Как да се удържаме през нощта да не пишаме?

  • 3 251
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 662
Пикочният мехур се развива напълно до 5 г. възраст. Преди това напикаването не се смята за здравословен проблем.
Който иска - може да прилага разни неща - будене под час, ограничаване на течностите и т.н. или просто да изчака детето да узрее. При всяко това става на различна възраст.

Моето дете беше със сух памперс сутрин някъде от 3.5 г., рядко се напишкваше, може би 1 път в месеца, но ако не й го сложех вечер го правеше всяка вечер, при това по няколко пъти. Не смятам за правилно да не даваш човек течности, още повече, че тя през деня почти не пие, а буденето нощем, както и смяната на дрехи и чаршафи се убедих, че води до недоспиване, намаляване на имунитета, нервност и т.н. все неприятни неща. Затова просто върнах памперса и една вечер на 4.5 г. сама каза, че вече не го иска. Вече минаха близо 10 месеца - няма нито едно изпускане Simple Smile

# 16
  • Мнения: 537
Здравейте и много благодаря на всички за отговорите.  HugИскам само да кажа, че пуснах темата, защото винаги съм била в чуденка как ще остава цяла нощ суха без да пикае, та тя пие вода с литри на ден, и винаги, ама винаги памперса, с който спи на другия ден е пълен. Не ме интерусават какво ще кажат другите майки иначе нямаше да ви питам и вас. Просто ми се видя нечовешко да я оставям да се опикава само и само, за да се научи да се усеща през нощта. Както и с дневния памперс според мен всичко си идва с времето. Но исках да видя дали ако върна памперса или продължа да я будя няма да й навредя повече. Затова и мненията на повече майки ми нали през това са важни за мен. Махането на памперса винаги ми се е струвало като много трудна задача.  Rolling Eyes Благодаря ви пак и лека вечер!  Hug

# 17
  • Мнения: 4 555
Направо не мога да повярвам как имаш сили да се подлагаш на това. Сменяне на чаршафи по няколко пъти на нощ или пък да оставяш детето мокро... Или да го събуждаш посредно нощ, за да ходи до тоалетна!!!
Защо реши да и махаш памперса просто така? Според мен правилния момент е когато видиш, че тя вече е спряла да се напишква нощем. Преди това е взаимен тормоз, от който едва ли ще се получи нещо добро.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
Нощният памперс обикновено се маха от 6 месеца до 1 година след дневния.И както Не се сърди чевече е написала до 5 години е нормално детето да се напишква нощем.Не е задължително,но ако се случва, не е проблем.Буденето нощем за изпишкването на детето се смята за остарял метод на приучаване,а мъчението да не се дават течности след определен час е безсмислено.

# 19
  • Мнения: 1 237
Моята дъщеря спа с нощен памперс до 4г.Опитвах преди това да го махам,но резултата беше няколко сухи нощи и после пак се напишваше и до сутринта си откарваше мокра, без това да й пречи особено.Започнах да ставам и да я изпишвам през нощта,но това нямаше особен ефект. Не даването на течности вечер според мен е глупаво.Колкото повече исках да махна памперса, толкова повече не ставаше.Тогава реших да го оставя и да не се впрягам.След известно време започна да се буди суха всяка сутрин.Просто нещата станаха от само себе си.Моят съвет е да не насилваш и да не пришпорваш детето.

# 20
  • Мнения: 2 131
И мен много ме вълнува този въпрос. Махнали сме памперса, с изключение на нощния сън. Възнамерявам обаче зимата да не правя опити да го махам, въпреки че често се случва сутрин да е сух.
Ще го махам пролетта. Въпросът е обаче как? И мен ме посъветваха да не давам вода вечер, но категорично не го приемам като вариант. Не мога да си представя детето да ми поиска вода, а аз да му отговора: "Няма, маме, че ще се напишкаш."  Shocked
Ще следя темата с интерес.

# 21
  • София
  • Мнения: 721
И моето мнение е че си е до дете. Моето пишка много рядко, в момента, в който махнахме памперса през деня, махнахме и нощния. Но много дечица не могат да държат цяла нощ, слагайте си нощен памперс докато започне сам да става да пишка нощем Peace

# 22
  • Мнения: 4 784
Не го будя. Още си е с памперс. Лятото ставаше по веднъж, че и два пъти на вечер и си пишкаше, но откакто се застуди, пък и поради други причини не се събужда, а и аз не го будя. Мисля, че той сам ще ми покаже, когато е готов за махане на нощния памперс.

# 23
  • Мнения: 11
Здравейте,
следя темата и  ми е интересно, защото при нас пък е обратното. Моят син на 3г.8 месеца изобщо, ама изобщо от близо 8 месеца  не се напишква   и не му се пишка нощно време ,отдавна махнахме нощният папмерс и сутрин 1 час след като стане  от сън ,отива и се изпишква. Това дали е нормално, толкова дълго да си седи без да му се прихожда до тоалетна. А вечер преди да измием зъбките, пие мляко по- малко от една чашка, но все пак пие, през деня изпива около 3 водни чаши вода, 2-3 пъти пие сок,мляко пие 2 пъти и съм забелязала ,че може да устисква по няколко часа без да му е дискомфортно. Това дали е ОК или пак да се терзая.Дали е признак че задържа урина , знам ли - дали е опасно аз му напомням -хаиде да ходим да пишкаме и тогава става -ОК -пишка и така , но пак казвам издържа без да му напомня по няколко часа.Голяма чуденка?Какво мислите ?

# 24
  • София
  • Мнения: 721
Angova, и моето момче е така, не мисля, че е ненормално. Пишка 3-4 пъти на денонощие. Щом му даваш достатъчно течности, не мисля че има повод за притеснение.

# 25
  • Мнения: 2 768
И ние сме с нощен памперс, но и аз съм чела че до 5 даже до 6годишна възраст е нормално

# 26
  • Мнения: 3 929
Махнах нощния памперс на сина ми 1 седмица, след като махнах дневния. Просто реших да пробвам и той издържа. Имали сме инцидентни напишквания през нощта, но не е било като проблем. Когато се напика първия път през нощта, започнах да държа едно канче за къпане в стаята, за да го изпишквам в него посред нощ, ако му се допишка. И така започна да се буди и да ми казва, че му се пишка.
Моят съвет е да продължиш да я караш да пишка към 12,00 ч. Какво от това, че свикне? Аз също ставам посред нощ. след време сама ще става. Така е и по-добре за нея. Не трябва да се учи да задържа.

# 27
  • София
  • Мнения: 293
Да, но когато става въпрос, че всяка вечер са напишква, а не инцидентно, според мен е знак, че детето не е готово. И аз четох, четох и стигнах до извода, че е по-добре с памперс, а не с "насилие" (будене за изпишкване или ограничаване на течностите) и пак сложихме нощния памперс.

# 28
  • Мнения: 2 478
milenaire взела си правилното решение!

# 29
  • Мнения: 31 429
Като не е готово дете няма смисъл да се насилва.

Общи условия

Активация на акаунт