СЕПТЕМВРИЙСКИ БЕБЕТА-ТЕМА 4

  • 20 001
  • 707
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 17
 kri6kami6ka, за това олио ли иде реч http://family-bg.com/prX_1464.htm

# 691
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Здравейте и от нас  Grinning .
bebe6oci зима ми думите от пръстите  newsm62 ,точно щях да питам и аз за олиото кое е . Ние ползваме тоалетното мляко на Бюбхен и шампоана за коса и тяло на същата фирма .

# 692
  • Мнения: 277
Добър вечер!
За къпането: ние се къпем абсолютно всяка вечер - и със сапун по телцето, и с шампоан. Не че кой знае колко се е изцапала, ама като знам навън каква е мръсотия... По по-малките градове не е мръсно, но в София е УЖАС! Прах, мръсотия... няма как да не я изкъпя!
Ползвам Нивеа продукти - млякото е супер готино, поне за кожата на Еличка. Аз мисля, че всяка козметика е добра, стига да не ти избивят пъпки от нея. На мен от най-хубавите продукти за очи ми се зачервяват очите, та... не мога да ползвам. Иначе ако ще и крем за пети да си сложа на лицето, все ми е добре Wink
Днес смених папмерсите, купих Пуфис. Много са хубави! Изглеждат доста мали, но седят супер на дупето! Дано нямаме кожни проблеми с тях  Praynig Иначе сме още на размер 2 Simple Smile

# 693
  • Мнения: 17
 И ние се къпем всеки ден, та дори и с вече минаващата Варицела. Е, няколко дни не я бях къпала, миех дупето и прибърсвах  Heart Eyes То милото умира от кеф да се плацика... Интересно ми е тези, които не къпят всеки ден поради някакви съображения или... просто ми е интересно, взех да умувам щото  Grinning Hug
 Иначе ние сме с емулсията за баня на Себа Мед, олио на Хип, при смяна на пелените Бюбхен, абе шаренийка, не е една серия всичко, но пък ни понася и сме доволни. А и сапунче на Себата  Laughing  А то е толкова икономично, че ще си откараме с него докато станем абитуриенти  hahaha hahaha hahaha Mr. Green Mr. Green
 MammaT, и ние сме с 2  Laughing Laughing
 Вече не сме бременни и мога да кажа какво ще готвя... ами лещааа, така да ми се ядеее, не сме яли с месеци  Joy newsm22 newsm22 newsm80 То само пържоли може ли, ама как ги обичаам :пържоли: /няма такава иконка/  hahaha hahaha hahaha

# 694
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Аха,баш това е олиото за ваничката!Много е хубаво,а и след това мажа само дупенцето и пр.с лосиончето.Спестява време/пък и аз съм мързел/,а и мирише хубаво!

# 695
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Интересно ми е тези, които не къпят всеки ден поради някакви съображения или... просто ми е интересно, взех да умувам щото  Grinning Hug
Алекс го къпех всяка вечер.А сега Андреа не я къпя така,защото не виждам смисъл.Няма от какво да се изцапа.Иначе всеки ден й мия дупето и задължително след всяко акане.А тя става доста крива след баня и реве по 1 час.Обича да я къпя и да я мажа с олиото,но след като я облеча и започва рев.Така че ,реших това да си го спестя всяка вечер. Rolling EyesА Алекс се успокояваше и заспиваше след баня,за това го къпех преди последното хранене. Peace

# 696
  • Мнения: 631
bebe6oci, sima_max, благодаря за отговорите - и аз не пипам, дори ми прави впечатление, че след баня се оправя.

За къпането - къпя всяка вечер задължително, а престоят във водата е минимум 15 мин., в повечето случае около 20 - 25. Къпя с бебешки сапун на Бочко, а след баня правя масаж и я обтривам със зехтин. Къпането не го пропускам по простата причина, че на Райна много и харесва, а и отделно калявам по този начин - детето седи голо около час.

# 697
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте и от нас!

 да се включим и ние по текущата дискусия Simple Smile

Ние се къпем всеки ден, мисля че и харесва а и често като връща мляко, то и се стича по бузите, врата и най- добре е да се изкъпе цялата, отколкото да мия само на части. всеки път сменям продуктите, един път сапунче, друг път шампоан, олиото ни за баня е на Нивея ей това:http://www.nivea.bg/products/show/%D0%98%D0%B7%D0%BC%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%BE%20%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%20%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D1%8F
Прави кожата и много мека и мазничка, че даже няма нужда да се омазнява допълнително.

# 698
  • Мнения: 220
Здравейте,
на мен в неонатологията ми казаха ,че къпането е заради кръвообращението ,защото все пак детето не се движи ,само лежи , а не че е мръсно .
Аз къпя Марти всяка вечер , а косата през вечер.Каката и тя всяка вечер минава през душа , а косата веднъж в седмицата,ако е ходила в пясъка и по -често Laughing.

И мокри кърпи ползвам само ако сме навън ,иначе с лигенчето ,имам чувството ,че и на мен ми  е гадно ,ако се бърша само с тях ,пък и той му е по- рядко акото и се поразмазва Sick.

# 699
  • Мнения: 68
Момичета направих нова тема- за първи път ми е затова ще я довърша по- късно Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=450187.msg13289423#msg13289423

Сори ако не съм се справила добре, но....ще се науча Wink

# 700
  • София
  • Мнения: 110
Дидии, но ако си наддава така добре, защо се притесняваш, че кърмата може да не достига? Все пак, щом качва на тегло, значи яде, откъде да се вземе иначе?
Може по-скоро другото предположение на гастроентеролога да е валидно, че усвоява в момента повече от кърмата.
Какво ще стане, ако вместо на три часа с дохранване, както планираш, го храниш на два-два и половина без? На тази възраст повечето от бебетата не са готови да правят три часова пауза между храненията... но ти си вземаш решението Simple Smile

Бу, мерси за отговора. Ами мисля че не му достига защото пуска гърдата и започва да плаче и като го премеря излиза че е изял примерно 60-70 мл. и търси още, но като изцедя гърдата няма. Това се случва вечер като папка, но понякога и през деня. Притеснявам се че ако започна на 2-2 и половина часа да го  храня няма да са ми пълни гърдите и пак ще е гладен, или греша? А до преди да посетя гастроентероложката го хранех на поискване, той се будеше на три и половина-четири часа сам, а по някога и повече. И може би това е било сигнал за организма да се произвежда по-малко мляко и затова да е намаляло  newsm78

За къпането-аз го къпя всяка вечер, като през ден мия и косичката. А иначе през деня му мия дупето при смяна на памперса, не изполвам кърпички.

Mamma T, мерси за комплиментите, направо се  Embarassed Аз преди да родя много рядко си връзвах косата, просто не обичам, но откакто се е появил Алекс все вързана ходя, много е неприсъщо за мен, но ужасно много ме дразни тази коса, а и той маха с ръчички и ме скубе, полудявам. На снимките всичко е заради празника  Peace

# 701
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
tsveta  гледам че имате като нашата сгъваема кошара и играчка за нея. От каде я купихте и колко струа ако не е тайна .  Аз много искам такава , но съм виждала само  в Пигис -а а пък някак си не ми даваха 70 лв . Мама иска да й вземе за Коледа такава , та ако намерим някаде по евтинджос да я обзавдем с нова пееща играчка. Тя си има едно пеещо ама няма закачалка каде да се закачи за кревата и го слагам на гимнастиката. И всеки ден им се кефи - все едно ги вижда за първи път  hahaha
Играчката не е с кошарата. Туй е на фишер прайс и си я взех втора ръка от англия, иначе не бих дала 200 лв за такова чудо
Относно къпането - Въпреки че някои родители следват обичайната практика да къпят бебето си всеки ден, може би дори, за да доставят удоволствие на самите себе си, трябва да знаете, че това не е необходимо, докато бебето не започне да пълзи. До този момент къпането един или два пъти седмично е напълно достатъчно. Ако все пак тази честота ви се струва необичайна, можете да къпете бебето през ден.
Имаше нещо за естествената мазнина и т.н. но сега не ми се обяснява

Последна редакция: сб, 28 ное 2009, 21:45 от tsveta

# 702
  • Мнения: 1
Добро утро мамчета да ви кажа много съм тъжна вчера ходихме в селото на моя мъж да видят малката баба му и дядо му(пра) снощи така плака милата сигурно я орчасаха че в 1 часа ходихме да и баят добре че имаме една позната баба че да ни приеме.

Така се уплаших че и като знам от уроки се умира  Weary smile3518

# 703
  • Мнения: 1
По едно времи си ,мислех да не да я мъчат венците лапа си ръцете цялата в лиги,неи ли рано за зъбиии..... ??newsm78

# 704
  • Мнения: 141
Добро утро майчета Wink

Днес май сте много поспаливи Simple Smile Гледам само Пепс се е отчела Wink



Аууу, разбрах как става това с вмъкването на картинки Simple Smile
 По- горе е и моето кафенце за вас Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт