СЕПТЕМВРИЙСКИ БЕБЕТА-ТЕМА 4

  • 20 003
  • 707
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 237
Здравейте лейдис!

Аз да ви почерпя днес, че днес госпожицата става на 2 месеца, ама незнам как,  ooooh!, тъй че чуствайте се почерпени  Hug
Честито и на Миринда и бебешоци  Hug  bouquet
Мами на вашите сладури лапичките им студени ли са?
На Боряна почти непрекъснато са и студени ръчичките  Thinking
Лека вечер от нас  Hug



# 661
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
ОлекнА ми, че не само аз си държа чаавето "мръсно" Mr. Green
И на Габи ръцете са постоянно студени, нормално е

# 662
  • Бургас
  • Мнения: 422
Здравейте мами

Отдавна не съм писала.
Честито на вички месечинки.Да са живи и здрави.  bouquet
anita29 мноого сладка малката, и как се смее с глас много ми хареса.
Нашия се смее ама като види фотоапарата да го снимам и става сериозен.
Момичета не мога да си открия мамата на чието бебе трябва да подарявам.
Какво да направя?
Писах и на лични но не ми е отговорила.
Да не се е отказала? Sad

# 663
  • София
  • Мнения: 54
Искам да попитам дали някой може да препоръча добър офталмолог за Ана Мария, на частно, защото според педито няма нужда от направление  #2gunfire Почти съм сигурна, че има запушен сълзен канал на едното око. И аз се родих така, и баща ми (при него не е било оправено на време и сега не вижда с това око). Та не мога да рискувам да изчакам до 1 годинка, както казва лекарката. На ме са ми отпушвали канала на 3 месеца, после може окото да бъде засегнато...Много съм ядосана  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 664
  • Мнения: 2 786
Анита ,голяма сладурана  Hug

ОлекнА ми, че не само аз си държа чаавето "мръсно" Mr. Green
Laughing....и мойто е от мръсните .

# 665
  • Мнения: 5 026
Искам да попитам дали някой може да препоръча добър офталмолог за Ана Мария, на частно, защото според педито няма нужда от направление  #2gunfire Почти съм сигурна, че има запушен сълзен канал на едното око. И аз се родих така, и баща ми (при него не е било оправено на време и сега не вижда с това око). Та не мога да рискувам да изчакам до 1 годинка, както казва лекарката. На ме са ми отпушвали канала на 3 месеца, после може окото да бъде засегнато...Много съм ядосана  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out
На Божидар правиха сондиране на слъзен канал на дясното око, като се роди и на 2-е очи беше запушено сл. каналче. В София ходихме, ако искаш на лични да ти дам координати и телефони?

# 666
  • София
  • Мнения: 54
Искам да попитам дали някой може да препоръча добър офталмолог за Ана Мария, на частно, защото според педито няма нужда от направление  #2gunfire Почти съм сигурна, че има запушен сълзен канал на едното око. И аз се родих така, и баща ми (при него не е било оправено на време и сега не вижда с това око). Та не мога да рискувам да изчакам до 1 годинка, както казва лекарката. На ме са ми отпушвали канала на 3 месеца, после може окото да бъде засегнато...Много съм ядосана  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out
На Божидар правиха сондиране на слъзен канал на дясното око, като се роди и на 2-е очи беше запушено сл. каналче. В София ходихме, ако искаш на лични да ти дам координати и телефони?
Да, ще ти съм много благодарна  Hug

Последна редакция: сб, 28 ное 2009, 13:38 от pocahontas80

# 667
  • София
  • Мнения: 110
Честити месечинки на mam_ma, Mirinda и bebe6oci! Да растат здрави и послушни деца и все така красиви за гордост на мама и тати!  newsm51 smile3525

kiarra, дано най-накрая ви дадат дата за операция на малката и всичко да мине по мед и масло, че и ти се измъчи много от това чакане  Hug

Находчице, мерси за томболката!  bouquet

Ние днес бяхме на консултация, за месеца е наддал 800 гр. и 2 см, т.е. вече е 4900 кг и 54 см.
Прегледа при гастроентероложката мина както и очаквах, нищо конкретно не каза защо не се изхожда детето. Каза че или усвоява докрай кърмата или не му стига, да му правя масаж на коремчето, освен лактулоза нищо друго не можело да се дава на толкова малко дете, и да започна да го храня на 3 часа да видим дали ще има ефект. Коликите още го мъчат, не ми се иска да идва вечерта направо. И от всичките тези тревоги защо не ака, коликите, по колко яде, имам ли кърма, стига ли му, кърмата взе че наистина ми намаля. А така ми се иска да го кърмя още, БУ дай съвет ако можеш, какво да направя? Сега го храня на всеки три часа, като му давам и от двете /до преди три дни си ядеше от едната само на хранене, т.е. редувах ги/, пия чайчета лактогонни, ям си нормално. А изяжда по 70-80 мл и видимо си е гладен /взех си и ел.везна и го меря преди и след ядене/ . Не ми се иска да дохранвам, но май натам отиват нещата. Преди изяждаше по 90-100-110 мл.
Взехме и секрет от нослето при личната лекарка онзи ден, днес излезе резултата, има стафилококи, ще ги лекуваме с бактробан. И от това се притесних доста. Знаете ли какво представляват, опасни ли са за бебчо, просто нямам време да се ровя в нета, ако някоя мама е наясно, моля да сподели.

Eто малко снимки и от нас:
http://septemvri2009.snimka.bg/baby/aleksand-r-na-didii.439458.16146906

Ами това е от мен за сега, спокойна нощ от мен!

Последна редакция: пт, 27 ное 2009, 22:45 от Дидии

# 668
  • Бургас
  • Мнения: 3 082
Опалянка!  Mr. Green Привет!
Връщам се от дамска вечер-излизах със 7 сериозни мацки приятелки и си изкарах суперрррррр!!!
Пих червено вино, ядох камембер с боровинки, хилихме се много....Изобщо съм размазана от кеф!
Другата седмица пак!  Grinning

Готова съм и с Коледните подаръци вече- ще хвърлям пъповете на децата скоро в ЛОНДООООООН!  Crazy

# 669
  • Мнения: 314
АуууууЛадидаааа,блазя ти newsm10
Мен с това изключително кърмене няма да ме огрее скоро newsm45Най-рано след година Weary
Да си прекарате страхотно ви желая! Ама няма как да не е в този невероятен град Mr. Green

# 670
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Ние днес бяхме на консултация, за месеца е наддал 800 гр. и 2 см, т.е. вече е 4900 кг и 54 см.
И от всичките тези тревоги защо не ака, коликите, по колко яде, имам ли кърма, стига ли му, кърмата взе че наистина ми намаля. А така ми се иска да го кърмя още, БУ дай съвет ако можеш, какво да направя? Сега го храня на всеки три часа, като му давам и от двете /до преди три дни си ядеше от едната само на хранене, т.е. редувах ги/, пия чайчета лактогонни, ям си нормално. А изяжда по 70-80 мл и видимо си е гладен /взех си и ел.везна и го меря преди и след ядене/ . Не ми се иска да дохранвам, но май натам отиват нещата. Преди изяждаше по 90-100-110 мл.

Дидии, но ако си наддава така добре, защо се притесняваш, че кърмата може да не достига? Все пак, щом качва на тегло, значи яде, откъде да се вземе иначе?
Може по-скоро другото предположение на гастроентеролога да е валидно, че усвоява в момента повече от кърмата.
Какво ще стане, ако вместо на три часа с дохранване, както планираш, го храниш на два-два и половина без? На тази възраст повечето от бебетата не са готови да правят три часова пауза между храненията... но ти си вземаш решението Simple Smile

Готова съм и с Коледните подаръци вече- ще хвърлям пъповете на децата скоро в ЛОНДООООООН!  Crazy
Завиждам. Имах желание заедно с Ръкавичката (изключителното кърмене няма да ме спре!) да ида през януари на пазар там, но нямам пари за целта  Crazy

# 671
  • Мнения: 277
Добро утро!
Аз кафе не знам как се прави виртуално, но вие така или иначе си го пиете натурално и реално в къщи Wink
Аз само да се запиша, че днес ще имам гости и няма да мога много-много да ви проверявам Simple Smile
Чифлигарова, надявам се днес си видиш лс!  Wink
Ей, Дидии, много хубави бе!  Hug И ти, и бебока... Как се поддържате бе девойки? Аз време намирам, не е като хич да нямам, каката ми е голяма и само бебето ми е на главата, но... И не мога да с представя да ходя из къщи с пусната коса - тя ще е постоянно в устата на бебето! И навън излизам вързана, че не мога преди всяко излизане да я мокря и суша   Naughty Или просто сте си млади и хубави  newsm78  Hug

# 672
  • Мнения: 141
Добро утро момичета Simple Smile

Бебка сега спи, но съседите отгоре така са се разчукали, че може и да я събудят. Като почнат с ремонтните дейности събота и неделя от ранни зари и направо ми иде да ги  #2gunfire

Анита, щерката ти е просто уникална. Леле как се смее и гука, иде ми да я изям. Невена е в етап на гукане и усмихване, заглежда се насам натам. Още не може да хваща предмети с ръчички, но като поотрасне и това ще стане Simple Smile
Вчера за пръв път я сложих на активната гимнастика, а тя милата само лежи и гледа. По едно време закриви малко долната устна и мислеше да заплаче, но отидох при нея да се заиграем.Мисля, че засега й харесва, но още не знае какво точно да прави Simple Smile

Покахонтас, и аз мисля да водя бебка на офталмолог, защото и аз имам съмнение за запушено слъзно каналче.

Атракция, може ли да ми изпратиш координатите на този офталмолог и на мен на лични.

Що се отнася до къпането... Аз къпя Невена 2 пъти в седмицата, но всеки ден подмивам дупето- колкото пъти ака, толкова го мия. Ако не е акала през деня, то задължително поне веднъж на ден мия интимните части. Четох една публикация, където беше описано за къпането. Препоръчва се детето в ранните месеци да се къпе 2- 3 пъти в седмицата, а до 40-тия ден да се мие само с вода( е това вече не го спазих де). Като започне захранването или ако е лятно време, та детето се поти повече, тогава се къпе по- често( всеки ден, но през ден със сапун). Та, засега къпя Невена 2 пъти. Така, че Цвета, Бу, Поли... и аз съм във вашия отбор Wink

Ние записахме Невена на ортопед за другата седмица ( 2 Декември). Ще ходим при Алексиев. Четох много добри отзиви за него. Разгледах и сайта му и съм много впечатлена.. Този човек излъчва много позитивност. Гледах и клипчета на дечица, на които им е помогнал. Има невероятен подход към децата. Не работи със здравната каса, та в сряда ще ходим в частния му кабинет в Манастирски ливади. Ще споделя след прегледа как е минало Simple Smile




# 673
  • Мнения: 8

Май успях да кача картинка! newsm44 newsm44
Заповядайте на кафето!

# 674
  • Мнения: 153
Добро утро    bouquet
LaDiDa  блазя ти  Peace
Аз къпя малкия през ден.Дупето му го мия след всяка акане
Дидии страхотни сте.Много сте сладки Peace
Засега това е от мен.Отивам да пия кафенце при майка ми Peace

Общи условия

Активация на акаунт