ПРАГА - нова тема

  • 104 348
  • 760
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 59
Здравейте, включвам се и аз в темата, защото ми предстои пътуване другия петък. Правим си малка семейна разходка за уикенда, пътуваме с България еър петък и се връщаме в неделя. Изчетох темата и си набелязах неща, които да разгледаме. Тъй като сме с деца повече ще се разхождаме, ще отидем до   Vyšehrad, до Prague Castle, новия, стария град, знам, че нямаме много време и няма да се насилваме, колкото толкова като за първи път, повече да усетим атмосферата. А има ли нещо да ми препоръчате интересно за деца, момиче и момче на 9 год., видях зоопарка, но може би зависи от времето дали ще го посетим. Нещо друго? Иначе хотелът ни е City Partner Gloria, струва ми се приличен и на сравнително добро място, имате ли отзиви, може ли пеша да се придвижваме или задължилено транспорт. В тази връзка дали си стува да си вземем карти или когато се наложи само билетчета. От летището мислим с градския до хотела, кой би бил оптималният вариант? Благодаря предварително за всяка информация, която се сетите.

# 751
  • Мнения: 11 085
Може пеша, но е към 2 км от центъра (Старе место), а до двореца и Мала Страна-  много повече.
Ще трябва да мислите някакви комбинации с транспорт, той е много добре организиран, безпроблемен.

За летището. Като слезете на последната спирка на летищния автобус 119 - Дейвицка, няма да се качвате на метрото, а от другата страна на кръстовището ще намерите спирките на трамваи 5 или 26, посока Жижков. Като минат гарата, слизате на спирка Husinecka или Lipantova, и двете са на улица Сейфертова, и двете са на 300-400 м от хотела ви.

Имате и някакви автобуси в непосредствена близост до хотела, но в Прага автобусите ходят само в покрайнините (центърът е покрит от трамваи и метро) и, честно казано, не знам къде могат да ви заведат.

# 752
  • Мнения: 65
Kristinita, ние също бяхме решили да пътуваме с България Ер, но се оказа, че промоцията 165 евро отиване и връщане била само за Прага-София-Прага. Колко Ви излезе билета отиване и връщане на човек?

# 753
  • Мнения: 59
Може пеша, но е към 2 км от центъра (Старе место), а до двореца и Мала Страна-  много повече.
Ще трябва да мислите някакви комбинации с транспорт, той е много добре организиран, безпроблемен.

За летището. Като слезете на последната спирка на летищния автобус 119 - Дейвицка, няма да се качвате на метрото, а от другата страна на кръстовището ще намерите спирките на трамваи 5 или 26, посока Жижков. Като минат гарата, слизате на спирка Husinecka или Lipantova, и двете са на улица Сейфертова, и двете са на 300-400 м от хотела ви.

Имате и някакви автобуси в непосредствена близост до хотела, но в Прага автобусите ходят само в покрайнините (центърът е покрит от трамваи и метро) и, честно казано, не знам къде могат да ви заведат.

Параход, мерси за подробната информация, явно ще се ползва транспорт, даже може направо по една 3-дневна да си вземем и да не го мислим. За от летището разбрах, благодаря  newsm51

# 754
  • Мнения: 59
Kristinita, ние също бяхме решили да пътуваме с България Ер, но се оказа, че промоцията 165 евро отиване и връщане била само за Прага-София-Прага. Колко Ви излезе билета отиване и връщане на човек?

ами ние сме с пакетна оферта от ТА, общо ни излиза около 1000 лв за тримата с детето с полет и хотел, не знам колко е отделно билета

# 755
  • Мнения: 65
Kristinita, ние също бяхме решили да пътуваме с България Ер, но се оказа, че промоцията 165 евро отиване и връщане била само за Прага-София-Прага. Колко Ви излезе билета отиване и връщане на човек?

ами ние сме с пакетна оферта от ТА, общо ни излиза около 1000 лв за тримата с детето с полет и хотел, не знам колко е отделно билета

Мерси за отговора. Ние си организираме почивка в Карлови Вари и затова ме интересуват изгодни оферти за полети София-Прага-София. Параход помогна с безценна информация за Прага и Карлови Вари. Остава да купим самолетните билети Simple Smile Пожелавам весел уикенд в Прага!

# 756
  • Мнения: 11 085
Кристинита, пропуснах за зоопарка, доста по-добър е от нашия и ще е интересен за деца на 9 (за малки не го препоръчвам, тъй като е на огромна площ, с хълмист релеф и ще се изморят). Но, разбира се, за него си трябва хубаво време. А и вие сте за кратко, така че ще си прецените дали да му отделяте половин ден.
Ходи се с автобус 112 от гара (надражи) Холешовице, това е от другата страна на реката, но вашият хотел е точно зад Централната гара и лесно се стига.

# 757
  • Мнения: 59
Кристинита, пропуснах за зоопарка, доста по-добър е от нашия и ще е интересен за деца на 9 (за малки не го препоръчвам, тъй като е на огромна площ, с хълмист релеф и ще се изморят). Но, разбира се, за него си трябва хубаво време. А и вие сте за кратко, така че ще си прецените дали да му отделяте половин ден.
Ходи се с автобус 112 от гара (надражи) Холешовице, това е от другата страна на реката, но вашият хотел е точно зад Централната гара и лесно се стига.

Мерси,ще го мислим на място според времето

# 758
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Може би скоро ще има нова тема, но понеже и на мен ми предстои пътуваме през ноември в Прага, ще ви чета.

# 759
  • Мнения: 59
имам бързо питане, ако можете помагайте. Имам задача да купя парфюм на една приятелка, въпросът ми е къде е най-добре да я свърша тази работа, на излитане Терминал 1, на летището Прага или на връщане  в София пак Т1. Иначе сме готови, упътвания благодарение на вас събрани и принтирани, надявам се всичко да е наред, после ще дам и отчет.

# 760
  • Мнения: 14
Здравейте! Много хубава и полезна темичка се спретнали!  yes thumbsup
В момента (от 1 месец) живея в Прага, защото съм студентка по програма Еразъм. Ще съм тук до края на януари Simple Smile Ще прекарам празниците тук заедно с моя приятел, който ще дойде от България, но все още не мога да намеря подходящ вариант за Нова година Sad Разбира се, ще гледаме зарята на Карловия мост, но преди това искам да отидем в някое заведение за вечеря. Разглеждах оферти, но тези, които намерих са доста скъпички. Та можете ли да ми препоръчате някои непретенциозни заведения, където бихме могли да посрещнем Нова година? Разбира се, в централната част, за да можем бързичко да се придвижим до моста в полунощ.
Ще съм ви изключително благодарна!   bouquet yes

Общи условия

Активация на акаунт