Какво правят жените в менопауза когато....

  • 650 412
  • 1 118
  •   2
Отговори
# 510
  • Мнения: 10
neba - би ли споделила повече за тези кремове - кои са, от къде ги взимаш и цена. Аз съм с много обилен цикъл, полипи и все ме тъпчат с оргаметрил...Sad

# 511
  • Мнения: 492
mirradara, обилното кръвотечение се повлиява от чай от коприва или бял равнец +витамин Ц-ок.1 грам дневно.
За полипите - протеолитични ензими биха помогнали-neba e по-запозната по въпроса и то от личен опит.

# 512
  • Мнения: 10
Благодаря. Ще пробвам и с чая, и витамин Ц...мисля си,че влизам в някаква предменопауза, защото се появи и акне - не съм имала от 20 години и много силно омазняване на косата. Какво става с мен вече не разбирам...Sad

# 513
  • София
  • Мнения: 736
mirradara, не искам и да чувам за оргаметрил. за 3м качих 6кг и имах по 5 дни мигрена преди мц и пак не ми изчезна кистата. болките ми (от ендометриоза) при изхождане понамаляха, но не изчезнаха. Прогестеронов крем би могъл да ти помогне, дали прогестогел или друг. В България май на муунрайс е втора опция,но е много скъп. Аз си поръчах този
http://www.iherb.com/Now-Foods-Solutions-Natural-Progesterone-Li … -oz-85-g/779?at=0
и го избрах заради точното дозиране с помпичка, при прогестогела ми остана излишък, явно не не се мери точно с линийката. Има други където се мери с лъжичка. Мажа от 5 до 28ден 20мг доза по нежната кожа-гърди, сгънки, вътрешно бедра.Редувам.
Полипът ми действително изчезна за 2м прием на ензими. После и след 1м мазане с крем ми минаха болките при изхождане през м.ц., мигрената изчезна. Цикълът ми се нормализира-не е толкова обилен и няма дълго цапане преди и след. Обаче не ми е минала ендометриозата и затова продължавам с мазането. Правя и паузи, пробвах и с полвин доза. Вече 8 месеца.
Определено имаш хормонален дисбаланс, ако скочи тестостеронът се омазнява косата, при засилена секреция на себум избиват пъпки. Защо не ти сменят оргаметрила? Аз исках Утрогестан, но така и не ми го изписаха. Сега за предизвикване на цикъл(задържан фоликул) ми изписаха Дуфастон, не го взех , с първото мазане ми дойде на другия ден.
Комбиниран прием от ензими и крем може и при теб да подейства. Уви няма универсални решения, всички сме различни и реагираме по различен начин на лечението.

Последна редакция: ср, 02 яну 2013, 23:46 от neba

# 514
  • Мнения: 10
Благодаря ти. Аз слагах преди време прогестогел и май трябва да го подновя, защото тогава  бях доста по-добре.

А как точно ги измерваш тези 20 мг? И не е ли много малко, защото в листовката пише по 5 грама или две линийки?...или аз бъркам нещо?

Оргаметрил ми дадоха защото преди това пих дуфастон и да има промяна. Но пия само по 1 на ден и нямам главоболие или напълняване...даже странното е, че при прием на прогестерон свалям по-лесно и някак си не се чувствам подута....но може и от внушение да е Simple Smile

Сега си взех витамин Ц...дано този цикъл е по-лек!!!

# 515
  • Мнения: 727
Благодаря ти. Аз слагах преди време прогестогел и май трябва да го подновя, защото тогава  бях доста по-добре.

А как точно ги измерваш тези 20 мг? И не е ли много малко, защото в листовката пише по 5 грама или две линийки?...или аз бъркам нещо?

Оргаметрил ми дадоха защото преди това пих дуфастон и да има промяна. Но пия само по 1 на ден и нямам главоболие или напълняване...даже странното е, че при прием на прогестерон свалям по-лесно и някак си не се чувствам подута....но може и от внушение да е Simple Smile

Сега си взех витамин Ц...дано този цикъл е по-лек!!!
Обаче в.С се взема след 8-ят ден
-------------------
Днес ми четоха нещо във връзка със психическото състояние и здравето ...оказва се , че проблемите с половата система били в следствие на силно чувство за ревност .  newsm78 пък аз съм се омъжвала 2 пъти и не съм си играла да ревнувам , направо им дадох пътя ...на китайската философия ли да вярвам  , на себе си ли ?  Thinking

# 516
  • Мнения: 727
Днес научих , че копъра който пия за колита смъквал кръвното , значи не е виновна менопаузата Confused че ми се мотае главата

# 517
  • София
  • Мнения: 736
mirradara, две линийски от прогестогела се равняват на 5гр и съдържат 50мг прогестостерон. Бяха ми го предписали по полвин линийка на гърда. Обаче не попива лесно и не знам как бих намазала 2 линийки. Помпата на моя крем мери 1,3г крем със съдържане на 20мг прогестерон. Пробвала съм и с две мазания т.е. 40мг дневно, но не почувствах разлика и се върнах на еднократко нанасяне. Орално ми предписваха от 10 до 15мг. Т.е с крема имам по-висока доза и по-добро усвояване, при това без почти никакви странични ефекти. Един месец имах 1 менструации и минахна полвин доза от 10мг, но на другия задържах фоликул и нямах кървене 50-тина дни. Моята доза се оказа 20мг.

# 518
  • Мнения: 54 441
При вас има ли проблеми със съня и напрежение от прогестогел ?
Аз го мажа с друга цел ( косопад ) , но всеки път имам този страничен ефект ? Rolling Eyes

# 519
  • София
  • Мнения: 736
Нямах оплаквания от такова естество.

# 520
  • Мнения: 10
а освен мазане с прогестерон пиеш ли нещо вътрешно? На мен ми препоръчаха калмацин, геритамин, витамини от групата Б, бирена мая и др. разбира се по схема, не всичко накуп.

И още един въпрос какви храни консумирате, защото аз се чудя какъв режим да започна.

Някои казват овесени ядки, ленено семе, ядки....други все тая....От друга страна ако ям редовно ленено семе и жито как това ще повлияе на цикъла например, при положение, че е много обилен и правя полипи. От друга страна защо е обилен, след като не виждам да имам много естрогени при положение, че имам проблеми с кожата и бюста ми доста намаля? Изобщо много въпроси, на които АГ не дава никакъв отговор, освен оргаметрил Simple Smile

# 521
  • Мнения: X
ХРАНИ ПРИ МЕНОПАУЗА

1.мляко и млечни, сирене, кашкавал , извара-аз ям по една кофичка на седмица, мисля, че млякото не е чак толкова полезно
2.картофи, зеле, чесън, магданоз, зелени салати, кайсии, банани, касис, дренки
3.зелен фасул, грах, спанак, малини, соя, ядкови плодове, жито
4.варива, бадеми, праскови, черен дроб
5.риба и рибни деликатеси
6.овесени ядки, леща
7.мед, сини сливи, пълнозърнест хляб
8.соя, ленено семе, леща, нахут, семена
9.броколи, брюкселско зеле, краставици, зеле, карфиол, пиперки, моркови, батати, тиква

Изключила съм бялата захар, бялото брашно, белия ориз.
Не ям месо.
Поне веднъж в седмицата ям тофу/сейтан/темпех.

Ако не се появят здравословни проблеми, не мисля да ходя по доктори и няма да пия хормони.

# 522
  • Мнения: 773
Здравейте дами, и аз в кюпа при вас.От един месец започнаха топлите вълни ,безсънието, сърцебиенето и още какво ли не.От една седмица усещам и много силно подуване на стомахът .Ходих на лекар изписаха ми лекарства ,които отказвам поне на този етап да взимам ,но ми се искаше нещо за подуването на стомахът да ми предпише но...некъде тук четох да се пие копър ,но не съм предприела тази крачка.И друго забелязвам за тези три месецът в които цикълът ми бе много нередовен сякаш качих и някой и друг килограм-и това било нормално ми каза гинеколожката.При вас има ли подуване на стомахът и освен лекарствени продукти какво друго може да се пие ?.И изобщо проблемът с килограмите как стои при вас.?Честно да си призная не се тъпча много с храна ,но пък спортът никакъв го няма при мен.

# 523
  • Мнения: 7 057
Аз също качих 5-6 килограма, но го отдавам на липсата на движение. Работата ми е такава, че не се движа много и това, няма как - отразява се. Инак, освен нередовен цикъл, нямам други оплаквания за сега, да чукна на дърво.

# 524
  • София
  • Мнения: 618
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5419591
Откакто се появиха проблемите и аз напълнях с 10 кг. За съжаление всички опити за отслабване са краткотрайни или неуспешни. За спорт нямам нито желание нито време. Когато имам време ходя на работа пеша, но зимата не го правя. Пия Ремифемин почти месец и чак сега започна да действа и то след като прибавих към него и по една капсула Феминорм лека нощ.   

Общи условия

Активация на акаунт