Имам сериозен проблем

  • 1 629
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Имам сериозен проблем и не знам ка да го реша. от известно време установих, че съм тотално зависима от приятеля си. и съм от тези жени, които обичат прекалено силно партньора си. направо съм зависима от него. близо седем години сме заедно, но последните се превърнаха в истински ад. ревнувам го ужасно много, страдам адски много, когато не сме заедно. не искам да се вижда с други жени. И когаторазбрах, че е излизал с една позната на кафе, направо умрях. не мога да му го простя. измъчвам се ужасно вече една година. А той ми е причинявал доста болка . Винаги му прощавам. Слабохарактерна съм, искам да получавам много обич. може би защото не съм се чувствала обичана като малка. израстнала съм в семейство, вкоето постояно се караха нашите, биеха се,  изневеряваха си. сега усещам, че почвам да се държа така и с децата си. Ужасно е. на моменти се улавям, че не ги обичам. после чувствам вина за това, че ми минават подобни мисли. просто вече не издържам. някой знае ли групи за лечение на любовна зависимост. и ако може да не е много скъпо. Помогнете ми, защото мисля че губя живота си. направо съм се сляла с живота на гаджето ми, нямам приятелки, отчуждих се от близките си и проклетата ревност ме убива всеки ден.

# 1
  • Бяла Слатина
  • Мнения: 11
muncho1981 мила стегни се и слез на земята  Peace .Щом този човек е с теб толкова време значи много те обича и държи на теб.  Света няма да свърши дори ако мъжа ти ти изневерява повярвай ми, може на всеки да се случи. Явно и  ти много дуржиш на него. Е ако е така помисли какво би направила(дали ще решиш да вдигаш скандали-и да се разделите или ще направиш всичко за да си запазите връзката )? Доколкото за отчуждаването- мисля че този проблем е разрешим(семейството ти никога няма да избяга,а приятели винаги можеш да намериш стига да се постараеш поне малко). Обич не се иска, с нея те даряват.
Не губи живота си а го вземи в ръце. Прави мъжа си винаги когато е с теб щастлив и усмихнат а когато не сте заедно мисли с какво ново да го изненадаш вместо да си мислиш ами ..ами тои сега къде е с коя е... Wink

# 2
  • Мнения: 348
Хубави съвети!

muncho1981, когато човек мисли само от какво е ощетен ( евентуално), той се върти в дяволси кръг.

Мисли наистина какво хубаво даваш на своя приятел, давай му го доколкото можеш но без да се пресилваш. Ще видиш, че той ще отвърне със същото.

Така е и с децата. Не се пресилвай да им дадеш точно същите материални придобивки като този и онзи. Давай им всеки ден спокойствие, увереност, обич и усмивка. Децата си растат сами, съвсем малко енужно, за да им помагаме. И най-вече - ние да сме уравновесени, със самочувствие, с време за себе си. Мисли и за твоята реализация - професионална, хобита.

Правилно си отбелязала, че сем. атмосфера се е отпечатала в/у тебе. Всеки ден ти слагаш отечатък върху своите деца. Помисли какъв искаш да е. Усмихни се и го давай по-лежерно.

Има система за хармонизация на личността. Ако искаш, пиши ми на лични.

# 3
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
Muncho 1981,разгледах предишните ти публикации и разбирам,че проблема с "кафето" продължава вече почти 4-5 месеца,което не е на добро.  Домашното насилие не е нещо нормално(дори и да си мислиш,че е така),особено когато и децата са свидетели на това. За да успееш да продължиш нормално живота си,за да бъдеш упора и добър спътник в живота на децата си, ще е необходимо да продължиш консултациите си с психотерапевт. Успех!

Последна редакция: пн, 23 ное 2009, 07:50 от JFR

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379
За седем години заедно щом му нямаш вяра за какво говорим тогава?
Излизай с приятелки...остави го да диша.

П.П прочетох и другите ти публикации.....Щом те бие...бягай от него. Освободи се

# 5
  • София
  • Мнения: 17 429
Признавам, че и аз се върнах назад в публикациите на авторката.
Това, което се чудя е - с тази особа той веднъж ли е излизал на кафе, или многократно? Понеже го прочетох на няколко места в различни периоди. А това е основнота в случая според мен.
Ако е еднократно и авторката не може да го преживее вече толкова месеци - определено проблема е при нея.
Ако обаче е негово повтарящо се поведение, особено при положение, че й носи такива негативи и я разболява - мъжа й е за бой, ама як.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379
И аз се чудя дали излизането на кафе е било веднъж и авторката още неможе да го преживее Mr. Green или просто му е станало навик.

# 7
  • Мнения: 44
Здравей, наистина проблема не е за подценяване. Живота по някога ни поднася толкова сложни неща, че в един момент се чудим за коя сламка да се уловим.  newsm78 Незнам точно какъв съвет да ти дам, но от написаното ти ми става ясно, че в тази ваша история изобщо не става въпрос за любов. Миличка ти си мислиш, че го обичаш, но я пак си помисли дали е така, и изобщо какви очаквания имаш от човека с когото си. Вярно е, че има някаква доза привързаност от твоя страна, по простата причина, че го обичаш, както твърдиш. Но кажи ми заслужава ли си да се погубваш, да се тормозиш и да си докарваш главоболия, от негово отношение към теб, към връзката ви. Съвета ми е - на първо време да поговорите и да си изясните нещата. След това вече съм сигурна, че ще предприемете това, което е най-добро за вас двамата. Искрено се надявам, че ще преодолеете проблемите по между си. Дори и да стане обратното - горе главата, не унивай, живота е пред теб. Успех ти желая!  Hug

# 8
  • Мнения: 1 849
Толкова си се в копчила в това какво е било миналото ти. Със сигурност е било кошмарно, но трябва да се освободиш от това, за да може да бъдеш пълноценна в настоящето си.
Никой мъж не може да издържи на постоянни мърморения, сцени на ревност и скандали. Възможно е заради това да е станал агресивен. (не го оправдавам) Виж да обичаш някого означава да искаш той да е щастлив. Мъжът до теб щастлив ли е? Правиш ли го щастлив? Със скандалите със сигурност не. Помисли върху това да спреш да крещиш и да тропаш с крак и да направиш нещо което той обича, да седнеш да го изслушаш след работа или просто да изпиете бира заедно и да се наслаждаваш просто на мига, че си с него. Трябва да възприемаш партньора си като самостоятелна личност, макар и "част от теб".
Аз също съм от хората които не се радвам мъжът ми да излиза с други жени но пък си мисля, че не е възможно да запълня всички емоционални нужди които той има. (не говоря за любов и секс в момента) Със сигурност иска да си побъбри с някого на теми на които аз не бих могла да съм компетентна или просто да се посмее с някого.
Какво каза психо терапевта когато ходи при него?
И спрете да се карате пред децата. Не оправдание твоето минало. Ти имаш отговорността да живееш различно. Вземи се в ръце и поне това им спести. Те не са ви виновни с нищо.
Когато започнеш да живееш с мисълта, че никой с нищо не ти е длъжен, ще видиш колко по-лесен ще е живота ти. Не казвам, че това става лесно.
Имала съм преживявания с мъж със същите мании като твоите, ужасно е ... задушаващо и унизително. Повярвай ми ако не се вземеш в ръце и да започнеш да мислиш, че никой нищо не ти дължи, това може да е катастрофално за теб. Аз вярвам, че може да се справиш!! Вярвам, че може да бъдеш силна. Забрави за миналото! Тегли чертата и кажи от днес на татък ще мисля различно и ще се държа различно. Мисли постоянно за живота който би искала да имаш и за взаимоотношенията които би искала да имаш, не гледай, че точно в този момент са различни. Мисли позитивно и виж как света около теб ще е различен.

# 9
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Проблемът ти е наистина сериозен.
Моят съвет е да потърсиш професионална помощ, а не такава от форуми и списващи в тях.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт