Asi / Гордата Аси - 19-та тема

  • 56 305
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 098
 Аз се включих в този форум, точно заради топлината и близостта между форумките. Ако искам само суха материя по филма, ще чета статии, а аз искам и да коментирам и да изливам чувствата си.


Казаното от Галя покрива на 100 процента и моето присъствие тук! Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 375
Морганче, снощи гледах малко картинки от напред. По едно време видях, че Аси ББ отиде по някое време при прокурора. Тя едва тогава ли си призна че тя е ранила Али, или ходи за друго? дотогава криели ли са? защо Демир нещо не беше доволен от това?Прокурора разбира ли ролята на оня гад Зехир в отвличането?

да мисля, че си признава тогава, сама отива....

а за Зафер не знам, но като гледам че го има почти до края на филма, явно не  Mr. Green

отдавна не съм гледала напред, че нещо много задачи ми се натрупаха, а денонощието има само 24 часа, та сериите напред съм ги поизоставила на този етап Rolling Eyes

аз вече ще пиша само сух научен труд върху сериала Аси - няма да ви напрягам с глупостите си, има друго място на което мога да се вихря, без да ми се правят забележки, така че няма проблем да карам строго по сериала  Hug

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 619
danadani, ББНали ще има нова сгляда за Аслан и там момичето е симпатично. Той май го и хареса, но въпреки това избягаха със Сърми.  Joy

Аз ако мога отговоря:ББ Аси тогава отиде да си принзае на прокурора, цял епизод я глождеше и Демир не беше доволен,че не е споделила с него това си намерение да отиде при Намък и да признае. Аси и Демир не се криеха, защото Али когато дойде полицията каза, че е било инцидент и Аси не е виновна.

# 63
  • Мнения: 56
Направи ли ви впечатление, че Демир казва на Иксан татко,а на Нериман -госпожо.В Турция не казват ли на тъщите си майко?

# 64
  • Мнения: 0
Направи ли ви впечатление, че Демир казва на Иксан татко,а на Нериман -госпожо.В Турция не казват ли на тъщите си майко?


На Ихсан не бих казал "татко", ако ще и с полиция, хаха.
А на Нериман... "майко"? на подобна кобра... даже и обръщането на елементарно внимание, пак е жест.
Иначе "анне" (майко) казват и снахи на свъкърви, и зетьове на тъщи, ако ги чувстват близки. Майка ми казва "татко" на свекъра си, но баща ми на тъща си никога не би й казал "майко". То е въпрос и на отношения. Вие, казвате ли на свекъра и свекървата татко или майко? зависи..
В Турция по принцип във всяко изречение човек се обръща към човека с роднинската му позиция: даамáт (зетко), áнне (мамо), бабá (татко), áби (батко), áбла (како) и т.н., което го няма в България. Малко е досадно и при превода на тези сериали не би трябвало да ги обръщат едно към едно. Защото "ааби" (бате) се казва по 10 пъти в минута. Аз с приятелите си също говоря на "ааби" и "аабиджим", "кардешим" и т.н., но тук е непреводимо това. Тоест, има превод, но не се ползва. То си е до езика

# 65
  • Мнения: 0
Морганче newsm51 за новата тема!

Честит имен ден на всички иминници и техните семейства!  bouquet

Бг папа, мисля че не можем да сравняваме който и да е друг филм с "Гордата  Аси"! newsm78
Той е силно драматичен и емоционален и затова нашите емоции са много силни! Именно отличната игра и професионализъм на героите Аси и Демир го правят такъв! newsm10И за пореден път поздравявам създателите на филма за изключителния подбор на актьорите! newsm74
Като този филм, поне аз  скоро несъм гледала, а не сама аз- личи си по форума smile3501

# 66
  • Мнения: 7
Мен много ми хареса ББПочти в края на филма, какво сполетя Зафер - стъпи на мината и гушна букета. Зловещо, но така му се полага!  hahaha

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 619
И аз наскоро се бях замислила за това, че актьорите в сериала са чудесно избрани освен главаните всички поддъращи роли та чак до Ариф си пасват идеално. А за самата игра на актьорите няма да коментирам тя си е чудесна предполагам, че ако слд време ги видя в някой друг сериал няма да свикна лесно с новия образ.
А като Аси няма втори имам чувството, че веднъж загледаш ли го няма спиране.

# 68
  • Мнения: 0
Пропуснах да пиша за анкетата.Гласувах с опция "да,много са такива, но сама в началото" С времето романтиката изчезва , остава задължението! smile3518

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 619
Исках да споделя само колко взе да ми харесва зетът Зия - той момчето сякаш претърпя пълна промяна и сега е направо златен, как да не го харесаш. И Гонджа как грее, май май въпреки трудното начало бракът й потръгна.

# 70
  • Мнения: 56
Направи ли ви впечатление, че Демир казва на Иксан татко,а на Нериман -госпожо.В Турция не казват ли на тъщите си майко?


На Ихсан не бих казал "татко", ако ще и с полиция, хаха.
А на Нериман... "майко"? на подобна кобра... даже и обръщането на елементарно внимание, пак е жест.
Иначе "анне" (майко) казват и снахи на свъкърви, и зетьове на тъщи, ако ги чувстват близки. Майка ми казва "татко" на свекъра си, но баща ми на тъща си никога не би й казал "майко". То е въпрос и на отношения. Вие, казвате ли на свекъра и свекървата татко или майко? зависи..
В Турция по принцип във всяко изречение човек се обръща към човека с роднинската му позиция: даамáт (зетко), áнне (мамо), бабá (татко), áби (батко), áбла (како) и т.н., което го няма в България. Малко е досадно и при превода на тези сериали не би трябвало да ги обръщат едно към едно. Защото "ааби" (бате) се казва по 10 пъти в минута. Аз с приятелите си също говоря на "ааби" и "аабиджим", "кардешим" и т.н., но тук е непреводимо това. Тоест, има превод, но не се ползва. То си е до езика

Аз казвам не майко,а ''мамо'' на свекърва ми и казвах ''татко'' на свекър ми.За мен думата'' мамо'' и'' татко'' са едно уважение,но човек който не може да казва не е проблем.Имам две деца момче и момиче,не държа да ми викат'' майко'',може на името,как ще им бъде удобно на тях.За мен няма проблем.

# 71
  • Мнения: 0
Върнах се да дочета предишната тема!
Благодаря за хубавите клипчета, песни ,снимки newsm51 Страхотни сте! smile3501 smile3501 smile3501 но нещо на  Севи снимките  на Мурат със съпругата  му ги няма newsm78

По този повод мисля, че Бурчин е голяма хитруша, гледала е да оплете Мурат
с венчило преди края на сериала, защото после не се е знаело! hahaha hahaha hahaha
 
И Мурат, както и Керим са големи късметлии с тези тъщи - бонус! Joy Joy Joy

# 72
  • Мнения: 0
Исках да споделя само колко взе да ми харесва зетът Зия - той момчето сякаш претърпя пълна промяна и сега е направо златен, как да не го харесаш. И Гонджа как грее, май май въпреки трудното начало бракът й потръгна.
Наистина образа на Зия претърпя голямо развите в положителна посока!но бракът  му все пак се дължи на Демир!

# 73
  • Мнения: 1
Много бих искала да знам значението на имената на героите от сериала.
На доста турски имена научихме значението покрай другите сериали, но от този освен на Демир и Аси , май не знам друго . Оо и на Аслан ,разбира се.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 619
О да няма спор  той тогава Демир беше като един ангел хранител и успя да спаси положението, после пък Иксан се опита да върне момчето, нали беше отишъл при майка си, та с общи усилия го вкараха в правия път, сега даже знае как да държи мотиката /ако си спомняте имаше една серия когато се ожениха и той изобщо не можеше да се справи, но сега е различно/.
Гледам аз в предната тема, че сте обсъждали на Мурат мустака, филма, и жената - Бурчин. За филма мога да кажа, че много ми хареса адски много и даже го гледах за втори път тия дни - е наистина липсваше химията между Берн и Мурат, но не всяка може да е като Туба, а и  любовната сцена компенсира всичко - специално си записах филма на двд за да го гледам на широк екран  Joy Тази Бурчин освен да й завиждам нищо друго не мога да направя, не знам как го е хванала този хубав мъж, но да не го пуска че иначе ....

Общи условия

Активация на акаунт