Коледа идва! - 2

  • 82 887
  • 745
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 59
    Момичета даите идея как да украся Коледния кейк  Hug  bouquet
mmmshushy80, ако е Коледния кейк на Джема,аз го украсих по следния начин:

Листата ги направих от шоколад - истински листа ги намазах с разтопен шоколад и оставих да изсъхне, другото е фондан, който купих от магазина и част от него оцветих с червена боя. Звездичките изрязах с формички за сладки. Кейка отгоре го намазах със сладко от кайсии, за да се задъри по-добре фондана.
Ами това е. Мисля да опека рохличките на Наталина, джинджифилови човечета и баклава. И повече ми се занимава, но с малкия герой вкъщи, много ми е трудно да намеря време.

# 571
  • На морето!
  • Мнения: 5 778
Пропуснала съм вотората тема. Peace

# 572
  • София
  • Мнения: 5 606
А мога ли да разточа оцветен марципан и да го сложа върху Коледния кейк? /чакай и аз да се набутам при отговарящите за АКК  Laughing/

# 573
  • Мнения: 305
Всички правите джинджифиловите, а аз се отказах. Да взема да ги направя - явно са вкусни  newsm78 ама Звездичките на Мишел излезнаха толкова мнооооого, че не знам на кои по-различни сладки да се спра. Не ги намазах с нищо и са матови, но част от тях ще украся.
Днес проверих какво се случва с моя щолен. Държа го в хладилника в кутията за зеленчуци. Толкова е твърд, че предупредих мъжа ми да не ме ядосва, че си имам скрито оръдие. Дано омекне, но направо не ми се вярва.
А за малките дупчици, аз ползвам пръстен тип халка.
Да питам и аз за звездичките с капучино - издържат ли повече или се правят преди консумация?

Цвети, направи ли къщичката? Не си показала   Naughty Аз днес си разпечатах шаблоните и мисля утре да я правя.

# 574
  • София
  • Мнения: 5 606
Всички правите джинджифиловите, а аз се отказах. Да взема да ги направя - явно са вкусни  newsm78 ама Звездичките на Мишел излезнаха толкова мнооооого, че не знам на кои по-различни сладки да се спра. Не ги намазах с нищо и са матови, но част от тях ще украся.
Днес проверих какво се случва с моя щолен. Държа го в хладилника в кутията за зеленчуци. Толкова е твърд, че предупредих мъжа ми да не ме ядосва, че си имам скрито оръдие. Дано омекне, но направо не ми се вярва.
А за малките дупчици, аз ползвам пръстен тип халка.
Да питам и аз за звездичките с капучино - издържат ли повече или се правят преди консумация?

Цвети, направи ли къщичката? Не си показала   Naughty Аз днес си разпечатах шаблоните и мисля утре да я правя.
Няколко направихме, изядохме, подарихме и малката начупи естествено, мистериозно бонбоните МиМ изчезват от украсата  Mr. Green . Но пък е такова забавление. Мисля тази седмица да правим още, които наистина цели да изкарат до Коледа.

# 575
  • Мнения: 32
Момичета преди време се похвалих, че съм си купила форма за изпичане на цял дядо Коледа.Пратихте ми рецептата но в нея няма брашно а само нишесте.До сега не съм пекла така. На кутията има рецепта но тя е на немски.Помогнете.

# 576
  • София
  • Мнения: 2 658
Днес проверих какво се случва с моя щолен. Държа го в хладилника в кутията за зеленчуци. Толкова е твърд, че предупредих мъжа ми да не ме ядосва, че си имам скрито оръдие. Дано омекне, но направо не ми се вярва.

Да питам и аз за звездичките с капучино - издържат ли повече или се правят преди консумация?

за щолена, не омеква много, но се овлажнява и не е сух, както след изпичането му. А сега е много твърд, защото маслото е стегнало от ниската температура. Като го извадиш на Бъдни вечер, до Коледния обяд ще се е отпуснал.

За звездичките с капучино и аз се интересувам, защото другата седмица ще пътуваме и ми се иска по-пипкавите сладки като тях и меденкте да направя в тази събота и неделя. Никой не отговаря, значи не е пробвал. Thinking

Сега гледах рецептата, но нещо половината не се появява! Някой има ли идея защо така?

А иначе, може и нищо да не им стане, с доста масло и шоколад и сигурно на студено хубаво ще са стегнали, но нека някой по-опитен да се изкаже.

# 577
  • Мнения: 473
За Звездичките с капучино някой беше писал - не си спомням, но издържат 2-3 седмици. Само трябва да се държат на хладно място. Аз ги направих и вече отлежават на терасата. Вкусни станаха - дано останат до Коледа поне те, тъй като за рохличките не съм сигурна  Joy

# 578
  • Мнения: 143
Аз се отказах да правя джинджифиловите сладки.Искам да попитам колко време издържат какаовите бисквити трюфел и шприц сладките? Имам и коледни форми за печене.Ето такива.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=448724.480 Можете ли да ми дадете някоя рецепта, че вече пробвах няколко и нищо не се получи - не се отпечатва добре формата.

# 579
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 648
mmmshushy80, ако е Коледния кейк на Джема,аз го украсих по следния начин:

Катилиас, страхотен си го направила!!!

# 580
  • Мнения: 850
katilias , благодаря много за предложението много красив е станал твоя ! И аз ще се опитам , но се съмнявам да успея така добре да се справя ! Като го направя ще снимам и ще ви го покажа !  Simple Smile
   За информация "фондан" в кои магазини мога да намеря ?

   Хубав ден и седмица на всички !   bouquet

# 581
  • София
  • Мнения: 2 658
За Звездичките с капучино някой беше писал - не си спомням, но издържат 2-3 седмици. Само трябва да се държат на хладно място. Аз ги направих и вече отлежават на терасата. Вкусни станаха - дано останат до Коледа поне те, тъй като за рохличките не съм сигурна  Joy
ами аз съм я пропуснала тази информация, но както казах и аз като гледах рецептата си помислих, че 2 седмици не са проблем. Живот и здраве през уикенда ще ги правя. Simple Smile

# 582
  • Мнения: 331
И аз тази седмица ще правя  звездичките с капучино на Габи Joy Улиците ще ухаят на капучино и марципан.  Simple Smile

# 583
  • Мнения: 503
Мисля и аз тези дни да направя меденките и линцерите, че нещо се ослушвам май... Реших тази година да пробвам и едни снежни топки, че така им се точа от доста време Joy

И аз се точа на едни топки по тази рецепта:

Снежни маслени топки

1-2 яйца ,2-3 с.л захар,1 ч.ч смлени орехи , 1 1/2 ч.ч брашно,1 ч.ч св.мас,2 ванилии.
Всички продукти се объркват за да се получи средно меко тесто.Правят се малки топки,колкото орех и се пекат в намаслена тавичка.Още топли се овалват в пудра захар.
Би ли споделила твоята рецепта.  Simple Smile

# 584
  • Мнения: 139
Здравейте,

Издирвам под дърво и камък рецептата на mama viki за меденки.
Цялото ми семейство и всички приятели са влюбени в тях, но съм изгубила рецептата, а искам тази година отново да ги направя.
Може ли някой да ми съдейства?

Благодаря ви!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт