Какво правят жените в менопауза когато....

  • 650 431
  • 1 118
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 773
t_, а на ден по колко пъти пиеш тез отвари и смесваш ли ги заедно.? Явно и това ще го пробвам дано има полза че не се трае.

# 541
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Аз не пия нищо напоследък. Започна вместо на 23, на 37-38 дни и сега понеже преинсталирахме компа, а програмата не можах да запазя, не знам кога и дали ще има. Не помня и последната дата. През декември,или края на ноември беше.

# 542
  • Мнения: 129
Здравейте, момичета!
Скоро навърших 41г. Проблемите ми с цикъла започнаха преди около година. През лятото ми откриха функционална киста, пих 2 месеца противозачатъчни и тя изчезна - спука се. След това имах 2 месеца редовен цикъл без лекарства. И сега пак проблем - дойде ми на 38 ден. Явно и аз се причислявам към групата на пред климактериума. След 10дни ще отида на преглед да видим какво ще каже гинекологът. Много е досадно това непрекъснато преглеждане, следене на календара, притеснение кога ще ти дойде, очакване...
Преди десетина дни имах една кошмарна нощ, събудих се цялата плувнала в пот, косата ми беше мокра, имах сърцебиене, обзе ме някаква тревожност. Пих мента-глог-валериан/  Simple Smile това ми е любимото успокоително/. Седях половин час седнала в леглото, мерих си 10 пъти кръвното, пулсът ми беше 116. След около 40-50 минути се поуспокоих и съм заспала. Това дали е била първата ми гореща вълна?
Сънят ми е отдавна страшно неспокоен, изнервена съм по принцип професионално и депресиите често ме спохождат. Опитвам се да се измъквам бързо от тях.
И все ми се струва, че за менопауза ми е още рано/би трябвало да бъде поне след 3-4г/. Вие на колко години сте?

За билките - когато имах киста, гинекологът ми каза да си взема от билкова аптека комбинация за кисти. Отидох в билкова аптека и ми дадоха комбинация № 11 на някакъв лекар, но не помня името. Комбинацията беше от 10-12 билки - невен, еньовче, магданоз.... Не знам те ли ми помогнаха или противозачатъчните, но кистата изчезна. Като ми закъсняваше тия дни много се чудех дали да си ги взема пак и да започна да ги пия. Но реших да изчакам, да не се самолекувам. Аз съм привърженик на билките и пак бих пила, но дано не се наложи да пия и хормони. А тях не съм изследвала. През есента, като бях последно при гинеколог го попитах нужно ли е да ги изследвам, а той каза не. А личната ми каза добре е ако има нужда да се пие ХЗТ, не е хубаво толкова млада да влизаш в климактериум, вече не си пълноценна жена, освен това и остеопорозата е много опасна.  А хормоните от своя страна и те си имат опасни недостатъци.
Леле, колко дълъг ми стана постът. Извинете ме ако съм ви досадила, просто споделих, защото чета, че и вие сте с моите оплаквания.
Ще ви следя, сигурно ще имам нужда от вас. Оставям ви. Спокойна нощ и прекрасна неделя!

# 543
  • София
  • Мнения: 455
Цитат
Вие на колко години сте?
35 Laughing

# 544
  • Sofia
  • Мнения: 157
sunshine through the rain, аз съм писала някъде назад в темата. Моите вълни спряха след около 10 дни, пия Мирифемин, разбрах, че е по-ефикасен от Ремифемина. И двата са изцяло на билкова основа. Имах ужасни вълни, най-вече по време на сън, събуждах се по 20 пъти на нощ, цялата плувнала във вода, отделно непрекъснато ми беше напрегнато и ми се гадеше, свят ми се виеше и т.н. екстри от критическата. Сега започнах втора опаковка от Мирифемина и се чувствам страхотно, само дето цикъла ми го няма от септември. Ако и той се завърне, всичко ще е както преди.
П.П. От няколко дни нещо май се опитва да ми дойде цикъл, но едно такова розовее и съвсем оскъдно. Ако може някой от вас да ми каже - при отсъствие на цикъл повече от три-четири месеца, нормално ли ви идва или е някакво подобие на цикъл?

lili-lilian , как го приемаш Мирифемина и откъде го купуваш?

# 545
  • Мнения: 727
t_, а на ден по колко пъти пиеш тез отвари и смесваш ли ги заедно.? Явно и това ще го пробвам дано има полза че не се трае.

Отварата от копър е 500 мл. вода + 1 ч.л. семе  и пия сутрин и вечер .
Джоджена го слагам в яденето , но само на каквото му ходи . Слагам си по много . По една шепа .
По принцип за да подейства една билка трябвало да се пие 28 дни ( 1 лунен месец) .
Също си правя по няколко пъти на ден китайски масаж на стомаха и той малко помага : ляга се на гръб и разтворено длан се правят кръгове по посока на часовниковата стрелка .
Също може да си заеме и поза "ембрион" и да се стой така известно време .
И най-последно което четох  за възпалени черва сиренето било много вредно .

# 546
  • Бургас
  • Мнения: 57
Има го във всички аптеки свободно. Пия сутрин  и вечер по една капсула. Пише, че е добре 3 месеца да се пие по 2 пъти на ден, след това по 1 път на ден. Хубавото е и цената 19.80 лв. за 60 капсули.

# 547
  • Sofia
  • Мнения: 157
Има го във всички аптеки свободно. Пия сутрин  и вечер по една капсула. Пише, че е добре 3 месеца да се пие по 2 пъти на ден, след това по 1 път на ден. Хубавото е и цената 19.80 лв. за 60 капсули.

Мерси,ще пробвам с него и ще дам обратна връзка. А може ли да се приема заедно с капките от див ям или да ги спра?

# 548
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Привет, дами.   bouquet
Влязох в критическата на 32 г. заради лъчетерапия на малък таз. Горещите вълни +химиотерапията бяха малък ад. До миналата година по това време все се надявах да ми дойде цикъла, ама ...не.
Ще прочета напред, какво сте писали.
Лека вечер на всички.

# 549
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Здравейте, момичета!
Скоро навърших 41г. Проблемите ми с цикъла започнаха преди около година. През лятото ми откриха функционална киста, пих 2 месеца противозачатъчни и тя изчезна - спука се. След това имах 2 месеца редовен цикъл без лекарства. И сега пак проблем - дойде ми на 38 ден.
Не е задължително да си в пременопауза, може пак да се е образувала кистата, иди първо виж това и после мисли за другото.За влизане в пре или менопауза трябва изследване на хормони, с догатки няма да стане.
Иначе и аз съм пила невен за киста и ми помагаше.
Аз съм на 42. Peace

# 550
  • Бургас
  • Мнения: 57
Има го във всички аптеки свободно. Пия сутрин  и вечер по една капсула. Пише, че е добре 3 месеца да се пие по 2 пъти на ден, след това по 1 път на ден. Хубавото е и цената 19.80 лв. за 60 капсули.

Мерси,ще пробвам с него и ще дам обратна връзка. А може ли да се приема заедно с капките от див ям или да ги спра?

Незнам нищо за дивия ям, сега ще вляза да прочета, но ще е добре някой ако го е ползвал да сподели.

# 551
  • Мнения: 727
http://www.meddaily.ru/article/14jan2013/zavt_list
Диетологи огласили "черный список" продуктов, категорически не подходящих для завтрака
"Также стоит отказаться от холодных напитков, которые, кстати, способны сбить менструальный цикл."
 ooooh! Да не сме получили ранна менопауза заради студени напитки !? ...Тези учени само се чудят какво да измислят

# 552
  • Мнения: 4

И все ми се струва, че за менопауза ми е още рано/би трябвало да бъде поне след 3-4г/. Вие на колко години сте?


Средната възраст за навлизане в период на менопауза е около 45 години но е факт, че все по-често са случаите, когато жените усещат първите симптоми на климактериума още след навършване на 40 годишна възраст. Това обикновено се дължи на някои автоимунни заболявания, тютюнопушене, генетични аномалии и дори и живот на висока надморска височина.

# 553
  • Мнения: 727
Здравейте отново ! Тези дни разговарях с една жена , която се страхувала , че ще получи ранна менопауза ... и така от приказка на приказка стигнахме до заключението , че е божа работа ... Аз обаче се събуждам през нощта и си казвам : не е !



Баба Яга и не только (связь русского с санскритом)

В този филм между 40 - 47' се казва , че в. РР който се намира най-много в зърнените култури способства за увеличаване на раждаемостта ( на хомо сапиенса) + това е фактор и да има 18 часа на ден разсеяна ултравиолетова светлина ...и по- добре изгледайте го

А това е следващото по ред растение , което съдържа най-много в.РР

http://zdraventer.blogspot.com/2012/01/blog-post_5585.html
Сминдух - подправка, но и отлично лечебно средство.

Значи смундухът изобилства от в.РР + това бил афродизияк + това ще ви контролира кръвната захар

И от там си създавам следната теория , която споделям с вас , но не ангажирам  Wink  :
В праисторически времена пределната възраст на човека е била 50 г. Но с разцвета на земеделието , Човекът изнамира идеалната храна - хляба . От около 10 000 г. хората ядът хляб и , чрез съдържащият се в него в.РР повишават плодовитостта си . А животът им се удължава и от другите храни и полезни вещества , които произвежда .
Така до преди 40-50 години . Вече средната възраст на жените е 67г. а плодовитостта и е до 55г. Но идват новите времена , новите моди и т.н. започва ме да ядем повече : месо , картофи , пресни зеленчуци , плодове (особено цитруси ) . А те не съдържат нужното количество в.РР , дори цитрусите и бананите , както казаха някои учени организмът на европееца не ги разпознава като храна и както влязло така и излязло - образуват шлаки , но не и да ни поддържат живота . Ядейки  чуждестранни храни организмът ни гладува .
И всичкото това ядене е за сметка на хляба и недостигът на в. РР .
Така само за средно 50 г. възрастта за размножаване се снижава с 10 години .
А фактора стрес е тема на отделен разговор .

# 554
  • София
  • Мнения: 778
Здравейте!
За подуването на корема много добре действа чай от бял равнец. Пие се половин час преди ядене, подсладен със мед или стевия.
Ако обичате да ядете хляб (като мен) - го препичайте (на котлон или в тостер). Ще се почуствате значително по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт