Какъв вид прахосмукачка?

  • 104 642
  • 311
  •   1
Отговори
# 210
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Не, не за робот иде реч, ами за тези високите, които стоят прави... ooooh! какво описание, ужас. От този вид искам да кажа, не е задължително да е точно този модел, но примерно http://www.electrolux.bg/node37.aspx?categoryid=9920

И аз съм се спряла на такъв тип прахосмукачка, понеже се очертава да сме само на паркет , но се чудя.
Тази я пробвах в магазина и добре дърпа
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … io=&cat_name=Мини

тази е по силна, ама в магазина като пробвах по слабо дърпа
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … io=&cat_name=Мини

Обърна ли внимание, че втората работи два пъти по- дълго с едно зареждане? Поне според сайта.

# 211
  • София
  • Мнения: 4 398
Да , видях какво има като инфо от сайта. Ама не им вярвам много, защото дават и Ровентата да е по мощна , ама като ги пуснах двете в магазина Филипса по силно дърпа.

# 212
  • София
  • Мнения: 1 654
Здравейте и Честита Нова година!Прочетох цялата тема, т.к ми предстои купуване на прахосмукачка. Спряла съм се на Zelmer 819.5 SK. Мъжът ми настоява да си вземем Зелмер само с Хепа филтър -Zelmer 01Z014FIX Twix.Какво ще ми препоръчате? Embarassed
http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=%C4%CE%CC%C0%CA%C8% … roduct_id=1116543
http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=%C4%CE%CC%C0%CA%C8% … roduct_id=1116796

# 213
  • София
  • Мнения: 1 654
Взехме тази с водния филтър, макар че е с по-малка смукателна мощност. Изпробвахме я и сме много доволни Grinning Почиства се лесно, мобилна е, макар че е по-голяма от предишната ми прахосмукачка, след чистенето в стаята въздхът не мирише на прах. 

# 214
  • Мнения: 32
Здравейте момичета Simple Smile Вчера си купихме прахосмукачка Zelmer Aquawelt 919.0 SP , но днес като я пуснах на мокро почистване(на теракота) от НЕРА филтъра (този,който е от страни) започна да излиза пяна,ама много пяна! Направих всичко,както е описано в книжката.Маркуча за разпръскване на водата е свързан правилно,в резервоара за течен препарат сложих 1.5 л. топла вода (не гореща) и 1 пакетче от праха,който беше към прахосмукачката.В резервоара за водата сложих към 1.3 л-1.5 л. студена вода и 5 капачки от препарата против разпенване.Включих я на 5-та степен и натиснах бутона за помпата.Започна да си мие нормално,но след 2-3 минути започна да излиза пяна и така....Явно аз бъркам някъде,но не мога да разбера къде  newsm78 Трябва ли предварително да пусна прохосмукачка,за да се оберат нечистотиите от земята и след това да сложа другите приставки и да мия или може двете процедури да се извършват само с тази функция : Събиране на прах и мокро почистване,тъй като не бях изпрахосмучила предварително????

# 215
  • Мнения: 177
Аз имам същата прахосмукачка, от началото на декември ми е и досега не ми се е случвало подобно нещо.Аз слагам по половин пакет от праха за миене и когато мия не слагам много вода в контейнера -до 1 литър(не повече),за да има място за тази която ще мия и обирам от пода.При мен първия път ми се пени , но не е излизала от страни, а вътре в контейнера и от тогава почнах да слагам по половин пакет прах. И във водата в контейнера слагам няколко капки омекотител(ухае прекрасно).И да -можеш едновременно да чистиш и миеш с голямата приставка за миене и четката.Аз като измия един път, после след няколко дена пак мия, но през другото  време само като чистя ,ламината свети все едно пак съм го мила. newsm10
ако има нещо -питай

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 15:31 от shirindeniz

# 216
  • Мнения: 32
shirindeniz благодаря ти много за бързия отговор Simple Smile След малко пак ще я пробвам,да видим дали ще стане този път.Ще сложа по-малко вода и 1/2 от пакетчето.А като започнеш да миеш,постоянно ли ти е натиснат бутона за разпръскване на водата,тоест постоянно да тече вода или ти си го натискаш периодично? И още нещо да питам Simple Smile В Технополис ми казаха,че можела да мие и прозорци,само че не ми казаха с коя приставка става това,пък и в книжката нищо не пише?Имаш ли някаква представа? Благодаря ти още веднъж Simple Smile

# 217
  • Мнения: 177
Не натискам постоянно копчето, защото съм на ламинат Simple Smile , но тя много добре обира водата и ако се налага на едно и също място повтарям newsm53.Когато мия пода, за по лесно почистване (и бързо)изсипвам мръсната вода  и после в един леген пълня вода и от там дърпам с прахосмукачката, както е с приставките,(на 2 пъти изхвърлям водата) така се измиват всички части и мия после контейнера и готово newsm03
За прозоци немога да ти кажа, малко ме съмнява че ще останат петна, но ако ти пробваш-пиши.
До скоро.

# 218
  • Мнения: 4 936
a Зелмера пере ли килимите или само забърсва твърди повърхности

# 219
  • Мнения: 32
Ей това за легена е доста добра идея Simple SmileЗа прозорците ще пробвам и ще пиша какво е станало,но ако ги мие ще ми е доста голямо улеснение,че от домакинската работа май това ми е най-неприятната част. Иначе пробвах пак да мия,само че този път сложих по-малко вода и половин пакетче от праха (и омекотител в контейнера за водата Simple Smile ) и този път стана номера.Доволна съм много Simple Smile Много добре изми,даже петна,които съм търкала много пъти със стирката и не са могли да се махнат,този път излязаха.Само накрая ми светна лампата,че е запушен отвора (или нещо от сорта),но като я отворих видях,че контейнера за препарата беше празен,така че може и от това да е или пък филтрите се бяха позамърсили доста.Ще я разучавам още,че до сега не съм имала такова чудо и още ми е трудно,но ще свикна  Laughing Само да попитам още нещо Simple Smile Като ми свършат прахчетата какъв препарат може да се използва??? И този другия против пяната от къде ще мога да си го купя?
gold_ попринцип дават,че могат да се перат килими,но колко качествено ще го прави не мога да ти кажа Simple Smile

# 220
  • Мнения: 822
Нашата е такава, с контейнер / до сега бях с хартиена торба/. Ползвам я от седмица всеки ден и нямам забележки, доста е мощна, а това с пестенето на енергия... Wink

# 221
  • Мнения: 177
a Зелмера пере ли килимите или само забърсва твърди повърхности

Aко килима ти е за пране -няма да го изпере, но ако е чист с тази прахосмукачка можеш да го поддържаш по дълго време - чист.Аз имам една пътека в коридора и си беше за пране, пробвах с нея.Не се изпра ,но се освежи и с всяко миене ставаже все по чисто(сериозно),имаше петна , които изчезнаха.Имам и диван ,който е нов(на 1 год.)и аз си мислех , че е чист.Пробвах със Зелмера, да поизмия и такава мътилка излезе-ужас(прахоляк),но втория път беше вече по чиста водата.

# 222
  • Мнения: 177
Ей това за легена е доста добра идея Simple SmileЗа прозорците ще пробвам и ще пиша какво е станало,но ако ги мие ще ми е доста голямо улеснение,че от домакинската работа май това ми е най-неприятната част. Иначе пробвах пак да мия,само че този път сложих по-малко вода и половин пакетче от праха (и омекотител в контейнера за водата Simple Smile ) и този път стана номера.Доволна съм много Simple Smile Много добре изми,даже петна,които съм търкала много пъти със стирката и не са могли да се махнат,този път излязаха.Само накрая ми светна лампата,че е запушен отвора (или нещо от сорта),но като я отворих видях,че контейнера за препарата беше празен,така че може и от това да е или пък филтрите се бяха позамърсили доста.Ще я разучавам още,че до сега не съм имала такова чудо и още ми е трудно,но ще свикна  Laughing Само да попитам още нещо Simple Smile Като ми свършат прахчетата какъв препарат може да се използва??? И този другия против пяната от къде ще мога да си го купя?
gold_ попринцип дават,че могат да се перат килими,но колко качествено ще го прави не мога да ти кажа Simple Smile

В началото и на мене ми е светвала червената лампа за запушен отвор, но лека полека се научаваш кое как да става и няма проблем.
Минавала съм и матрак и докато простра едно пране и вече беше  сух Laughing

Мисля , че в ДЕНСИ има всичко за тези прахосмукачки

# 223
  • Мнения: 4 936
Аз си взех от роботите за прахоляка, но  все пак килимите трябва да се перат ма ми се иска нещо за целта, но да е по-лека че не трябва да вдигам много тежко. А и няма къде да я държа ако е голяма

# 224
  • Мнения: 8
Мисля, че тук се допуска голяма грешка. Торбите от плат не са за "многократна употреба". Освен, че постоянното изтупване на торбата е нехигиенична и неприятна процедура, след много неколкократна употреба фините отвори на плата се запълват и ефективността на прахосмукачката рязко намалява - затрудненото преминаване на въздуха затормозява мотора и. Изхвърленият прах затормозява функцията на вашите бели дробове и тези на децата Ви!
http://toniclean.com/index.php?option=com_content&view=artic … =50&Itemid=89
От друга страна има вече разработена страхотна торба за прахосмукачка:
http://vacbag.bg/
тук има описани и предимствата им и всичко което може да заинтересува някого. Моля не правете грешка - няма постоянни торбички за прах. Представете си - Това е плат, замислете се колко често си перете дрехите и как те биха могли да бъдат постоянни, ако ги въргаляте на седмицата минимум по два пъти в някоя локва и ги изпирате след това.

Общи условия

Активация на акаунт