Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 390 006
  • 2 724
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 22
Привет.
Бърз въпрос за купуване на пералня.
В момента от промоционалните оферти има три, които са в ценовия диапазон, към който се стремим:

BEKO WMB 71443 - 569 лв. от Технополис
Indesit IWC 71282 ECO - 529 лв. от Техномаркет (с инверторен мотор)
Gorenje WA-6109 - 479 лв. от Техномаркет

Нека съветите ви се ограничат до тези модели или сходни от същите марки.

Благодаря предварително.  Simple Smile

Последна редакция: пт, 19 окт 2012, 23:30 от cerrone

# 1 051
  • София
  • Мнения: 13 103
  Ние си купихме въпросното АЕГ пералня, засега съм доволно. Още свиквам с програмите и използването и. Тъй като ползвам течни перилни препарати се изненадах, че отложеният старт може само със прах за пране... Малките тестваха барабана, като двете една след друга бяха влезли вътри, засега не си личи нещо да се е счупило...

# 1 052
  • София
  • Мнения: 1 735
Имам Горение купена от Техноомикс/ако не се лъжа са официален вносител на марката или нещо подобно/,вече 5години ежедневно я ползвам.Като я купувах познат техник ми даде съвет да е с минимум електроника модела,който ще вземем.

# 1 053
  • Мнения: 5
cerrone "Индезит" каквато и да е  твърдо съм за НЕ,НЕ и НЕ !
Аз съм се спряла за Горение един ден!
Колкото по -малко електроника толкова по-добре!

# 1 054
  • София
  • Мнения: 9 418
huliganka, благодаря.

Aila, няма проблем да ползваш течни препарати с отложен старт! Ползвай "чашките", които изглеждат като бурканчета. Настройваш пералнята и слагаш чашката при дрехите.

cerrone, препоръчвам Whirpool! Има в ценовия ти клас.

Минимум електроника??? Inkа, техника, ако не разбира от електроника, как да препоръча такава пералня newsm78

И за да се обоснова ще кажа че след 8- 8,5 ползване на пералня с електроника - Whirlpool 6 чувство(везна, дисплей, таймер за отложен старт) единствените повреди по нея са механични:
- южен апартамент - слънце целодневно пуснато срещу нея пластмасата пожълтя;
- има една малка пукнатина на бялата пластмаса на вратичката (тъй като тази част е "декоративна", няма проблем и така да се ползва, предполагам, че от детско въздействие се получи)
- най-голямата повреда се появи преди 2 месеца - помпата за вода се повреди. И като хора поназнайващи от електроника взехме, че се справихме сами с електрико-механичната повреда -  сменихме сами помпата (24 лв.)

След ползването на пералня с дисплей не бих купила такава без.

Препоръчвам тези двете:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/683145/P11100101/Peralnya- … LPOOL-AWO/C-62000
http://www.technopolis.bg/b2c/details/683143/P11100101/Peralnya- … LPOOL-AWO/C-71000

поръчани on-line се вместват в цената посочена от те.

Между другото за тези 8-8,5 г. средния брой цикли е 10-11 седмично. Днес вече 3та пералня съм пуснала остават и още 33 мин да свърши.

# 1 055
  • София
  • Мнения: 13 103
Цитат
Aila, няма проблем да ползваш течни препарати с отложен старт! Ползвай "чашките", които изглеждат като бурканчета. Настройваш пералнята и слагаш чашката при дрехите.
Какви са тези чашки?

# 1 056
  • София
  • Мнения: 9 418
Цитат
Aila, няма проблем да ползваш течни препарати с отложен старт! Ползвай "чашките", които изглеждат като бурканчета. Настройваш пералнята и слагаш чашката при дрехите.
Какви са тези чашки?
Течния Персил се продава с тях, втора капачка е отгоре, прилича на глинено гърне.
Тази е подобна, но не съвсем същата: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTwlRL6GF7D … _EiFswL4uxUBh6jZc

# 1 057
  • София
  • Мнения: 13 103
  Значи ще потърся да купя евентуално веднъж подобен течен перилен препарат, тъй като този които ползвам определено няма подобно нещо... Благодаря  Simple Smile

# 1 058
  • Мнения: 1 298
Някой има ли впечатления за аспираторите на Тека и Еуролукс и евентуално за някой от посочените модели? Кои са по-добри и какъв ще ме посъветвате да избера за помещение 9m2?
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=493

http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=989



http://www.teka-bg.com/index.php?option=com_content&task=vie … 669&Itemid=87

Последна редакция: пт, 26 окт 2012, 16:05 от huliganka

# 1 059
  • София
  • Мнения: 1 735
....
Минимум електроника??? Inkа, техника, ако не разбира от електроника, как да препоръча такава пералня newsm78
Въобще нямам намерение да споря,защото от техника не разбирам.Простото му обяснение беше,че най-често такива са проблемите при пералните,за които го викат/техника де Laughing/,а и като се развали такава част,ремонта струвал почти колкото пералнята.Та както и да е...хора всякакви и гледни точки също.
Аз се включвам по друг повод.От година и нещо се чудим с какъв хладилник да заменим старите фризер и хладилник,та сега уж най-добре ни се виждат тези модели:
http://www.technomarket.bg/products/09073309/ariston-nmbl-1921-cvw-ha
 и този,за който искам повечко мнения/марка не ми е и много позната/:
http://www.tehnomix.bg/baumatic-quattro
Освен това уж бях чела,че е кофти да е нофрост система,защото се изсушавала храната,тия дни четох в някакъв форум,че пък било по-напредничаво и по-добре да е нофрост система.Дайте акъл,че вече ми писна.Никога не сме се мотали толкова дълго време при покупка и такова чудене не е било.

# 1 060
  • Варна
  • Мнения: 672
Ние все пак си взехме тази печка http://zora.bg/finlux/flcm-6000a/18868. Вярно, марката Finlux не ми беше позната, но съм много щастлива! Party Установих, че на външен вид много прилича на една печка на Gorenje, може би ги правят на едно и също място Laughing! Ще пиша отзиви, за сега всичко работи перфектно!

# 1 061
  • Мнения: 169
Ние все пак си взехме тази печка http://zora.bg/finlux/flcm-6000a/18868. Вярно, марката Finlux не ми беше позната, но съм много щастлива! Party Установих, че на външен вид много прилича на една печка на Gorenje, може би ги правят на едно и също място Laughing! Ще пиша отзиви, за сега всичко работи перфектно!
Поздравления!
Ще чакаме отзиви,че и аз съм на тази вълна
.А има ли вятър и долен реотан?

# 1 062
  • Мнения: 19 248
Инка, дано се включат наистина компетентни хора, и за все питам за този пуст Но фрост, преди години не взех такъв и много ме е яд. Ще следя какво ще ти отговорят  Peace

# 1 063
  • София
  • Мнения: 10 960
Взехме си Gorenje 340l, с транспортни дефекти. Липсват някои поставки на вратата - откъде могат да се закупят?
 

# 1 064
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 171
Взехме си Gorenje 340l, с транспортни дефекти. Липсват някои поставки на вратата - откъде могат да се закупят?
 
БГ сервиз,лозенец

Общи условия

Активация на акаунт