Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 366 732
  • 2 670
  •   1
Отговори
# 2 535
  • София
  • Мнения: 12 006
O, благодаря за бързия отговор! Simple Smile

Ами другият вариант, не-малко по-скъп, е СЪДОМИЯЛНА BOSCH SPS2IKW04E или СЪДОМИЯЛНА HOTPOINT ARISTON HSFC 3M19 C

> свободностоящаи да е тясна (45см)
Да, заради място и вече поръчана кухня.

А коя пералня? Изглежда хора да препоръчват повече АЕГ?
Пералните аег не са лоши, но ти искаш май комбиниран уред със сушилня, а те са по-специфични. Брабанът им е по-малък, отколкото на отделна сушилня, защото има и пералня, което е предпоставка за мачкане, отделно перат 8кг., но сушат 4, т.е. може да се налага след пране да вадиш част от прането и да го сушиш на 2 части, освен това показаните модели нямат термопомпа, а това значи, че греят дрехите на около 75-80гр. което е доста (амортизира и свива) и харчи и повече ток, докато термопомпените сушат на по-ниски градиси. Отделно не знам показаните модели, дали не използват вода за сушенето (за охлаждане). Затова ако ще е комбиниран уред си вземи термопомпеното аег (1 или 2 моедал са). Другия вариант е да си вземеш 2 отделни уреда, може да се сложат и един върху друг, ако нямаш място, дори сушилнята може да я купиш след някой месец (ако не може да ги купиш наведнъж), но и с 2 уреда пак към 2к ще ти излезе.
За миялната - АЕГ, Бош (ама модел поне за 1200лв.), Може и Електролукс и Амика, ако намериш с тези размери. Няма ли вариант да е вградена, там има по-голям избор на модели, а и няма да се вижда.

# 2 536
  • Мнения: 13
Аз бих взел Боша. Защо не погледнете и АЕГ

Бош винаги е за препоръчване.
Ами в Зора има само една АЕГ, която е на цената на Бош.

# 2 537
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 713
И кое е за препоръчване на Бош. Помпата, която върви комплект с нагревателя на начална цена от 500 лева ли.

# 2 538
  • Мнения: 13
И кое е за препоръчване на Бош. Помпата, която върви комплект с нагревателя на начална цена от 500 лева ли.

Не зная - нали Вие казахте, че бихте взели BOSCH-а? Simple Smile Или беше само в сравнение с Gorenje-то?

Препоръчвате ли тази - https://zora.bg/product/ffb73517zm ?

> Има само едно добро комби и то е с термопомпа.
Може ли да кажете кой е модела с такава термопомпа?

# 2 539
  • Мнения: 13 182
Отделни уреди и с най-голямата гаранция.

# 2 540
  • София
  • Мнения: 12 006
Препоръчвате ли тази - https://zora.bg/product/ffb73517zm ?

> Има само едно добро комби и то е с термопомпа.
Може ли да кажете кой е модела с такава термопомпа?
То и беко сравнено с горение ще е по-добре, ама това далеч не значи, че е супер Satisfied Иначе показаното аег ми изглежда супер, аз имам аег друг модел и съм много доволна. За Комбинирания питай тук: https://www.bg-mamma.com/?topic=1292298.msg43398069#new
Но аз ти препоръчвам 2 отделни уреда.

# 2 541
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 713
Toshu, имах предвит ако трябва да е една от двете, поне да е Боша.  Иначе имам Бош. Ами не мие  така хубаво както другите.

# 2 542
  • Мнения: 13
За съжаление няма възможност нито да са отделни, нито вградени, нито миялната да е 60см, но благодаря. Simple Smile

# 2 543
  • Сф
  • Мнения: 4 761
Toshu, не знам за марка (моята е Беко и съм супер доволна), но ще ти дам някои съвети на какво да обърнеш внимание в магазина като гледате миялните:

- да има кратка програма- моето Беко само на 45 минутна, 50 градуса я пускам. За мен 3 часа да лангърка ми е ужасно много
- преградите на долната кошница да падат напълно- има модели, на които само предните или никои решетки не падат, което не е удобно, ако трябва да миеш  голяма тенджера и тя не може да влезе в решетките или влиза по неудобен ъгъл
- на мен не ми е удобна горна кошница за прибори, тип тава. Предпочитам да е кошничката, която се слага долу при чиниите и заема място, ама поне приборите ги слагаш вертикално и не трябва да ги нареждаш, както при най- горна кошница

# 2 544
  • Мнения: 5 898
Предишната ми миялна /Беко/ беше с кошничка за прибори. Някои ножове излизаха като неизмити, с някакви петна тип ръжда. Винях лютеница, пастет, материала на ножовете, препарата. Сменях програмите,пробвах с няколко препарата - все някой нож излизаше с петно. Новата ми миялна има и кошничка и трета кошница. Понеже е 45 см, махнах долната кошничка, за да имам повече място и подреждам приборите в третата горна кошница. Вярно, че малко повече време отнема, но вече 2 месеца не съм извадила нож с петно. Може би тази легнала позиция спомага за по-добро измиване.

# 2 545
  • Мнения: 13
А каква марка и модел е новата миялна? 3-та кошница май е рядко срещано при 45см-вите.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 19:15 от Toshu

# 2 546
  • Мнения: 5 898
Не е висок клас. Шарп. Но и програмите и температурите ме устройват. Част от преградите на долната и горната кошница падат, горната се регулира.

# 2 547
  • Сф
  • Мнения: 4 761
W, само на един конкретен вид ножове съм виждала ръжда, капчици, и то рядко. При избърсване с кърпа, падат. Според мен е от водата.

# 2 548
  • Мнения: 5 898
Да,падат. Но сега не се появяват.

# 2 549
  • Мнения: 2
Имам 2 нови Daikina ,забелязах когато на студено направи зададената температура той изключва  напълно.Тръгва когато падне температурата,това не е хубаво,защото става задух.Това нормално ли е.Климатиците са ETXF35 12XF35A

Общи условия

Активация на акаунт