Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 366 604
  • 2 670
  •   1
Отговори
# 2 565
  • Мнения: 13 174
Качеството има значение, просто за съжаление вече то не е гарантирано от марката.

# 2 566
  • Мнения: 21 208
Здравейте,предстои ми закупуване на сушилня,но нямам представа какво трябва да гледам при избора й.

# 2 567
  • Мнения: 3 991
Здравейте,предстои ми закупуване на сушилня,но нямам представа какво трябва да гледам при избора й.
Клас на кондензация/желателно "А"

Енергийна ефективност/консумация при програми/
Добре защитен топлобменник/кондензатор/с цокълен филтър или самопочистващ се/
Налични програми предпочитани от вас.
Барабан от инокс.

# 2 568
  • Мнения: 16
Здравейте,
Не попаднах на по-подходяща тема, където да задам въпроса си.

Скоро закупихме хладилник BOSCH KGN49XIEA. Включихме го преди около две седмици и започна да охлажда. Вчера за първи път ни се наложи да използваме фризера и като го отворихме, видяхме, че ледарката е пълна с вода вместо с лед и температурата всъщност е по-топла отколкото в хладилната част. Направихме самодиагностиката на хладилника както е описано в книжката и след нея имаше 2 звукови сигнала, което според книжката е знак, че уредът е в изправност. Пак по препоръка от упътването изключихме от тока за 5 минути, и след около 2 часа пак проверихме фризера - отново работеше само като хладилник. Звъняхме днес в сервиза на BOSCH и те ни казаха да го изключим от тока за около час-два. В момента минава вторият час, но не съм обнадеждена, че ще се оправи от едно изключване от тока при положение, че вчера вече го правихме..

Някой има ли някаква идея какъв може да е проблема?
Благодаря!

# 2 569
  • Мнения: 11 445
Няма какво да направите при положение, че е в гаранция. Трябва да дойде техник. Задължително.

# 2 570
  • Мнения: 7
Здравейте не намерих подходяща тема и затова пиша тук. Имам проблем от днес със сушиля Bosch WTW85490BY/08 серия 6 exclusiv самопочистваща . Пускам я да суши  ,работи 10, 15 минутки и спира защото показва че е пълнен резервоара за вода ,а той не е. Ако някой ми помогне ще съм благодарна. Има ли някой тук който е имал подобни проблеми , ако да как  отстранихте проблема.

Последна редакция: ср, 17 ное 2021, 18:07 от Bybety Stoqnova 621411

# 2 571
  • Мнения: 11 445
Здравейте не намерих подходяща тема и затова пиша тук. Имам проблем от днес със сушиля Bosch WTW85490BY/08 серия 6 exclusiv самопочистваща . Пускам я да суши  ,работи 10, 15 минутки и спира защото показва че е пълнен резервоара за вода ,а той не е. Ако някой ми помогне ще съм благодарна. Има ли някой тук който е имал подобни проблеми , ако да как  отстранихте проблема.
Изключете я от контакта за 30 мин. и после я пробвайте пак.
А през тези 10-15 мин, изпомпва ли вода в резервоара? Ако пак не иска да работи, повикайте техник, защото може помпата или поплавъкът да не работят правилно.

# 2 572
  • Мнения: 7
Здравейте не намерих подходяща тема и затова пиша тук. Имам проблем от днес със сушиля Bosch WTW85490BY/08 серия 6 exclusiv самопочистваща . Пускам я да суши  ,работи 10, 15 минутки и спира защото показва че е пълнен резервоара за вода ,а той не е. Ако някой ми помогне ще съм благодарна. Има ли някой тук който е имал подобни проблеми , ако да как  отстранихте проблема.
Изключете я от контакта за 30 мин. и после я пробвайте пак.
А през тези 10-15 мин, изпомпва ли вода в резервоара? Ако пак не иска да работи, повикайте техник, защото може помпата или поплавъкът да не работят правилно.
Изпомпва да ,пълни резервоарчето но не толкова че да трябва да се изсипе.

# 2 573
  • Мнения: 11 445
Здравейте не намерих подходяща тема и затова пиша тук. Имам проблем от днес със сушиля Bosch WTW85490BY/08 серия 6 exclusiv самопочистваща . Пускам я да суши  ,работи 10, 15 минутки и спира защото показва че е пълнен резервоара за вода ,а той не е. Ако някой ми помогне ще съм благодарна. Има ли някой тук който е имал подобни проблеми , ако да как  отстранихте проблема.
Изключете я от контакта за 30 мин. и после я пробвайте пак.
А през тези 10-15 мин, изпомпва ли вода в резервоара? Ако пак не иска да работи, повикайте техник, защото може помпата или поплавъкът да не работят правилно.
Изпомпва да ,пълни резервоарчето но не толкова че да трябва да се изсипе.
Пробвайте с изключването от тока и ако не стане викнете техник. Нещо не се подава коректна информация за нивото на водата или помпата си прави каквото си иска. Няма как да сме сигурни, трябва диагностика. Предполагам, че не е прегънат маркуч, щом все пак качва вода в резервоара.

Вижте дали цедката на резервоара е почистена?

# 2 574
  • Мнения: 7
Здравейте не намерих подходяща тема и затова пиша тук. Имам проблем от днес със сушиля Bosch WTW85490BY/08 серия 6 exclusiv самопочистваща . Пускам я да суши  ,работи 10, 15 минутки и спира защото показва че е пълнен резервоара за вода ,а той не е. Ако някой ми помогне ще съм благодарна. Има ли някой тук който е имал подобни проблеми , ако да как  отстранихте проблема.
Изключете я от контакта за 30 мин. и после я пробвайте пак.
А през тези 10-15 мин, изпомпва ли вода в резервоара? Ако пак не иска да работи, повикайте техник, защото може помпата или поплавъкът да не работят правилно.
Изпомпва да ,пълни резервоарчето но не толкова че да трябва да се изсипе.
Пробвайте с изключването от тока и ако не стане викнете техник. Нещо не се подава коректна информация за нивото на водата или помпата си прави каквото си иска. Няма как да сме сигурни, трябва диагностика. Предполагам, че не е прегънат маркуч, щом все пак качва вода в резервоара.

Вижте дали цедката на резервоара е почистена?

Цедката я чистя след всяко пускане на сушилнята. Звънях на техник и ми каза след 1 седмица. А може ли да ми кажете къде би трябвало да се намира този поплавак да го погледат баща ми и мъжа ми.  Опитах с изключване пускам я извърта една програма без проблем и но следващата отново ми показва че резервоара е пълен.Така стана и вчера.1 цикъл изпълнява без проблем а втория показва че е пълнен резервоара.А не мога да чакам 1 седмица защото съм с две малки деца.

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 15:11 от Bybety Stoqnova 621411

# 2 575
  • България, Русе
  • Мнения: 128
Здравейте, предстои ми закупуване на нова пералня.
Старата все още работи, марката е hotpoint/ariston на 12г. Никога не и е правен ремонт... но бучи като изтребител. Винаги е била шумна, винаги съм я пускала през нощта, на центрофугата е ужас. Викнахме майстор и се оказаха заминали лагери, лепена е и няма как да се ремотира.
Така, за новата съм се насичила към miele, bosh, aeg, samsung (на вилата имаме и е много тиха) , whirlpool suprime silence (гледам ги заради думата silence). Гледам да е А клас, повече от 6кг (те и без друго са повече по магазините), до 1500лв. И най-вече искам да е по-тиха, търся ниво на шум... но не във всички сайтове има такава спесификация. В някои сайтове пише ниво на шум при работа, а мен ме интересува повече при центрофугата.
Много искам да е miele, имам сушилня и съдомиална на тази марка, купени за 1100-1200лв намалени от техномаркет...мнооого намалени (нещо като последна броя в нашия магазин).
Да ме насочите малко, моя мъж ми говори, че А клас или А++ и т.н. са глупости. Така като четох по-назад във форума май трябва да гледам да е с по-голяма гаранция. Да си призная, не ми се дават 1500лв... при положение, че може да си купя за тези пари 2 уреда.

# 2 576
  • Мнения: 11 445
Прав е мъжът Ви. Тези класове с многото плюсове отдавна не важат- има нови скали. Влезте в темата за пералните и четете, и пишете там.

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 18:57 от petiaivanov

# 2 577
  • Мнения: 1 094
Нищо, че не е по темата, но понеже и аз съм избирала по този показател, мога да ви посъветвам да търсите с инверторен мотор - те са практически безшумни при работа, а при центрофуга - доста тихи.
От там нататък шума при центрофугата зависи от това да не я претоварвате с големи чаршафи или завивки, за да може да ги разпредели добре по време на центрофуга, и да не се блъска барабана.
От практиката съм била с LG и с Bosch след Аристона  (който беше като самолет), и мога да кажа че Боша сякаш една идея по-добре се справя с разпределянето на тежеста по време на центрофуга и съответно шуми по-малко.

# 2 578
  • Мнения: 5 833
Не разчитам само на пералнята да разпредели прането. Ако пера халат за баня, например, го слагам в центъра на барабана. Долу кърпи, примерно, отгоре също. Не че не се разместват, но съм забелязала, че има разлика при центрофугирането .

# 2 579
  • Мнения: 1 094
Да, и аз така правя, но понякога се налага да пусна примерно голямо шалте, или както писахте халат.
Това което LGто правеше е да опита 1-2 пъти да разпредели тежеста, и ако не стане почва да блъска, докато Боша доста повече опити прави, и докато не го разпъне един вид, не почва да центрофугира.

Общи условия

Активация на акаунт