СЕПТЕМВРИЙСКИ БЕБЕТА-ТЕМА 4

  • 20 004
  • 707
  •   1
Отговори
# 675
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Добро утро,
maya_4ekelova мерси за кафето Hug
ще хвърлям пъповете на децата скоро в ЛОНДООООООН!  Crazy
И ние там ще ги хвърляме PeaceЧетох някъде,че е хубаво пъпчетата на двете деца да се хвърлят заедно,за да може като пораснат да държат един на друг и да се подкрепят взаимно. PeaceИ че ако се хвърлят в река,децата ще обиколят света.
MammaT и аз съм така.Пстоянно съм с вързана коса,иначе ме дразни.Но пък не смея да я подстрижа,че не знам как ще ме направят тук.Имам горчив опит с испанските фризьори.Отивам един път да ми отрежат само връхчетата.Косата ми беше дълга,до средата на гърба.И познайте - излязох от салона с 2 см коса на главата си. ShockedСкарах се с "фризьорката",а тя най-нагло ми вика,че така повече ми отивало и даже ми предложи да ме боядиса.И за тази прическа платих 25 евро. ooooh!

# 676
  • Мнения: 212
Връщам се от дамска вечер-излизах със 7 сериозни мацки приятелки и си изкарах суперрррррр!!!

Уууу, и аз така. Само дето питието беше тъмна бира, за мезенце разни пилешки вкусотии. Ама да ви призная - две малки бирички ме хванаха  Mr. Green Като се прибрах Невена още не спеше, Илия си легна, а аз и малката танцувахме на Шоуто на Слави (нали сега имам някакъв конкурс и пеят)  dance

Анита, много сладка малката. Нямам търпение и ние да почнем така...

Мая, благодаря за кафенцето. Аз вече се насладих на моето, с една цигарка даже  Blush

Следобед заминаваме на село, баба ми още не е виждала малкия, та сега ще я зарадвам. Пък и малко въздух да подишаме (селото ми е до Тетевен, в балкана). Та сега ме чака доста работа - имам да простирам, да почистя кухнята (главно пълната с чинии мивка от вчера, кат ме няма да контролирам моят мъж цапа по сто чинии  ooooh!), да оправя багажа. Илия замина за Свиленград по работа, Невена гледа Мадагаскар (за стохиляден път - вече подава репликите  Mr. Green), а малчо говори на гимнастиката.

Четох някъде,че е хубаво пъпчетата на двете деца да се хвърлят заедно,за да може като пораснат да държат един на друг и да се подкрепят взаимно. PeaceИ че ако се хвърлят в река,децата ще обиколят света.

Супер, значи първата река е наша. И на Невена пъпчето още стои, че не бях решила, но сега е ясно - пътешественици ще ги правя  Peace

Ние пък се къпем всеки ден. Т.е. мокрим се всеки ден, сериозното къпане със сапун е 2-3 пъти седмично. Просто той много се кефи като е в коритото, пък и вече си ни е час от вечерния ритуал, ако не го спазим е по-нервен и се буди по-често нощем.

И за завършек - не можем да се мерим с Андреа, но ето едно клипче и от нас, прясно-прясно, от преди 1 час. Специално за тези, които не можаха да гледат другото.

http://www.vbox7.com/play:5d687cdb

Приятни почивни дни, ще се включа отново в понеделник най-вероятно.

# 677
  • Мнения: 14
Добро утро!
Благодаря на Мая за кафенцето! Grinning
Дидии,много е сладък Алекс.А снимката с мигача ми е фаворит Wink
LaDiDa,страхотно е,че лично ще хвърлиш пъпчетата в Лондон!Пожелавам ти да си изкараш страхотно HugЩе чакаме и снимки!

Вчера ми се обадиха колегите да ме поканят на Коледен банкет! Peace PeaceТака,че на 18.12. съм първа пушка в ресторанта Mr. GreenТати ще гледа децата. Mr. Green

Колкото до къпането-при нас е ежедневно!Ива много обича банята и си я чака вечер.Докато не минем през тази процедура не мирясва!А и аз много обичам да я къпя.Това ми е едно от най-приятните задължения Grinning

Днес май ще пропуснем разходката Sad,облачно е!

Пожелавам на всички хубав ден и кротки бебчета! Hug

# 678
  • Мнения: 68
tsveta  гледам че имате като нашата сгъваема кошара и играчка за нея. От каде я купихте и колко струа ако не е тайна .  Аз много искам такава , но съм виждала само  в Пигис -а а пък някак си не ми даваха 70 лв . Мама иска да й вземе за Коледа такава , та ако намерим някаде по евтинджос да я обзавдем с нова пееща играчка. Тя си има едно пеещо ама няма закачалка каде да се закачи за кревата и го слагам на гимнастиката. И всеки ден им се кефи - все едно ги вижда за първи път  hahaha

# 679
  • София
  • Мнения: 2 150
Добро ви утро, мадами bouquet
И ние къпем малкия всеки ден, честно казано друг начин за приспиване вечер май не му действа. Снощи направихме грубата грешка да го изкъпем по-рано, в 21.30 беше в кревата и познай какво стана - в 4.30 Shocked Отивам аз да му дам бибата с идеята да отърва храненето, ама не бях познала, той ококорил едни очи и няма никакво намерение да заспива. Та затова къпане след 22 ч. и това е Simple Smile
Днес ще има санитарен полуден вкъщи, че все едно е паднала бомба тук ooooh! И по този повод май ще се разминем с разходката.

# 680
  • Мнения: 1
Добро утро мами newsm51 мая мерси за кафенцето мила

Ние Дария я къпем всеки ден,и я къпем в 22 часа защото тя си ляга в 12 няма смисъл да я къпя по рано пробвала съм и 8 ама няма тя си знае в 12 чак заспива,а сутрин и мия дупето.
Да ви се похваля нашето пъпче го хвърлехме в Италия  newsm44 мое ти родители са в Италия от 5 години и решихме там да го хвърлим.......днес пак  се очертава хубаво време след малко трагваме на разходка smile3508

# 681
  • Мнения: 631
Добро утро.....днес съм наистина като бухал. Вчера и аз бях на купон, прибрах се в 3.00часа и едва заспах към 4, но малкака ми отпусна сън само до 8.00 и вече едва гледам Tired Явно вчера е било ден за купони...........

Въпрос : На някой от бебоците да се е зачервило БЦЖ-то на раменцето? И с какво мажете..?

# 682
  • Мнения: 17
  Hug Мерси за кафенцето  Hug
 Ние голямо спане, голямо чудо. Снощи от 1.00, папахме в 9, и до ей сега двете сме спали  Joy
 shammi , на нас ни се зачерви и стана като пъпчица, даже коричка имаше. Питах педи, тя каза да не го пипам и да не третирам с нищо, само се оправи.  Peace

# 683
  • Мнения: 0
Shammi, и на нас ни се зачерви много боцнатото на ременцето и даже стана пъпка, че и леко беше забрала, но педи каза да не я пипаме и че не е нищо обезпокоително.
Ние тези дни сме само по разходки заради хубавото време и сега пак се стягам.
Ние май имаме рефлукс и заради него последния месец почти нищо не е наддала, но благодарение на предните 2 си е в нормите все още. Установих, че когато я храня със слинга положението се пооправя и хем си хапва доста, хем после не се връща в хранопровода. Другата седмица ще говоря с педи по този въпрос, че се бяхме усъмнили в недостатъчно мляко, а то май е било това, че малката си е хапвала по-малко умишлено, заради рефлукса. Сега не я оставям на мира докато не си хапне докрай.
Поздрави на всички мами Simple Smile

# 684
  • Мнения: 68
Аз пък да ви се похваля- нашия татко е на свиждане при нас в Пазарджик. Майка ми дне спочива и ни даде "градска" да се разхождаме smile3508. Ама знаете ли какво установихме- излязохме към 11 и до 1 часа вече ни стана скучно. Някак си като сме без нея все за нея говорим -луда работа. Установихме че тя е нашия живот за пореден път.  Сега са с баба на разходка , а  ние с тати ще направим една следобедна дрямка luvbed smile3508
Днес свършихме и едно хубаво дело- ходихме до тукашния "дом майка и дете" Имах 3 пакета памперси които ми останаха - на Алекс са й малки и доста дрешки оставих. Жениците там ни изпратиха с такава бладодарност че чак ми стана мъчно за дечицата. Казаха че с 4 очи чакат да им занесе някои нещо- особенно памперси. Общината им орязала бюджета тази година и били с половината на тазгодишния  ooooh! Чудя се че то от това по- лошо може ли да е  newsm12 Както и да е . Сторихме и нещо благородно. Жената ни почерпи чай и бонбони.... изобщо много гостоприемни бяха. Имам още дрешки които са малки ама съм дала на снахата задача да си подбере за тях каквото й хареса живот и здраве като имат бебе и те да намажат  Party
Сега му лягам докато не са се прибрали баба и внучка  Hug

# 685
  • Мнения: 68
И само да допълня че ми донесоха лаптопа и ше ми го оставят тука -така че ще ви следя да знаете .. newsm08 newsm62

# 686
  • Мнения: 16
здравейте, мацки  Heart Eyes
 да започна с анита и нейната хубавица. уникално сладка  Hug да я нагушкаш от мен. аз емчи когато го снимам нищо не прави. само зяпа апарата и това е, но ще успея все някак. знам си аз.  Laughing
 криската, това че не помниш нощните кърмения е споделено  Grinning в смисъл не си сама. аз също понякога се чуда един или два пъти съм кърмила вечерта  Grinning
 това за ортопедичния преглед - нас ни прегледа  джи пи и с това приключихме. ще искам направление след 3ти месец най-вероятно.
 момичета, нашите бебета са много хубавки  Hug нека са ни живи и здрави. много приятно е да разглеждам снимки и клипове. когато моето момче спре да се вълнува от апарата  Laughing ще ви покажа и аз  Grinning
 като гледам и мамите повечето са влезнали във форма. аз обаче-не. напротив, пълнея. имам голям апетит и то най-вече силя на сладкото. като бременна изобщо не ме влечеше, но сега наваксвам. нищо, ще слабея като спра да кърмя.

 честити месечинки. да го кажа, че все забравям  Embarassed
за захранването. този път май ще захраня по-рано. зависи, то и детето ще си покаже. но идеята ми е, че като сме на вън да му давам пюренце, когато огладнее. а не като сега, да бягам към къщи, кога наближи часът
 това за сълзичките, емчи още плаче без сълзи, дали е нормално или не. трябва ли да се притеснявам.  Shocked в нета пише, че признак на обезводняване. дали трябва да започна да му давам и вода
детето без баня не заспива или поне много трудно.  но банята му е с тетра или калиев. той и без това има още гъбички на памперс мястото и тези води помагат. голяма лекуване на гъбичките направихме. вече поне личи, че лекуваме. има ефект, но скоростта на лечение е като на мравче. та ми е обеца на ухото .аб е последен вариант на лечение.
дундито, жеста ви е невероятен, но уви, вече не вярвям на управата на подобни домове. преди се събирахме и правихме големи дарения, но какво впечатление ми направиха директорите най-вече. заключваха хубавите дрехи и обувки и оставяха нещата "за ново". а  нито ги виждах по празници, нито на делници облечени. децата си казваха сами, че хубавите дрехи никога не били за тях.
  Grinning и да се похваля, че вчера нашия тати разкара бебко сам  Grinning  
гледали са го като извънземно. то тука при нас са трима таковците, които се показват сами с бебешкото возило.  Grinning аз обаче надух музиката и бях като фурия. изчистих перфеткно. за вчера. днес вече не личи  Grinning
 няма значение, само да сме живи и здрави. при нас мъглата май няма намерение да се вдига, все още е плътна, но при първа пролука-изчезвам  Grinning
 хайде, до четене  Peace

# 687
  • София
  • Мнения: 1 504
Здравейте мацки!
Залипсвахте ми....ама бате преди две вечери така се заигра с компа и някаква програмка...че след като качи тая програма компа не тръгна и беше на ремонт....та от снощи пак си имаме, ама чак сега сколасах да пиша...иначе снощи ви изчетох...а след малко ще гледам и клипчетата...
по темите дето съм запомнила...цикъла още не ми е дошъл..предишният път ми дойде на 6 я месец и не беше от най редовните на 10я си стана редовен
За къпането..всеки ден го къпем...като през ден мием и косата...ама го правим, защото му харесва на Ачо...
Иначе, коликите отминаха като че ли, но пък не беше акала 4 дена и днеска мушнах едно сапунче за да видя за какво иде реч....доооостааа жълто ако излезе...ама имаше и някакви шуплички, което ме притесни...та някой има идеи да сподели...или направо да нося микробиология да правят. Иначе не го боли коремчето, не се напъва, свива и т.н. спи си спокойно, яде си  както трябва...само не ака...обаче много пръцка newsm78
За пъпчетата...еми на Ангел падна в болницата/и съответно никой не ми го даде/, а на Кати още го пазим и не сме решили къде да го хвърлим...
Със сигурност имаше още нещо... newsm78, но като стана пак редовна....ще се сетя... Grinning

# 688
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Здравейте и от нас!Разходихме се едно хубаво с бате и беб,но май това ще е за днес...И ние се къпем всеки ден.На Петко много му харесва и не мисля да му отнемам това удоволствие!Олиото за къпане на Бюбхен е наистина върха-кожата му става като коприна!Хубав следобяд и послушни бебчета! Peace

# 689
  • Мнения: 68
И ние се къпем всеки ден!!! Нистина им е голям кеф на бебоците ... Алекс много се кефи , въпреки че му удря голям рев после на хавлията , но като почна с масажа бързо забравя. newsm37 Тя между другото не може да заспи като хората ако не  е изкъпана... най вероятно им олеква от банята и после не може чак не си допива млякото толкова бързо заспива.. newsm07

Общи условия

Активация на акаунт