Мързеливите и мрънкащи колежки - как се справяте?

  • 2 997
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Само с шутове в гъза,  нищо друго. Само, че трябва да си упълномощена да можеш да го правиш, така да се каже.

Сега видях, че мъжа ти е мениджър там. Значи ситуацията е малко по-сложничка. Но когато и други видят това, което виждаш ти, шута ще бъде естественото и справедливо решение.

# 16
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Никакъв шут в г...а! Щом съпругът ти е на по-висока позиция в същата фирма - ще е кофти. Деликатно и по-мръсния начин. Тук бръкнеш в компютъра- някоя формула или ....ти си знаеш с какво се занимавате. кофти е , че в повечето наши фирми има т.н. обща/солидарна/ отговорност. Така и не разбра българският работодател, че всеки трябва да  има своите задължения и да няма размиване на отговорност. И почти никъде не срещам под някаква форма санкции за несвършена работа.....Болен, здрав - някой трябва да го свърши. като си болен - болнични от НОИ - за времето, през което те няма - колегата който ти върши работата взима премия - равна на твойта заплата за съответния период...и няма да има прецакани...

# 17
  • Мнения: 211
За съжаление,навсякъде ги има"готините колежки",но те са си най-добре.Не се впрягат много много,ти си ядосвай колкото си искаш,нищо няма да се промени.

# 18
  • Мнения: 242
Пък и пари им дават!!

# 19
  • Мнения: 211
От моя опит знам,че те никога не са мъмрени,напротив ползват и привилегии. #Cussing out
Колкото по-малко се занимаваш с тях,толкова по-добре.
Няма оправия.

# 20
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
От моя опит знам,че те никога не са мъмрени,напротив ползват и привилегии. #Cussing out
Колкото по-малко се занимаваш с тях,толкова по-добре.
Няма оправия.

Ами, какво да кажа.. докато има такива , които мислят така, ще има и тарикати! Като може и да е лесно, що трябва да е трудно. Отстоявайте си вложения труд, ако не в тази фирма - в друга. Естествено не става въпрос за държавна работа - там си траете и правите каквото можете...щото няма кой да ви чуе.

# 21
  • Мнения: 211
Ако се махне 1 ,идва друга.Работила съм с много хора,и смело заявявам,че винаги ще ги има.
Напускала съм,карала съм се,НО нещата са такива,на другото място пак имахме "работещи момичета".
И какво,да напускам постоянно,за НИЩОТО.Не обръщам внимание.

# 22
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Дами,с "такова животно"оправия няма.Не обръщаш внимание и си Whistling и това е...за съжаление наистина ги има и винаги ще ги има и са си много по-добре от работещите момичета!

# 23
  • Мнения: 2 401
Деликатно и по-мръсния начин. Тук бръкнеш в компютъра- някоя формула или ....
Прийомите на долната провинциална кучка, а? Ти така ли действаш?

# 24
  • Мнения: 4 668
Аз не мога да разбера какъв е проблема да се каже директно в очите на колежката , примерно следното - " Виж какво ще ти кажа , ако си мислиш , че някой тук ще работи и заради теб и ще ти търпи капризите , просто не си познала . И следващия път , когато така си вземеш болнични или ми треснеш капака на принтера си помисли дали да го направиш , защото може да има последствия . Не съм съгласна да поемам и твоята част от работата и ще взема мерки .... " и т.н.
Така като им мълчите на подобни екземпляри и те ще си разиграват коня както си поискат  Confused

# 25
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Деликатно и по-мръсния начин. Тук бръкнеш в компютъра- някоя формула или ....
Прийомите на долната провинциална кучка, а? Ти така ли действаш?

Ми не, не действам така, всичките ми колеги са перфектни. Не се виждам да работя с олигофрени.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз не мога да разбера какъв е проблема да се каже директно в очите на колежката , примерно следното - " Виж какво ще ти кажа , ако си мислиш , че някой тук ще работи и заради теб и ще ти търпи капризите , просто не си познала . И следващия път , когато така си вземеш болнични или ми треснеш капака на принтера си помисли дали да го направиш , защото може да има последствия . Не съм съгласна да поемам и твоята част от работата и ще взема мерки .... " и т.н.
Така като им мълчите на подобни екземпляри и те ще си разиграват коня както си поискат  Confused
И аз така бих постъпила, но само ако наистина много ми се е събрало.
Прекалено директният подход си има негативи и трябва да си готова да ги понесеш. Но не е болка за умиране, де. Прецени си кое би ти било по- неприятно: да и търпиш мрънканиците или да работиш в "ледена атмосфера".

# 27
  • Мнения: 980
Деликатно и по-мръсния начин. Тук бръкнеш в компютъра- някоя формула или ....

Грозничко.. Ако нещо ме дразни си го казвам директно. Ако нея ( него ) го дразни също да си го каже. В спора се ражда истината ( и уважението ) !

# 28
  • Мнения: 211
Казваш,и пак казваш,и пак е същото.

# 29
  • Мнения: 1 567
И почти никъде не срещам под някаква форма санкции за несвършена работа.....Болен, здрав - някой трябва да го свърши. като си болен - болнични от НОИ - за времето, през което те няма - колегата който ти върши работата взима премия - равна на твойта заплата за съответния период...и няма да има прецакани...

Е, хайде сега... Веднъж несвършена работа, втори път и до трети няма да се стигне. Изхвърчаш с шут и чакаш на опашката за безработно....
Това за болничните - нещо не разбрах...  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт