаво раждане днес и сега, а не след 10 години....

# 24
  • Мнения: 3 869
Не всеки може да си плати за избор на екип, вип зала, вип стая и пр... Означава ли това, че трябва да бъде насилван и малтретиран психически и физически?!?! В протеста ства дума за нарушаване на основни права на пациента и на човека!!! Това не е съврзано с изборн а екип, и избрания екип може и нарушава тези права по същия начин, има достатъчно такива истории по отчетните...
Затова го подкрепям. Това не са изолирани случаи. Иначе манията за избор на екип изобщо нямаше да я има. Но и от това се печели...

# 25
  • Мнения: 223
Момичета, в първия пост добавих банер към официалната страница на събитието, за по-подробна и точна информация Hug.

# 26
  • Мнения: 544
Надявам се да има резултат.

# 27
  • Мнения: 479
Подкрепям инициативата! Крайно време е да се покаже гражданско отношение към проблема, иначе кучето си лае, керванът си върви.
Ще гледам да присъствам.

# 28
  • Мнения: 11 314
За който иска - банери

# 29
  • София
  • Мнения: 293
mimosaria, ако прочетеш втория разказ ще видиш, че майката се е уговорила, но раждането не е протекло по-различно за съжаление.
Никоя родилка не може да има вина за това, че иска човешко отношение и спазване на нейните права, защото отказът за подписване на информирано съгласие е право според Хартата за правата на пациента...
Подкрепям протеста и ще направя всичко възможно да присъствам лично на него, защото искам хубаво раждане днес и сега, а не след 10 години....
Не казвам че тя е виновна за държанието към нея,но като е разбрала че не може да получи желаното от нея раждане,не е трябвало да упорства повече,защото резултата е още по-лощо отношение.
Не всеки може да си плати за избор на екип, вип зала, вип стая и пр... Означава ли това, че трябва да бъде насилван и малтретиран психически и физически?!?! В протеста ства дума за нарушаване на основни права на пациента и на човека!!! Това не е съврзано с изборн а екип, и избрания екип може и нарушава тези права по същия начин, има достатъчно такива истории по отчетните...
Затова го подкрепям. Това не са изолирани случаи. Иначе манията за избор на екип изобщо нямаше да я има. Но и от това се печели...
Аз също бях против плащането на екип, докато не бях поставена пред свършен факт-или си плащаш и раждаш до ден -два(преносвах 9 дни и бебето не можеше да излезе,защото беше по-голямо)или не си плащаш и чакаш да се освободи екип,което щеше да стане след около 10 дни дотогава всички екипи били заети doh
Но в този случай няма как да е без избор на екип,тъй като тя е искала по-различно раждане,което за съжаление не се практикува в нашите болници.
Аз също искам нещата да се променят и да имаме възможност за активно естествено раждане,но да се изправиш сам срещу цялата система е лудост,която може да застраши детето ти:(

Общи условия

Активация на акаунт