Магребски мечти и надежди - 22 тема

  • 35 380
  • 713
  •   1
Отговори
# 60
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ЛИНЧЕ-
преди 2 години гледах едно такова предаване за точно такива египтяни. Руснаци го бяха заснели. Ей, грозна работа ти казвам, във потрес изпаднах. Навремето много си ги обичах братушките но те много се промениха. Имах така допирна точка и като туристка и като работеща във туризма със тях. Но въпреки всичко много тегаво и криво ми стана като гледах случките които показваха. Грозна работа. Горчеше ми във устата след това предаване. Точно тоя тип брак показваха и предупреждаваха жените да не се хващат. Направо страхотна услуга правят такива египтяни на страната си.  Не съм го споменавала по преди, да не вземе някой да ми се разсърди. Но след като ти която си имаш хабиби там и даде тука този пример, спокойно се включих и аз. А вижте на Файма мъжО и какъв е пич.

# 61
  • Мнения: 610


Честит Рожден Ден на Алекс ![/color]


Мила Дидонка  Hug Честит Празник и на теб !
Да ви е живо и здраво порастналото момченце !  Heart Eyes
Весел празник и много подаръци !
  Party Tada  party002


Марси- да знаеш , че си в мислите ми  Hug надявам се, че вече си по-добре .  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 3
Делтич,то защо мислиш моя го отрязах по тоя параграф,няма за пред тоя няма за пред оня,като неможе да седиш с мен няма да седиш и точка.Но дето си е истина си е истина,обясни ми човека как седят нещата с орфи браковете даже каза питай ако искаш някое момиче арабка.Но аз предпочитам да не правя неща които по принцип не се одобряват хеле с такива бракове-бистра водица-мирна главица.
Иначе тез тримата ще ме убият направо (хабибито,неговия познат и рускинята).Моя цял ден кажи и та кажии,че я иска.Оня пък седнал и и се обаждал и казал ама тя Линна каза ли ти.Тя пък ми писала на мен.Е неизтраях вече и и казах всичко за тоз и да се оправят сами с тяхната връзка.Немога да разбера тез хора тъпи ли са или какво,не се оправят сами ами казват на еди кой си да кеже на втория да предаде на третия,че си е сменил мнението newsm78

# 63
  • Мнения: 468
Марси, разбра, че имаш здравословни проблеми. Стискам палци всичко да е наред.  Praynig Praynig И за Фаима също.  Praynig
Дядо Хаджи, много ми допада мирогледът ти.  wavey wavey И предишния аватар наистина беше много весел.  Grinning Обещавам да посветя време на темата ти за хлебопекарните, тъй като имам проблем с моята и не мога да разбера откъде произтича.
По-късно ще изчета и тази тема за Магреб ако мога.
Белбейке, довечер ще ти драсна два три реда.  Hug
Лина, не съм наясно много с този тип бракове, ама явно е кофти такава практика, създава лошо впечатление.
Поздрави на всички.   bouquet

# 64
  • Varna
  • Мнения: 2 596
АМАЛЧЕЕЕЕЙ  Здрастииииии wavey
Как е бебкатааааааааааааааааа? Радвам се, че се обади. По едно време питах за тебе, ама отговор нямаше. Някъде преди около 2 месеца беше.
ЛИНЧЕ- Hug
Душе, правилно си решила. Не се намърдвай между шамарите защото тази работа не ми се вижда читава. То поне да си заслужаваше.  Пази си спокойствитето и нервите. Ще ти трябват за много важни неща Hug
ДИДОНЧЕ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДЖЕНТЪЛМЕНА АЛЕКС!!! smile3503
   И ЗА МАМАТА НА АЛЕКС

# 65
  • Мнения: X
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН АЛЕКС!!!
Бъди здраво и щастливо дете и много послушен батко!

За щастливата мама!



Марси, как си?
Фаима, върна ли се от Кайро? Оправи ли се?

# 66
  • Varna
  • Мнения: 2 596
АлЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮ, Марселинковааааа, Файмиииич, де сте бе. Как стеееее?

# 67
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дидонке, явно си заета и не ми отговаряш на 4еститката, но да ти 4еститя и тук за сина-много здраве ,останалото ще си дойде с късмета му! Peace Peace Peace Peace Peace
хора,слава на вси4ки с позитивните си Hug Praynig Peace мисли, молитви, молби и морална подкрепа, но съм на оправяне, засега, отивам на добре!4укам на голям боабаб(баобаб ?), но да съм добре още толкова години ,4е да ми омръзне! Praynig Praynig Praynig Peace  bouquet

# 68
  • Egypt
  • Мнения: 132
Привет! Извинявам се на всички, които питаха за мене, а аз не се включвах  newsm03  Мигчее, не е оная работа, нали съпружието е гинеколог, първо това изключи  Laughing  Добре съм уж, тъкмо се пооправих, и вчера ходихме в Кайро, пътуването пак ме разлюля, и като се прибрах ударих 24 часа сън. Намерих една много хубава тема тук, в нашите форуми, за тая болест, та всички казват- не се лекува, само мъчи  Laughing Дори има хора цял живот си карат така, без да знаят, че са болни, мислят си, че просто са преуморени, особено ако нямат някакви по- силни симптоми. Както и да е, няма страшно, ще се живее, инша'лла.
Вчера се срещнах с една наша съфорумка, ама тя като се прибере да разказва, ако иска  Wink
Сега за Орфи браковете. Това е много хубава статия в Е-вестник:
http://e-vestnik.bg/6671/%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D0%BB%D … %83%D0%B2%D0%B0-/

Това е от един руски форум по въпроса, но на английски:
http://www.dezy-house.ru/forum_rus/viewtopic.php?f=47&t=15711

А според мене Орфи брака не е толкова лоша работа. Напоследък е доста разпространен сред египтяните с по западни възгледи. Той е един вид аналог на съжителството без брак по нашите ширини. Имаме приятелско семейство, съжителстващо от 7 години в Орфи брак. Предпочели са го пред официалния, доколкото знам, поради улесненията, които предлага. Тия именно улеснения, използвани от недобронамерени люде ( като приятеля на приятеля на Линна), карат хората да смятат този брак за нещо лошо.
Тук има три вида брак:
Религиозен- изисква подкрепата и участието и на двете семейства. Аз не мога да кажа повече
Официален- сключва се в съответното ведомство ( министерство на правосъдието). До скоро по закон съпругата е нямала право примерно да работи или напуска страната без изричното съгласие на съпруга, т.е. била е в положение “постоянно “Не” до изрично “Да” от съпруга. Сега нещата са се променили- съпругата е в постоянно “Да” до изрично “Не” от съпруга. Демек ако аз искам да работя, но мъжа ми каже “Не”, няма да стане, никой няма да ме вземе... Това  е така, защото се счита, че съпругът разполага с цялото време на съпругата. Той е длъжен да я осигури финансово, да се грижи за храната, къщата и всичките й нужди. Ако той има пари и не иска да  й купи да речем дрехи, тя може да се обърне към съда, и да го осъди, а съдът ще се разпореди с финасите му в нейна полза. Той дори може да лежи в затвора.
Орфи брак- при него всичко е доста демократично- съпругата може да работи и напуска страната, без да се иска мнението на съпруга. Този вид брак се предпочита от доста разведени жени.
Казват, че жената в Орфи брака няма финасови права след развод или смърт на съпруга. Но аз също нямам такива права- защото съм християнка, а по закон в брак между две религии е така. Пример: ако съм мюсюлманка и съпругът ми почине по време на военната си служба, получавам доста голямо парично обезщетение. Получавам и застраховката му от Здравното министврество, като неин служител. Като християнка не получавам нищо 
Дълго стана... С две думи- когато човек има лоши намерения използва каквото може и както може в угода  на целите си.



Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 21:18 от faima

# 69
  • Мнения: 24
Слава богу МАРСЕЛИНКА И ФАИМА че сте добре!!! Дано два пъти по толкова да е така
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СЛАДУРЧО ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ И ДА РАСТЕ ЩАСТЛИВ!
На всички лека вечер  Hug

# 70
  • Мнения: 3 804


честит рожден Алекс-с пожелания за много подаръци и усмивки

# 71
  • Мнения: 3
Добар вечер дружина
Файма,радвам се,че си добре и ти благодяря за разясненията  HugАма някой хора наистина удрят хлабавото и си праят каквото искат.Днес таз тъпата рускиня всела,че нещо дрънкала и аз от някой дет не съм и виждала изядох попържните.Та моя се дигна да се разправя с приятеля му,направо побесня.И сега къде е и ко е станало незнам,самои дано не е завър6ило в някой полицейски участък. Praynig

# 72
  • Мнения: 2 171
Фаима, радвам се че не е нищо сериозно и дано неразположенията ти отшумят Hug

Беше ми интересен разказа за различните форми на брак  bouquet

# 73
  • Varna
  • Мнения: 2 596
МАРСЕЛИНКОВА HugФАЙМИЧ Hug
Момичетаааа, много се радвам и за двете ви. Само за Файмича не разбрах, дали ще я мори и мъчи тая болеЗст многУ Sad Дано да не е така Praynig И като Астарта ти пожелавам това да отшуми Hug
ЛИНЧОК-  Hug
ама съм била права да ти кажа да ги отсвириш ония и да не се месиш там а smile3521

# 74
  • Мнения: X
Марселинка, Фаима Hug Много се радвам, че вече всичко е наред!
Фаима, пожелавам ти да не те мъчи много това неразположение и бързо да отшуми! Hug

Много интересно с тези бракове. Аз намирам логика в това да има Орфи бракове при по-възрастни и разведени двойки. От една страна няма претенции и ощетяване на деца от предишни бракове и от друга предполагам такива двойка се събират с цел взаимопомощ без да имат други претенции. Но това ми е мнението само за по-възрастни двойки.
Не разбрах защо съпруга християнка няма права относно имущество и материални средства в случай на смърт на съпруга. Значи ли това, че административния брак няма стойност и не играе роля при унаследяване? А децата от такъв брак явяват ли се, като наследници? Извинявам се ако не съм разбрала правилно.
Делтичка, как е твоята приятелка?

Общи условия

Активация на акаунт