Цветята са обгрижвани, щастливи, а коледничето цъфти с пълни сили! (45)

  • 50 078
  • 734
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 061
Момичета и ти момче,привети от мен!
В момента е напъпило коледничето и моята изненада е пълна!
Оказа се, че се опрашват през лятото нали спят, ама са си свършили работата - имах бяло и розово.
В момента бялото е розово, а розовото- червено!
Просто да си знаете и да не се дивите като мен.
Успех и Честит Празник на Всички!
Мразя думата Празник, желая ви повече Пълници!

# 76
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
,като чух ,че зюбюли ,ще цъфтят ,се разходих из градината ,но открих ,само един напъпил и то в саксия ,утре ще го покажа и него ,че забравих да го снимам  Peace
mariqnka честита ти бегония ,алое,колериа и дифенбахия   bouquet да те радват много  Hug
mumita чакаме снимки на тези палави коледничета  Hug
А от мен ето и новите придобивки   Peace
Първо най пресната придобивка ,преди малко ми я донесе милото  Heart Eyes

това пък е тамарило /доматено дърво/
кафенце ,незнам само дали някога ще опитам реколта от него  Mr. Green
воден зюмбюл
това е абутилона ,който си стои мирно и кротко навън и изкарва по някое друго цветче  Simple Smile
Миленка това е бругманзията от теб ,,едното клонче загина ,но тези ,вече започнаха да се разхубавяват  Hug
Това е засега от мен  Hug

# 77
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 297
чари  Thinking този воден зюмбюл не прилича никак на моя (дето загина  Confused ) в саксия ли е?

моят беше дребен, листенцата му приличаха на топчета и плуваше във вода  Hug

# 78
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
То и този трябва да плува във вода ,но засега ще е там ,мислех да го пусна при лилията ,но не очаквах ,да е такова чудо   ShockedКато ме попитаха ,какво коренче искам ,малко или голямо ,нямах представа ,че ще е такова коренище ,а корените са като някакви гъсенички ,чак са ми страшни да ги пипам  Shockedутре ще ги снимам  Peace

# 79
  • Мнения: 1 732
Чаро,честити ти интересни придобивки,със здраве да си ги гледаш  bouquet
Марианка,честито и на теб за придобивките  bouquet
Кремче,тези латинки са разкошни,браво  bouquet

# 80
  • Мнения: 0
Аз нямам нищо ново за показване, но ви чета редовно Naughty
mariqnka , за сега зюмбюлите ми растат само на "мустаци" - далече са от цвят....ще ги снимам, ако цъфнат Peace
Никой не ме светна за производството на циклами от семе и се боря сам, като прасе с тиква Banghead
Чародейка , къФ е тоя воден зюмбюл - в какво живее и цъфти ли - много ми е любопитно.... newsm78
А инак новите ви придобивки са  newsm10 - да са ви честити и ви радват....
Между другото, започнах да чета темите от самото начало - наред -  и съм на десета тема....много информация получавам, тъкмо ще задавам по-малко и глупави въпроси вече Mr. Green
Ако има именници - да са живи и здрави.....  bouquet
 Hugтолкова от мен  bowuu

# 81
  • Мнения: 1 236

Никой не ме светна за производството на циклами от семе

Много е лесно, но така насадени може да не дадат цвят година-две  Peace Значи, накисваш семенцата за 12ч в топличка вода. После изплакваш и садиш в обогатена пръст\тор. Садят се на плитко, в саксия. Поливат се веднага след насаждане. Хубаво е , ако си намериш има едни гранулки за задържане на вода в саксиите - от тях се слага отгоре върху почвата. Саксията се държи на тъмно (или се покрива с нещо непозрачно, и се слага на стайна температура (ама не до парното).
След месец-два ще почнат да покълват. Щом покълнат, сваляш покритието и ги слагаш на перваза на прозореца (ама да не е южен).
Изчакваш да тръгнат листата, и като поникнат по две-три листа на всяко, вече можеш да ги прехвърляш в самостоятелни (мънички) саксийки. Като ги пресадиш, гледай грудката да се показва малко от почвата, т.е. съвсем плитко.
Като поотраснат още малко може пак да ги прехвърлиш в нормален размер саксийки, тогава може да им слагаш подхранващи вещества веднъж седмично. Държат се на хладно.  bowuu

# 82
  • Мнения: 0
Кремче Ванилия ,
Благодаря за информацията Peace
Аз първият етап го минах, покълнаха семенцата - с прозрачни "грудки балончета" колкото главичка на кибрит и много малки и финни коренчета....разсадих ги поединично, защото бяха по 2-3 едно до друго....Притеснява ме, че са много дълги и тънки....но каквото стане....още не са се оформили (разтворили) листенцата ThinkingКато поотраснат и може да ги хване фотото ще ги снимам и  hahaha покажа!!!

# 83
  • Мнения: 2 061
Отново привет!
Ето ги палавите коледари
http://media.snimka.bg/5011/016277194.jpg
http://media.snimka.bg/5011/016277186.jpg
А това е и цикламката то по- малка нямаше, сложена е в паничка на течен прах за пране...
http://media.snimka.bg/5011/016277192.jpg
Снимани са късно вечерта и качеството е ужас, ама...
Някой беше пуснал снимка на малка хавортия. Моята е такава в момента и не е пресаждана от 2 год.
http://media.snimka.bg/5011/016277185.jpg
Успешна седмица на всички!

# 84
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
mumita не само коледарите са прекрасни ,а и другите китки  Hug

А ето единствения зюмбюл с пъпки ,който е навън в една саксия ,миналата година беше загнил ,изрязах го ,но тази година ще ме радва с два цветоноса  Hug

Дакел ето снимки на воден зюбюл ,ще го гледам засега в някой леген ,казаха ,че и без почва цъфтял  Peace
http://images.google.bg/images?q=Eichornia+crassipes&oe=utf- … p;ved=0CBkQsAQwAA
това са корените от които тръпки ме побиват  Shocked

това пък са хризантемки ,които набоцках преди няколко седмици в една саксия ,покрих ги с едно кисе и още са свежи ,дано се хванат  Praynig


# 85
  • Варна
  • Мнения: 95
Здравейте Цветарки, аз съм начинаеща такава и да си призная честно до сега много цветя съм уморила  Embarassed . Гордоста ми е че вече близо половин година гледам едно цвете и то все  още е живо  Grinning .
Вчера мъжа ми , ми подари една драцена с цел да се уча да гледам цветя, но незнам как да се грижа за нея , трябва ли да я пресадя сега или да си оставя в саксията и с пръста с която е купена? и горе долу на какъв интервал от време да я поливам ?

Надявам се един ден и моята къща да има много цветя  Praynig

# 86
# 87
  • Мнения: 260
Здравейте!   bouquet Искам да направя кратко представяне на моите саксии  Simple Smile Срам ме е да кажа, но не им знам имената на моите цветенца, ще съм благодарна ако ми ги кажете  Hug Ето ги и тях:
- тук е кашпата с котенце, сега има едно цвете, което взех на промоция от Бриколаж - тези също са от промоцията, 3 цветенца за 9.99лв
 палмичка

# 88
  • Мнения: 759
Здравейте! Извинявам се, че така се натрапвам в темата... Но вкъщи имам само две саксийни цветя (поради липса на място в квартирата). Едното е драцена маргината, на палмичка прилича, може и да бъркам вида, но със сигурност е драцена. Та да ви попитам, какво може да се нарави за сухите й връхчета? Почти всички са изсъхнали по около сантиметър, само младите във вътрешността им няма нищо. Саксията си мисля, че е добре, не е нито малка, нито голяма; поливам често с минерална вода... Никак не разбирам от цветя, та затова тези неща, които пиша може и да са глупости. Надявам се ще может да ми помогнете  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 328
Здравейте, момичета! Страхотни цветя отглеждате!   bouquet

Имам едно въпросче към вас - как се казва това цвете?

Аз много харесвам цветята, но не съм имала възможност къде да ги гледам до сега и затова не съм гледала, но това ми го "завеща" свеки а аз май съм на път да го убия тъй като не знам как да се грижа за него.  Embarassed Ако някой го разпознае и ми каже как се казва, аз ще се поразровя в гугал и ще си прочета за него.
Днес разбрах, след като разгледах темата ви, как се казва и другото ми цвете - коледничето - като гледам вашите колко прекрасно са цъфнали направо ви завиждам благородно, моето имаше само един цвят миналата година, а сега няма никакви наченки да цъфти  Cry
Имам си само едно цветенце с което се гордея, беше в чашка за да пусне коренче и аз го посадих, дано да върви все така и да ни радва с цветовете си другото лято.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт