Бебе се гърчи и пуска гърдата - моля помощ

  • 6 091
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 656
съм на хапчета против забременяване

Shocked Shocked Shocked  Shocked А тия хапчета как така ти ги изписаха докато кърмиш?? Та това са хормони!  Shocked Не знам, има ли въобще такива хапчета, които да са съвместими с кърменето?? Аз лично не бих пила и всъщност - не пия  Naughty Не и докато кърмя  Naughty

Не е ли възможно точно тия хапчета да влияят на вкуса на кърмата например и да причиняват проблема, който имате? Питай си лекаря, който ти ги е изписал. След като изключваш млечницата и коликите.. А за разглезена - не е разглезена, бебетата имат нужди и необходимости, а не претенции. А от друга страна - според мен си е възможно да се е нахранила, малко е мъничка за бързо сукане, но пък знае ли човек.. Колко бързо е това "толкова бързо"? А с редуването на гърдите пробва ли?

# 16
  • Мнения: 8
Ние сме на 2 месеца. Преди 1 седмица го преодоляхме същия проблем. Мертина сучеше по 5-6 минути и почваше да плаче, да се извива на дъга назад и да отказва гърдата. Оказаха се точно пустите гъбички,въпреки че аз не виждах и следа от тях. Изписаха ни Нестатин глицерин и за 2-3 дни се оправи. Сега имаме обаче друг проблем,който не мога да реша, преди 2 дни имах запушени каналчета придружени с треска и температура,но със стискане,компреси и сукане болката стихна и температурата ми спадна,да но оттогава млякото ми намаля даже мога да кажа че направо си спира. Детето не може да суче ,аз не изтисквам нищо,въпреки че се старая максимално често да я слагам на гърдата,а докторката ни изписа адаптирано мляко,което не желая да давам,все пак сме на 2 месеца Sad Моля за помощ как да върна лактацията?
MVinzens според мен не винаги слушай родителите си,не забравяй че от доста време не са гледали бебе,а пък и това си е твоето дете.Майка ти със сигурност ти мисли най-доброто ,но както вече казаха не е доктор.

# 17
  • Мнения: 63
Хапчетата са Церазет и се изписват на кърмачки, защото са мини-таблетки, но пък затова не са толкова сигурни както стандартните и се получават кръвотечения.
Във вторник сме на проверка и ще искам пак да я проверят за млечница. Въпреки че снощи и тази сутрин много добре сука. Дано не е само инцидентно добре.

# 18
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте!За да не пускам нова тема ще пиша тук.
Ние имаме проблем с носа от почти 4 месеца, като от 3-4 дни е малък ад.Запушена е едната ноздрва постоянно, тъкмо се отпуши и се запушва другата.Всичко съм пробвала и нищо не помага.Както и да е.Въпроса е, че Габ яде 2-5минути като едва диша и се дърпа.Пробвам пак да го сложа, извръща се на другата страна (кърмим се легнали).Преобувам,оригвам, връщам пак и пак се дърпа и почва да реве.В следващите 3 часа е относително спокоен,т.е. не е гладен, но носа го тормози.Въпроса ми е - колко време е нужно на кърмата, за да намалее?Може ли за 1 седмица драстично да спадне нивото,примерно?Да се притеснявам ли?Той изглежда доволен след хранене, но как така се наяжда за 5 минути  Rolling Eyes Той си е голям и лаком, де, може пък и да се наяжда, знам ли ooooh!
Благодаря

# 19
  • Мнения: 656
Хапчетата са Церазет и се изписват на кърмачки, защото са мини-таблетки, но пък затова не са толкова сигурни както стандартните и се получават кръвотечения.
Във вторник сме на проверка и ще искам пак да я проверят за млечница. Въпреки че снощи и тази сутрин много добре сука. Дано не е само инцидентно добре.

Хм, явно имало, не знаех..   Rolling Eyes А дано тия две сукания не са инцидентни Simple Smile. Помоли наистина по-обстойно да огледат за млечница..

Никоват, за увеличаване на лактацията - често слагане на бебето на гърда (на 2 часа например, че и по-малко); можеш да цедиш след него (дори и на "празен ход" да е в началото, пак цеди поне няколко минути, ще помогне; каква ти е помпата?); силна храна - кисело мляко, ядки (сурови, но без фъстъци), можеш да си вземеш и лактогонни чайчета, въпреки че им е съмнителен ефектът, поне ще поемаш повече течности с тях; течностите около 2 л. на ден е хубаво да приемаш; житото много помага, бирата също Wink Ако искаш вечер може да изпиваш по една бира, но гледай да не кърмиш около 3 часа след нея, а ако не обичаш бира (моя милост не обича) - бирена мая, казват, че също помагало. Успех!  Hug

Аманита, принципно кърмата може да намалее за 1 седмица, но като гледам твоето бебе вече не е толкова малко и кърмата ти вече би следвало да се е регулирала (което води до извода, че не може така драстично да намалее за толкова време, ако не се дължи на болест, разбира се). А от друга страна - напълно възможно е да се наяжда за 5 минути, бебетата стават много добри в сукането. А и щом изглежда доволен.. Simple Smile. Ти чуваш ли го да гълта? Как си усещаш гърдите след кърмене - т.е. имаш ли усещането, че е хапнал? А я кажи - с пишкането как сте? То е индикаторът дали бебето поема достатъчно кърма, но само при положение че не приема нищо друго освен кърмата (сокчета, вода и т.н.). Ако си мокри доволно памперсите няма от какво да се притесняваш. А това, че е неспокоен - ти вече си установила, че е от носа. Много е гадно, моят малчо също имаше до скоро запушен нос и знам каква е картинката.  ooooh! Прави му чести промивки с физ.разтвор и дано по-скоро се оправи!  Hug

# 20
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Пишка чудесно, ака по 1-2 пъти на ден.Не приема нито вода, нито каквото и да било друго.Може би сама си се вкарвам във филма  Whistling
Гърдите след кърмене са ми меки, той преглъща доста - вчера броих около 60-70 пъти.Не знам колко мл е една глътка обаче  Crazy
Благодаря ти   bouquet

# 21
  • Мнения: 656
Аманита, това ми звучи много добре  Grinning Щом го чуваш да преглъща, че чак си и преброила  Laughing А и щом ти омекват гърдите след кърмене - екстра! Няма за какво да се притесняваш, според мен, освен за сополите  Peace  Хайде, дано скоро ги оправите!  Hug

# 22
  • Мнения: 270
MVinzens,моето дете правеше така точно на тази възраст и се оказа,че събира много въздух и й помагаше да я вдигна,да я оригна и пак да продължим.Ако отхвърлите млечницата и продължава така,пробвай да я вдигаш малко да почине,да оригне и пак да продължите.Иначе момичетата са ти казали,може и от струята да е.Обикновено е период и отминава,не се отказвай! Peace
amanita,това с носа е отвратително.И Йоана е така често,особено сега като беше болна.3 пъти на ден й промивах с физиологичен и капки слагах,та малко оправяше положението.Моите гърди все са си меки вече  Laughing.А за наяждането - щом си е ок младежа,не го мисли. Hug

# 23
  • Мнения: 656
Данинце, нашите дребзита са вече големи и е нормално да са ни все меки гърдите, то така си и трябва де. Така че - към момичетата с по-малки бебета - ще дойде момент и гърдите ви ще са си все меки, но това хич няма да значи, че нямате мляко Wink. Аз така се бях ошашкала като почнаха да омекват..  Rolling Eyes Да я нацелуваш твоята калпазанка, слабост ми е тя  Heart Eyes

# 24
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Те и мойте са меки, но все пак по-пълни с мляко преди хапване  Peace
Малко отрезвяване не ми беше излишно  Joy вече няма да се филмирам след като Габ е спокоен, не плаче от глад и доволен   bouquet

# 25
  • Мнения: 63
Момичета поооомоооощ!

Вратичката на фризера не се е затваряла достатъчно последните няколко пъти и сега намерих солидното ми количество изцедена и старателно замразена кърма, с която много се гордеех на половина размръзена!!!! Какво да правя? Всичката ли трябва да я хвърля????

Направо ще се самооубия! За сега изхвърли тези пакетчета, които бяха видимо почнали да се размразяват. За другите не знам....

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 12:05 от MVinzens

# 26
  • Мнения: 8
Smiling_Sisi уяс`всичкото това ядене и пиене,без чая и бирата си ги караме от самото начало. Мен ме съмнява че не се е отпушило хубаво каналчето и на Марти й е трудно да суче по тази причина и да не влиза мляко и в другата гърда.Днеска цял ден сучим и стискаме, спокойна е и спи, но не пишка както по принцип. (ние с акането сме проблемни от самото начало сме все запечени и не мога да я преценя по това ) Уж не усещам болка в гърдите и се чувствам добре...

# 27
  • Мнения: 656
Nikovat, пробвай да правиш компресия на гърдата - така хем ще помогнеш на млякото да слезе, хем ако има някъде недоотпушено каналче, ще помогне (въпреки че, честно казано, си мисля, че щеше да те боли ако имаше запушено каналче..). А за профилактика на запушванията можеш да пиеш лецитин 1200 мг. по 1 хапче на ден. А за пишкането - ако е имало намаляване в кърмата, определено ще се отрази. Но трябва да се възстанови след като почне да се увеличава количеството кърма. Като вземеш тия мерки - често сукане, цедене след сукане, силна храна и почивка, както и компресия по време на сукане, трябва да се оправиш до няколко дни - поне трябва подобрение да забележиш. Ако ли не - най-добре се свържи с консултант. Но хайде да видим първо как ще потръгне  Hug

MVincens, и аз бих хвърлила Sad.. Много кофти Sad Или пък... тази кърма дето не се осмеляваш да я дадеш на бебо - може да му я сложиш във ваничката, действа много добре на кожата  Grinning

# 28
  • Мнения: 65
Моля за съвет,не мога да накарам дъщеря си да зсуче отново.Имах проблем с количеството кърма и се наложи известен период от време близо две седмици и малко да я храня със шише с изцедената кърма,но сега вече не мога да я накарам да суче пак.Дере се гърчи се,захапва и плюе,цялата става в мляко,но не иска да суче от гърдата.Успокоява се и почва да яде едва когато се предам и и дам отново шишето.Моля за съвети как да я накарам да суче отново.С това цедене вече откачих  ooooh!
Мерси на всички които ще отговорят.
Хубава вечер   bouquet

# 29
  • Мнения: 656
Моля за съвет,не мога да накарам дъщеря си да зсуче отново...

Ох, аз не мога много да ти помогна от собствен опит, но прочети тези две статии от библиотеката:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21132.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20199

Бих те посъветвала да й предлагаш когато е в добро разположение на духа Simple Smile. Когато е спокойна ще бъде в състояние да се учи на нови неща. Преди да й предложиш гърдата просто я подръж в такава поза като се поклащаш, пееш й и въобще гледаш да я накараш да се чувства спокойна и сигурна така. След това можеш да извадиш гърдата и да й предложиш. Ако видиш, че се дърпа, спри преди да е станало много зле, т.е. не стигайте до крайности, така че и тя, и ти да се изнервите. Полюлейте се още малко, попей й и пак опитай. Не съм специалист, но мисля, че във вашия случай, ключовото нещо е спокойствието. И абсолютно винаги първо й предлагай гърда. Абсолютно винаги. Успех, и дано някой по-разбиращ от мен се включи  Hug

Общи условия

Активация на акаунт