Протест за защита на правата на родилката

  • 49 377
  • 1 167
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 607
ПОДКРЕПЯМ!!!!!!!!!!!!

Дано се даде достатъчна гласност на прекрасната инициатива!

# 76
  • София
  • Мнения: 3 123
с риск да ме оплюят всички тук,ще кажа и моето мнение.
По принцип съм ЗА такъв протест!На много места държанието на мединцинският персонал е ужасно,има и доста некадърници за съжаление.Но тези разкази,които са в сайта (особено основният),са безкрайно неподходящи -като изключим разказа за милата майчица,загубила бебето си.Аз в другите разкази не видях нищо травмиращо.Не знам аз ли съм твърде търпелива ,преживала съм далеч повече и съм станала дебелокожа ли или просто има твърде много чувствителни хора.Първият разказ особено направо съжалих болничният персонал честно(като изобщо не ги оправдавам за обидите де).А като прочета за тези скачания по коремите пък съвсем - това е начин да се помогне на бебето и често е неотложно да бъде направено.
За лежането и разхождането - раждах в Белгия ,не са ме оставили и 5 мин. да се разхождам.Легнах на леглото ,вързана с колани и сиситеми в 8 сутринта,станах в 19.30 вечерта!
Преди това раждане имах 2 аборта,единият в 20г.с. с близнаци - ако някой иска,мога да разкажа как протече,но на това което преживях,аз казвам  травмиращо -не само заради загубата,то е ясно че тя е травмираща.Върха беше да да изродя бебета си в подлога съвсем сама в стаята и да чакам някой да дойде да среже пъпна връв,да получа разтройство и повръщане от сиситемите и да не мога да стана да с сложа подлогата,защото съм вързана на ситема ,а  в матката ми е надут балон,който за който е вързан маркуч ,на другият край вързано шише с вода и преметнато през рамката на леглото за да ми опъва шийката.....

Ох ,не исках да звучи като ,а аз какво съм преживяла ....,то не е и кой знае чак какво ,просто не видях травмиращи разкази .Щом си избрал да родиш в болница ,а не у дома,то ще приемаш правилата на болницата.
Абсолютно не подкрепям обаче обидите от страна на медицински персонал,независимо коя страна е права!

# 77
  • Мнения: 289
Подкрепям! Много бих искала да присъствам и аз.
Току-що прочетох разказите...покъртена съм...изживях отново и моето раждане - вагинална фистула, и т.н., и т.н. - повече от 2 години не съм пълноценна жена.
Раждането на Angels zq в Белгия също е меко казано неприятно. Нямам думи!!!

# 78
  • Мнения: 925
Момичета, призовавам тези, които са от София и имат възможност, непременно да дойдат в сряда от 10ч пред 1АГ болница, намира се в квартал Красна поляна!
Утре изпращаме покана до медиите за събитието, ще пишем и отворени писма до Министъра на здравеопазването, до директора на 1АГ болница и до основните печатни и електронни медии. Имаме много майки от чужбина, които ни подкрепят, те ще подпишат с имената си и местоживеене отвореното писмо. Ще бъде чудесно, ако и майките от БГ, които не са от София, но се чувстват съпричастни с каузата, направят това.
Идеята е да покажем, че има проблем и ние, българските майки, настояваме за неговото разрешаване!

# 79
  • Мнения: 11
С тези разкази ме травмирахте...сега ще ме е страх да ида в болницата да родя...недейте така моля ви!!!

# 80
  • Мнения: 3 869
С тези разкази ме травмирахте...сега ще ме е страх да ида в болницата да родя...недейте така моля ви!!!

Просто направи така, че да избегнеш нежеланите от теб неща, не е невъзможно, но изисква определени усилия. Успех!:) Всичко ще бъде точно така както го поискаш Simple Smile

# 81
  • Мнения: 169
И за да не ви вържат по магаретата, вземете с вас мъжете си! Братя, лели, вуйчовци и стринки. Организаторите няма да искат заплащане за присъствие на роднини.

УСПЕХ И ОТ МЕН!

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 17:38 от Бащатко

# 82
  • Мнения: 11 329
С тези разкази ме травмирахте...сега ще ме е страх да ида в болницата да родя...недейте така моля ви!!!
Маги, точно такива млади майчета докторите им вземат страха предварително и почват увещавания за секцио, за щадящо раждане и дъра-бъра 100 чадъра. Дори и да прочетеш темата тук "Смешно ли е раждането", пак ще ти остане горчив вкус в устата, защото много от жените писали там, са успели да преодолеят стреса, предизвикан от травмата "Раждане" и я изливат в иронична форма.
Не се поддавай на страха, на страха очите са големи! Тялото ти знае най-добре как стават тия неща, не някакви си доктори с дипломи, окачени по стените. Hug

# 83
  • Мнения: 2 768
С вас съм! На тези проблеми трябва да се даде гласност!
Нещата са стигнали до там, грешни и недопустими практики в БГ да бъдат приемани като напълно нормални!

# 84
  • Мнения: 9 973
дано успея да дойда

# 85
  • София
  • Мнения: 17 595
Прочетох разказа.
Напълно съм съгласна с докторите и акушерите, присъствали на раждането.
Тя като знае по- добре защо е отишла в болница?
Как си го представяте това - всички капризи - за вас, цялата отговорност - за тях?

# 86
  • Къде ли не
  • Мнения: 692
katiABV, да се чуди човек как не си се включила по - рано с компетентното си мнение по всеки въпрос! Заради такива като теб нищо няма да се промени!

# 87
  • Мнения: 11 329
Прочетох разказа.
Напълно съм съгласна с докторите и акушерите, присъствали на раждането.
Тя като знае по- добре защо е отишла в болница?
Как си го представяте това - всички капризи - за вас, цялата отговорност - за тях?
Аман черен!
На всяко гърне мерудия!

# 88
  • Мнения: 479
Оставете момичето на мира  Naughty
Без мерудия, коя манджа става  Laughing

# 89
  • София
  • Мнения: 17 595
Какъв ви е проблемът?
Впрочем, АЗ НЕ съм подписвала генерално съгласие за каквато ще да е манипулация.
Не го намерих за необходимо.
Изброих нещата, с които бях предварително съгласна, нещата, за които следва да се иска съгласие на съпруга ми (пълна упойка при необходимост, непосредствена опасност за живота и дрън- дрън), както и че се иска моето съгласие за всичко останало.
Разбира се, първото изброяване беше под ръководството на бъдещия ми оператор. Че какво ли разбирам аз от операции! - на когото имах доверие.
И, представете си, никой не се е тръшкал по случая - че не съм подписала "генералното пълномощно", де.
Ама не съм и давала акъл на лекарите как да водят операцията после.
Ако бях почнала да им казвам "сега тук резнете, там клъцнете, това не пипайте" определено не бих била за там, нали?
Вие какво искате - да отидете в болница, докторите там да поемат отговорност за вашия и на детето живот, но да не им дадете възможност по никакъв начин да повлияят на изхода?
Те по какво друго, освен по тоновете, биха съдили за състоянието на детето във вас, докато си стоите на пода в нагъзена поза и пухтите?
Да вземат да хвърлят един боб ли, що ли?
И от къде на къде ще искате после да носят отговорност за евентуалната смърт на плода, ако вие го убиете - детето си, де?
И как си представяте това подписване на отказ от предаване на отговорност - това ми звучи като някои пишман- шофьори, дето се изхвърлят с големи приказки - по повод на абсолютно неправилно пресичащите пешеходци - ами, да вземе да ги (го/ я) удари някой, че да престанат да се пречкат на другите, какво, вината - юридически - ще си е тяхна (на пешеходците, демек).
Ама как ще се чувства шофьорът, прегазил човек в ускорителното платно на Цариградско?
Ами, като някой, убил човек. Ето как. И всички юридически уврътни няма да променят това.
Ако детето ви умре в смяната на този лекар, до края на живота си той ще се чувства убиец на това детенце.
Ако направи каквото може и то въпреки това умре... вероятно ще го преодолее, но как ще се чувства знаейки, че е оставил едно невинно детенце да си умре просто така... без да направи нищо, а е било в силите му?
Няма ли да хване шантавата му майка, дето си мисли, че всичко, което хвърчи, се яде, да я опне така, че да му е удобно и лесно да извади живо- здраво бебето, пък тя после да си се оправя с бушуващите хормони както си може?
Аз лично напълно оправдавам лекаря, който постъпва така... това е именно отговорното действие. Отговорно към бебето, което никой не е питал иска ли да бъде рискуван живота му, не към патицата, прочела няколко глупости в интернет и въобразила си, че знае повече от лекарите, учили с десетки години, за да стигнат до там, където са.

И изобщо, като знае толкова, да си беше раждала в къщи, нали? Има ги вече и такива шантави. Не да травмира лекарите; те, все пак, имат и други да израждат.

Общи условия

Активация на акаунт