Какво правят жените в менопауза когато....

  • 652 799
  • 1 118
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 818
А кога ,в каква възраст е нормално да ти спре цикъла?

# 196
  • Мнения: 87
Аз съм със симптоми на критика 2-3 години: топли вълни,световъртеж,сърцебиене,треперене, депресия и още няколко, но не искам да ви стряскам.

Завиждам на тези дето са от веднъж и край, но при мен помня баба ми как изпадаше в депресии и всички симптоми близо 5-6год. майка ми също абе ужас...

# 197
  • София
  • Мнения: 736
А кога ,в каква възраст е нормално да ти спре цикъла?
няма правило за това, обикновено има голяма доза наследственост от майката, обаче съм сигурна ,че и тук има изключения

# 198
  • Мнения: 7 198
И според мен е строго индивидуално. При баба ми и майка ми критическата е настъпила след 50-те, при мен по-рано се обажда. А и като следя темата, виждам, че доста по-млади от мен жени се оплакват от настъпването на критическата. Май възрастта е паднала.  Sad

# 199
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
Правите ли си изследване на хормоните, за да сте наясно че влизате в менопауза?
Нужно ли е изследването?
Моята гинеколожка не ми пусна изследване. На 45 години съм и не ми идва от 4-5месеца. Гинеколожката ми каза, че е менопауза. Да си пусна ли сама изследване на хормони? Мога ли сама да го направя или да помоля гинеколожката да ми пусне?
Само със изследване може да се потвърди такава диагноза, и със симптоми разбира се.Аз съм на 42, на мен гинеколога ми каза менопауза без хормони, аз си ги самоназначих и се оказа киста, хормоните си ми бяха ОК. newsm78 та настоявай да ти ги пусне щото са скъпи, а тя може с направление да те изпрати Peace

# 200
  • Мнения: 1 463
Да ми пусне, ама не ще. Само ми даде направление за изследване на пролактин. Май ще трябва и аз  да си ги назнача. То с тази здравна каса, само ни вземат парите всеки месец за осигуровки, а накрая - нищо.

Последна редакция: ср, 22 фев 2012, 16:13 от radhika

# 201
  • Мнения: 87
Здравейте!
Пуснах си хормонални изследвания/имам съмнения за ранна менопауза/.

LH - 5,14 IU/I    M/1.7-8.6/  Ж/фол 2.4 -12.6, овул 14-96, лут 1.0 -11.4, мен 7.7-59
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
FSH - 12.17 IU/I   M/1.5-12.4/  Ж/фол 3.5 -12.5, овул 4.7-21.5,  лут 1.7 -7.7, мен 25.8 - 134.8

Може ли коментар за тези резултати!

# 202
  • София
  • Мнения: 736
Здравейте!
Пуснах си хормонални изследвания/имам съмнения за ранна менопауза/.

LH - 5,14 IU/I    M/1.7-8.6/  Ж/фол 2.4 -12.6, овул 14-96, лут 1.0 -11.4, мен 7.7-59
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
FSH - 12.17 IU/I   M/1.5-12.4/  Ж/фол 3.5 -12.5, овул 4.7-21.5,  лут 1.7 -7.7, мен 25.8 - 134.8

Може ли коментар за тези резултати!
Няма как да се коментира щом не е посочено на кой ден от МЦ е направено изследването или пък от кога липсва менструация. И щом е за менопауза не е нужно да се дават референтните стойности за мъже.

# 203
  • Мнения: 7 198
djona, на мен тези резултати ми звучат като на китайски, нищо не разбирам. Защо не отидеш при гинеколог и да се консултираш с него?   bouquet

# 204
  • Мнения: 87
Здравейте!
Пуснах си хормонални изследвания/имам съмнения за ранна менопауза/.

LH - 5,14 IU/I    M/1.7-8.6/  Ж/фол 2.4 -12.6, овул 14-96, лут 1.0 -11.4, мен 7.7-59
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
FSH - 12.17 IU/I   M/1.5-12.4/  Ж/фол 3.5 -12.5, овул 4.7-21.5,  лут 1.7 -7.7, мен 25.8 - 134.8

Може ли коментар за тези резултати!
Няма как да се коментира щом не е посочено на кой ден от МЦ е направено изследването или пък от кога липсва менструация. И щом е за менопауза не е нужно да се дават референтните

стойности за мъже.



Изследванията са направени на 3 ден от цикъла. Имам цикъл скъсен на 22-24 дена, по 2 максимум 3 дни много слаб.

# 205
  • София
  • Мнения: 736
Накратко референтните стойности следват фазите на МЦ :

менструация,
фоликулярна фаза- с изразен пик на естрогените
овулация
лутеална фаза-с изразен пик на прогестерона
Следи се съотношение FSH/LH, пускат се от 3-5 ден

и накрая са дали референтни стойности при менопауза.
Малко гинеколози твърдо биха казали менопауза при липса на цикъл от няколко месеца, една година поне, освен ако не са подкрепени от изследвания.

За по-нагледно погледнете първата графиката от тази тема, с кривите на FSH и LH в горната част и кривите на естроген и прогестерон в долната.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=496233.120
Ами това е моето лаишко обяснение, по-професионално от лекарите.

Сега видях отговора ти. Щом е на  3 ден гледаме фоликулярна фаза-съотношение 2,36 за мен е идеално. Далеч си. Simple Smile

# 206
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
Накратко референтните стойности следват фазите на МЦ :

менструация,
фоликулярна фаза- с изразен пик на естрогените
овулация
лутеална фаза-с изразен пик на прогестерона
Следи се съотношение FSH/LH, пускат се от 3-5 ден

и накрая са дали референтни стойности при менопауза.
Малко гинеколози твърдо биха казали менопауза при липса на цикъл от няколко месеца, една година поне, освен ако не са подкрепени от изследвания.

За по-нагледно погледнете първата графиката от тази тема, с кривите на FSH и LH в горната част и кривите на естроген и прогестерон в долната.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=496233.120
Ами това е моето лаишко обяснение, по-професионално от лекарите.

Сега видях отговора ти. Щом е на  3 ден гледаме фоликулярна фаза-съотношение 2,36 за мен е идеално. Далеч си. Simple Smile

 PeaceПодкрепям.


# 207
  • варна
  • Мнения: 53
искам да ви попитам следното,ако се премине към ХЗТ,какви изследвания се правят преди това,освен цитонамазка,мамограф...?нужни  ли са изсл.на чернодробни ензими,пкк,време на кървене и съсирване......

# 208
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
 Hug Побутвам темата с един малко странен въпрос, но не можах да намеря отговор никъде в темата дотук-на някой случвало ли му се е цикъла да му идва примерно месец на 40 дни, а следващия на 16 newsm78 Shocked?

# 209
  • София
  • Мнения: 6 477
Искаш да кажеш, че веднъж ти е идвал цикъл през 40 дни, а следващия е бил след 16 дни? Да, когато започват разбъркванията пред менопаузата така се случва. Но хубаво е да идеш на лекар, за да се види каква е причината.

Общи условия

Активация на акаунт