Как да увеличим кърмата си

  • 128 542
  • 180
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 632
Аз бих ти препоръчала същото на 2-2.5 часа в началото ще пуска по съвсем малко, но след два-три дни ще се увеличи. Казвам ти го от опит аз все още се цедя и давам кърма от шише, защото не иска да засуче, но така увеличавам кърмата скъсявам интервалите и след няколко дни ефекта е на лице.

Подкрепям, не става изведнъж но лека - полека се увеличава кърмата, целта да имитираш бебето, то ще суче пак на толкова, може дори и по-често. Simple Smile

# 151
  • Мнения: 54
Благодаря много. Ще опитам на по-кратки интервали, ще се мъча пък дано стане. Simple Smile Казваха ми да пия боза, да не пия боза, да ям ядки, кисело мляко, да пия прясно мляко... какво ли не правя.  Mr. Green

# 152
  • Мнения: 275
Не знам за тези храни и напитки аз какво ли не пробвах, но най-доволна съм от лактогенен чай и често цедене.

# 153
  • Мнения: 54
Какъв е този лактогенен чай??? И от къде да се снабдя с такъв? Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 632
Какъв е този лактогенен чай??? И от къде да се снабдя с такъв? Simple Smile

Има го в аптеките на Хип и на други разни марки, можеш да пиеш и чай от копър и кориандър. Внимавай с бозата, че от нея много се пълнее. Grinning
От ядките се увеличава, от почивката. Прясното мляко увеличава, но е проблем за много бебета, дано вие нямате такъв.

# 155
  • Мнения: 275
Аз пиех български на Бекли

# 156
  • Мнения: 185
Никак не става да се увеличи , опитвах всичко , или имаш или нямаш това е , синът ми висеше на гърдата ми през половин час , а ако случайно спеше , защото гладно бебе трудно спи , се цедях като ненормална . Да ти кажа не рукна за 10 месеца мъки и опитване на всичко изброено тук.
Не се тормози , колкото толкова ..... някой имат някой нямат , не случайно на времето е имало дойки !
Давай му колкото има , дали ще пие 80 мл или 180 ,няма значение важно от е че му даваш .
Само не дръж детето гладно както правех аз , защото трябва да е изключително на кърма , всичко мина , но до ден днешен не мога да си го простя
успех

# 157
  • Мнения: 54
Не го държа гладно, то си хапва и кърма и АМ. Въпроса е, че още не изписана от болницата и аз нося по 80-90мл всеки ден, но имам усещането, че намалява, защото все по-тудно се изцеждам. А не ми се иска да ми спре кърмата докато я изпишат...

# 158
  • Мнения: 185
о то е много мъничко , разбира се важно е и то много в началото...
пфф да помисля  тогава кое имаше ефект
РИЦИНУС КОМУНИС 5 СН по 5 топчета сутрин обед и вечер под езика

И да никога не са ме болели гърди от кърма , както когато ядох сурови бадеми , това определено помогна , бях на гости и идея нямах че ще се получи този ефект , опитай , а щом сте още в началото 80 -90 мл е много добре че успяваш с цедене да вадиш

И цеди често през час и половина два , може едвам да тече понякога ми се  е случвало 10 минути да ходя с помпата докато тръгне , тя не може така добре да се справя като бебето . Нон стоп помпата и сурови бадеми , опитай два три дни , с повече айрян и ще видиш ефекта , вечер пак на два - три часа се цеди

# 159
  • София
  • Мнения: 923
на мен ми помогна този чай  една супена лъжица се попарва с 500мл вряла вода, оставя се да се охлади, може и в хладилника и се пие по 100/150мл през няколко часа, 500мл чай за един ден


а искам да попитам кърмим се вече 6 месеца, суче точно 5 мин от едната гърда, така яде през час понякога 2, започнахме да се захранваме, вече ядем пюре от тиква с картоф и след него издържа да не яде 3 часа, вечер като заспи спи 4 часа и след това се буди през 3 пак да суче за по 2-3 мин, нормално ли е на тази възраст все още да суче толкова често?

# 160
  • Мнения: 8 242
на мен ми помогна този чай  една супена лъжица се попарва с 500мл вряла вода, оставя се да се охлади, може и в хладилника и се пие по 100/150мл през няколко часа, 500мл чай за един ден


а искам да попитам кърмим се вече 6 месеца, суче точно 5 мин от едната гърда, така яде през час понякога 2, започнахме да се захранваме, вече ядем пюре от тиква с картоф и след него издържа да не яде 3 часа, вечер като заспи спи 4 часа и след това се буди през 3 пак да суче за по 2-3 мин, нормално ли е на тази възраст все още да суче толкова често?
Сучене през 3-4 часа никак не е често за тази възраст Simple Smile Съвсем нормално е. Даже много спите  Crazy

За увеличаване на кърмата - сминдух на капсули! Помага безотказно.
Ако нямате - поне филия с масло и сминдух (продава се при подправките на прах) - като чубрицата е Simple Smile

Хомеопатични не предписвайте така, защото понякога имат не точно желания ефект, ако не са индивидуално избрани...

# 161
  • Мнения: 10 910
nelly_24, как се цедиш? Пробвай тази схема 7-5-3, т.е цедиш 7 мин. после правиш масаж, цедиш 5 мин, масаж и цедиш 3 мин. и цеди през 2 часа.
В тази статия на края е обяснено много добре http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 12:50 от иглуб

# 162
  • Мнения: 54
на мен ми помогна този чай  една супена лъжица се попарва с 500мл вряла вода, оставя се да се охлади, може и в хладилника и се пие по 100/150мл през няколко часа, 500мл чай за един ден

Какъв е този чай? Как се казва и какво съдържа? Снимката не излиза. Проблема с чайовете от този тип - за кърмачки, ми е че съдържат анасон, а от него ми става много лошо, повръща ми се...

nelly_24, как се цедиш? Пробвай тази схема 7-5-3, т.е цедиш 7 мин. после правиш масаж, цедиш 5 мин, масаж и цедиш 3 мин. и цеди през 2 часа.
В тази статия на края е обяснено много добре http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/

Цедя се с помпа през около 3-4 часа, но напоследък по-рядко, защото иначе съвсем нищо не пуска, а като се цедя на по-големи интервали изкарвам около 80мл със зор. От едната гърда 40-50мл без проблем, с няколко издърпвания, а от другата – едва - едва 30-35мл за двойно повече време и мъки.
Сега си взех чай от копър, пък да видим дали ще има ефект...

# 163
  • Мнения: 3 020
Никак не става да се увеличи , опитвах всичко , или имаш или нямаш това е , синът ми висеше на гърдата ми през половин час , а ако случайно спеше , защото гладно бебе трудно спи , се цедях като ненормална . Да ти кажа не рукна за 10 месеца мъки и опитване на всичко изброено тук.
Не се тормози , колкото толкова ..... някой имат някой нямат , не случайно на времето е имало дойки !
Давай му колкото има , дали ще пие 80 мл или 180 ,няма значение важно от е че му даваш .
Само не дръж детето гладно както правех аз , защото трябва да е изключително на кърма , всичко мина , но до ден днешен не мога да си го простя
успех

Подкрепям мнението.  Peace
За съжаление всичко е въпрос на организъм и понякога, въпреки силното желание и големите усилия, нещата не се получават.
Какво ли не изпих, какво ли не изядох... Кърмата ми намалява... и аз все държах бебето на гърдата, уж за увеличаване, тя плачеше, че е гладна, а вече не пуска.  Cry
Започнах дохранване и от ревливо и неспящо бебе, се превърна в усмихнато и спокойно момиченце. Разбрах най-важното - кърмене, но не на всяка цена, важното е бебчетата /и ние/ да сме живи и здрави.
И да не се получи, важното е, че си се постарала. Не се тормози.  Hug

# 164
  • Мнения: 54
Много Ви благодаря, хора!  Hug Определено ми бяхте много полезни, ще пробвам с копъра, пък каквото стане.

Общи условия

Активация на акаунт