Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 367 135
  • 2 670
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 172
elfi4ka , бойлерите са 50, 80, 100 л и нагоре. Не съм чувала за 60 литров. Да, има значение дали е 2 или 3 KW за бързината на загряване. Аз категорично бих те посъветвала да купиш Теси.

Притесняват ме тези 50 литра newsm78. Няма ли да са ти малко?


Ами Теси имат 60 л  Peace

Идеята ми е да е по-малко литри ,за да загрява по-бързо.Но то ако е 2 КВ на 60 л и 3 Кв н а80 л ще е еднакво като време.
Не мисля,че ще е малко.Просто искам да го пускам,когато реша,че ще ми трябва повече топла вода за къпане примерно.Или ако ще къпя някое от децата да пусна за малко.Те и без това се къпят за не повече от 5 минутки и отива 1 леген долу горе,а за бебето пък съвсем малко.
Или просто да върви посточнно на слаба степен и да поддържа някаква температура.

Иначе в момента стария бойлер го пускаме през нощта и спираме сутринта и каквото има вътре за деня това е  Rolling Eyes .80 литра е. През деня не работи.Водата ни стига.Мия чинии със тсудена вода винаги.Така,че това от бойлера е за къпане само.
Звучи малко екстремно,но наистина върти големи сметки този бойлер.
Развалени са му степените и работи само 4-та.А е немислимо да върви нон стоп на 4-та степен.Представям си пък тогава каква ще е сметката  ooooh!

# 421
  • Мнения: 296
За бойлер, като марка, мога да препоръчам Sunsystem. Но май нямат под 80 литра. Нашият е 200 литра и водата загрява много бързо - макс. за час, пробвала съм го при смяната на слънч. колектори с тока. Иначе за харченето не зная - никога не сме пестили ток, изключвайки бойлер. Но като се има предвид, че за цяла къща с климатици, миялна, пералня, печка, котлони, бойлер нон-стоп, плащаме през зимата 200 лв., едва ли харчи много.

# 422
  • Мнения: 1 669
Сега погледнах в сайта им, наистина има 60 литрови...

# 423
  • Мнения: 202
Момичета, колебая се много за пералня между Бош и Миеле, коя бихте ми препоръчли? също така знаете ли някъде магазин дето за тези марки да дават повече от 2 год гаранция? Thinking

# 424
  • София
  • Мнения: 30 206
твърдо Miele  Peace

# 425
# 426
  • Мнения: 11
Здравейте , дано някой влиза тук и ми помогне в избора ми .
Предстои ни закупуване на пералня и не след дълго време и сушилня , след всичко изчетено до тук разбрах че Miele са най-добрия избор ....но аз съм от Силистра и не знам как мога да си закупя такива уреди 2-употреба  , къде мога да ги намеря , в кой град
А също така и към момента каква марка ме бихте посъветвали да си купя пералня ако не успея да се уредя с Миле
Благодаря предварително за отговорите ви   bouquet

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 18:01 от RENI 125

# 427
  • Мнения: 4 785
Hotpoin Ariston е моя избор и за пералня, и за сушилня само че отделни  Peace

# 428
  • Мнения: 925
Hotpoin Ariston е моя избор и за пералня, и за сушилня само че отделни  Peace
Моята е Аристон - пералня със сушилня и нямам никакви забележки  Peace

# 429
  • София
  • Мнения: 160
здравейте мили мами.добре че го има този форум -да има къде да споделяме и обменяме опит и мнения.имам нужда от помощ.ще се местим в квартира друга и там има пералня  simens siwamat xl 548.за жалост нито има книжка с инструкция за ползване, нито хазайката знае как се работи с нея.моля ако някой има такава пералня да ми каже нещо за програмите.  bouquet

# 430
  • Мнения: 1 351
Здравейте на всички ! Наскоро ще си купуваме съдомиялна машина . До сега не съм боравила с такава и се чудя какво ще кажете за тази http://www.technomarket.bg/products/09078137/zanussi-zds-105s    newsm78
Ограничени сме с ширината на машината - не повече от 45см. Приемам всякакви съвети - какво от екстрите на една такава вещ ще ми влезе в работа ?
  Благодаря ! bouquet

# 431
  • София
  • Мнения: 1 395
Моята е Зануси ( http://www.technomarket.bg/products/09060885/zanussi-zdf-3020x ) и съм доволна. Майка ми е с почти 20 годишно Зануси, от което също е доволна и още е читава.

# 432
  • Мнения: 876
Цитирам се от темата за съдомиялните:

Момичета, дайте съвет, че нищо не разбирам, а ще си купуваме съдомиялна - вградена, 45 см...Това добре ли е:

http://www.techno-mix.com/product/1443/ariston-lst-328-aha

# 433
  • Мнения: 18 010
Hotpoin Ariston е моя избор и за пералня, и за сушилня само че отделни  Peace

Пералнята ми е Аристон и много си я обичам  Peace
Сушилнята е АЕГ, просто защото такава ми хареса в магазина за транспортни дефекти. доволна съм и от нея.


Р.Р. Елфичка, честита дъщеричка   bouquet

# 434
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Цитирам се от темата за съдомиялните:

Момичета, дайте съвет, че нищо не разбирам, а ще си купуваме съдомиялна - вградена, 45 см...Това добре ли е:

http://www.techno-mix.com/product/1443/ariston-lst-328-aha
Има всичко необходимо за функционирането на такъв уред. За марката не мога да ти дам съвет но аз избирах по следните критерии: отложен старт /нещо супер важно/, разход на вода и ток, програма за половин измиване, регулираща се кошница /това трябва когато се налага да измиеш съдове с по голяма височина/ ,индикаторите за сол и гланц вече не са екстра и различните температури също!

Общи условия

Активация на акаунт