Цветята са обгрижвани, щастливи, а коледничето цъфти с пълни сили! (45)

  • 50 043
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 1 854
uspe , страхотно слънчево настроение създават хризантемите ти!     bouquet
albenap , хубав цвят!
Чаро, снимай да видим.   Hug
На мен единия ми спатифилум пак се кани да цъфти с два цвята и аглаонемата ми също,въпреки че не е голяма.

# 61
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
sve ,като се прибере съпруга ми тези дни ще снимам ,че този път взе фотоапарата  Simple Smile

# 62
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
И на новата азалия почват да й падат листата... Sad не искам да я губя.... Иначе пък има все още 2 пъпки малки и пълни... някакви идеи, съвети.. Сложих я на южен прозорец в кухнята. Не отоплявам там, но то си едоста топло... Поливала съм два пъти за 10 дни, ч еми се стори много суха и жадна - в чинийката изпи всичко -мигновено! Rolling Eyes

# 63
  • Русе
  • Мнения: 1 854
katyadjin, обмислях идеята да си купя азалия, но като чета какво пишеш за твоята и не смея,защото у нас е доста топло и това цвете май не е за мен. Thinking  Дано се климатизира и потръгне твоята! Praynig
Чаро, аз имах кафе преди години и доста добре се развиваше,но от местене насам-натам го погубих. Confused

# 64
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
katyadjin не и се коси толкова ,ще се аклиматизира и оправи  Peace

*sve* значи няма да го местя насам ,натам  Hug милото утре се прибира и ще направя фотосесия на новите придобивки  Simple Smile
Миленка ,вече имам едно растящо клонче от бругманзията и него ще го снимам   bouquet

# 65
  • Мнения: 1 517
katyadjin, аз за азалията знам, че трябва да е на хладно (около 10-15 градуса). Още повече, че казваш, че много вода пие - явно й е горещо. Аз също много мечтаех за азалия, и сигурно това лято ще се престаша да си взема Simple Smile. Ето тук можеш да получиш съвети за отглеждането й.

# 66
  • Мнения: 260
Момичета, нямам опит с цветята, иначе си имам 5 саксийки с цветенца и си ги гледам от 7-8год. добре си ги гледам уж без много да разбирам  Mr. Green Но сега дъщеря ми ми подари една малка кашпа със залепен котарак, идеята ми е да сложа някакво малко цвете, много сладко ще стои, но може ли директно в кашпата да е  newsm78

# 67
  • Русе
  • Мнения: 1 854
ТрендаФила КуКуригова , не бива да е директно в кашпата.Трябва ти саксия,за да се оттича водата при поливане.

# 68
  • Мнения: 265
Ето какво цъфна днес Grinning



Нещо му става на фотоапарата  и снимките не са много добри Confused

# 69
  • Мнения: 0
albenap, амарилиса е страхотен. Много нежен изглежда цвета му, а големината сигурно е доста въздействаща...

Ето и при мен в какво състояние е този, който си купих от Билла за Минерва.

# 70
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
albenap страхотен е ,ще чакаме снимка в пълната му прелест  Hug

geripe и твоят минерва е прекрасна ,аз на моя неможех да му се нагледам  ,самоче моя беше с много по дълъг цветонос Heart Eyes,но вече прецъфтя сега образува семенца ,май ще имам за менкане  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 265
Гери и твоят е много хубав.Моят е "Apple blossom" от Била.Цветоноса е много дълъг - 45 см., а цветът в най-широката си част е15 см.,но не се е разтворил напълно.Другите ми луковици от Евробулб  са изкарали по два цветоноса,доста дребни все още.
 Аз имах семена от Гери  bouquet.За съжаление не си спомням от какъв  амарилис са.Та аз се изложих малко и не можах да ги вкореня,обаче вуйна ги вкорени и ми  даде три семеначета вече са на около година.

# 72
  • Мнения: 1 236
Латинки още имам  newsm78
 

# 73
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Кремче прекрасни са  Heart Eyes на това хубаво време направо тропически растения ще завъдим навън  Simple Smile при мен пък са поникнали латинки от капалите семенца и вече образуват пъпки ,чудя се дали да ги прибера и да се опитам да ги запазя до пролетта  newsm78

# 74
  • Мнения: 13
Здравейте,честит празник на всички именници  Hug   bouquet!
katyadjin да ти честитя и аз най-накрая новите ти придобивки,много са хубави,а каланхоето ти наистина има великолепен цвят  Heart Eyes   bouquet!
*sve* коледничето ти е прелестно  Heart Eyes!
Goody много добре се е получило ще чакаме крайния резултат   bouquet!
uspe тези хризантемки наистина са като слънца,прелестни са    bouquet!
albenap теменужката ти е чудесна,а за амарилиса незнам какво да ти кажа.....само ще ти завиждам благородно  Heart Eyes!
geripe прекрасен цвят  Hug!
Кремче Ванилия личи си,че добре се грижиш за цветенцата си щом все още те радват тези прекрасни латинки  Heart Eyes!
ТрендаФила КуКуригова ще чакаме и твойте снимчици на цветенцата ти и на кашпата ти,защото разбуди любопитството ми с нея  Wink!
Чародейка и твойте цветенца очакваме с нетърпение,защото винаги ни радваш и изумяваш с тях   bouquet!
Дакела да не забравиш да ни покажеш цъфналите ти луковички на зюмбюлчетата,а албума ти колкото и пъти да го разглеждам все една и съща физиономия имам  #Crazy  Heart Eyes!
А ето и мойте луковички на зюмбюлчетата,които засадих-вече са изкарали и ще цъфнат рано,рано
http://mariqnkaa.snimka.bg/flowers/cvetenca.389267.16266855
а ето и 4 снимчици на новите ми придобивки от комшийката с която си разменихме малко чепки
http://mariqnkaa.snimka.bg/flowers/cvetenca.389267.16266848
http://mariqnkaa.snimka.bg/flowers/cvetenca.389267.16266850
http://mariqnkaa.snimka.bg/flowers/cvetenca.389267.16266852
http://mariqnkaa.snimka.bg/flowers/cvetenca.389267.16266853
Пазя го въф тайна! и аз съм на същото мнение като Goody

Прекрасна нова тема, но не мога да се включвам често, тъй като вие повече за луковични говорите, а моите всички са декоративни стайни растения. Hug

Аааааааааааа, не така  Naughty що е китка и киткоманка все е за тук  Hug Бързичко си признавай за китките, котките, мъже, деца и какФФито там хубавини имаш  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 13:30 от mariqnka

Общи условия

Активация на акаунт