Жената Лъв - 12-та част!

  • 16 604
  • 721
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 849
Аз пък днес правих едни Донати на фурна, станаха много добре, макар че нямах мъфинки с дупка - за да имат вид. Иначе формичките и аз взех от Фантастико, но днес видях силиконови мъфинчета в нашия супер - 3 вида: като цветенце, с дупка в средата и като сърчице, но са по 6 парчета. А така - за кой по-напред  Simple Smile
Ей тук долу е рецептата за донатите, ако някой му се доготви: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=448384.msg13393722#msg13393722
А кекса звучи супер, че и със заливка, не изглежда труден!

Забравих да честитя на всички студентки - сегашни, бивши и бъдещи! Да им се учи поне малко и да изкарат цялото учение без зор  Party

# 706
  • Мнения: 737
M_Nik  извинявай но теб те пропуснах , ти кога дойде?  Hug от преди или сега.......... Rolling Eyes моля за извинение...........и се радвам , че има още една лъвица тук при нас........
Рени и на колежките казах за онези агнешки пържоли твойте  Simple Smile

# 707
  • Мнения: 9 776
Тук съм, ама вие къде сте?

# 708
  • Мнения: 2 274
  Тъпо ми е! Боил има дрис и е с Т - 38,1  Rolling Eyes. Днес сутринта ми се стори топъл, ама нямах време да му премеря Т, че се успахме  Confused. Яд ме е на мене, понякога действам така сякаш не съм им майка  Rolling Eyes. Утре сутрин ще ме закарат с дядо си до УНСС и ще отидат в Студ. поликлиника при доки. Дано дядо му се справи с тази задача, че ...
  Мацки, и кекса и донатите звучат чудесно и може да ги пробвам следващите дни. Само за какса не разбрах - тенджерата се дърпа от котлона и в горещата смес се сипва брашното или...?
  Айде, лека нощ   bouquet!

# 709
  • Мнения: 5 001


Закуската молииим.....  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 710
  • Мнения: 668
Мастерче тенкю   bouquet
Рени, fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 711
  • Мнения: 699
Добро утрооооооооо.

Рен,  стискам силно палци от няколко дни, а днес и крака и ръце всичко ще стискам. Дано като се прибереш Боил да е добре.

Мастерче, идат свински празници и ще се угоим, ама бива ли такава закуска от сега още. Едно лигавниче да беше дала с нея.

Аз пак съм с компания, много е приятно. Нямах време за снимките с украсата, довечера ако малкото ме остави за 10 ина мин на спокойствие. Мъж ми каза, че свекърва ми ще дойде този петък за 2-3 дни. Та събота и неделя ще имам повече време, защото ще има кой да ми готвииииииии.  Whistling Whistling Whistling

Реа тоз кекс ще се пробва, ама това с варенето нещо не ми е ясно, струва ми се сложничко, та ако някой го направи да направи и снимки и с повече обяснения.

До после.

# 712
  • Мнения: 577
Добро утро и от мен  bowuu  Laughing
Рени,с теб сме!Успех!
Мастерче,много ме съблазни  WhistlingКъде се изгуби тези дни?
Стеф,за аватара ми  Wink найййййййййй-долу   :
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://3.bp.blogspot.com/_ … 3DN%26start%3D380
 Hug

# 713
  • София
  • Мнения: 6 210
Добро утро!
Рени, стискам палци и аз! Успех  Peace!
Реа, какво стана с компа, душицо, не можах да дочакам снощи повече, много ми се доспа  Blush.

Сега да ви кажа за кекса, дето го е дала Реа - много е вкусен, наистина, който обича шоколад и сладко, ще го оцени! Аз обаче, го знам това като негърче, а не като кекс  Mr. Green, но продуктите са почти един и същи.
На котлона разтопявам 1 пак. масло с 1 ч ч прясно мляко, малко повече от половин ч ч захар и 3-4 с л какао и една ванилия. Като се разтопи сместа и заври, отделям 1 ч ч. В друг съд с миксер разбивам 3 яйца, 1 ч ч брашно и едно пак. бакпулвер; добавям чаената чаша от маслено-какаовата смес и пак доразбърквам. Пека на вентилатор, решетката е по средата, температурата е ок. 180-200 градуса. Изпича се много бързо и лесно, никога не ми е оставал глетав. Като се изпече сладкиша, разрязвам го, както си е в тавичката и го заливам с остатъка от маслено-какаово-захарната бърканица. Става страхотен и наистина се прави бързо. По тази рецепта пекох и мъфинчетата, дето ви разправях, че инжектирах Wink.

# 714
  • Мнения: 668
Пък да ви кажа, вчера си купих едни обувки, които като се загледах в къщи установих, че на едната липсва един декоративен шев.  ooooh!
Добре, че са ефтинджоЗ. Crazy

# 715
  • София
  • Мнения: 6 210
Камче, тъкмо против уроки  Mr. Green!

# 716
  • Мнения: 577
Молим за Вашето ФнИмание!!!
Днес е св.Ана.Честит празник на всички носещи това име   bouquet
Но трябва да имаме и едно на ум днес:

`Младите жени и бременни не трябва да работят на този ден, за да раждат по-лесно, а майките не бива да работят, за да не се разболеят децата.`

# 717
  • Мнения: 668
Камче, тъкмо против уроки  Mr. Green!

Нали!  hahaha hahaha hahaha
То не се забелязва от

# 718
  • Мнения: 668
Молим за Вашето ФнИмание!!!
Днес е св.Ана.Честит празник на всички носещи това име   bouquet
Но трябва да имаме и едно на ум днес:

`Младите жени и бременни не трябва да работят на този ден, за да раждат по-лесно, а майките не бива да работят, за да не се разболеят децата.`

А? То пак не сЪ работило днес. Ми то хубаво така всяка седмица да има по един празник.  Crazy
Мерси Жу.  bouquet

Честито на всички именници.
  bouquet  Имаме ли си някой конкретен да почерпи.  newsm18

# 719
  • Мнения: 4 003
Камче, тъкмо против уроки  Mr. Green!

Мхм, да. Таман да не ми отваря работа на мен  Wink Hug

Добрютро. На мен пък от снощи нещо не ми е хич добре. Настинала ли съм, какво ли, бъбреци ли ме болят, друго ли, не мога да установя, но днес си сложих най-дебелото и дълго зимно яке.

Чочи, прочетох, съжалявам ако празникът ви се помрачава от спомена за това. Но такъв е животът. (Преди много години и за нас беше така. Майка ми почина на 23 ноември. После през декември месец каква Коледа сме карали дори не помня. Имам някаква странна особеност на мозъка - някои неща сякаш ми ги изтрива от съзнанието. Не ги помня. Понякога ме връхлитат без да ги викам, но... пак казвам - такъв е животът)

Мастерче, къде ходиш ти наситина тези дни?

М NIk, и тя зачезнА.

Тедико, благодаря ти за пожеланието и на теб. Двете с Полин дано ми докарате 13-тата. А я кажи ти - в това време работи ли терминалът? Чувала съм, че софийското летище в такова време облачно изобщо не работи.

Как е времето при вас? В Пл. едно мрачно, мъгливо, леко ръми. Вече започва да си става по като за декември. Че с тия внезапни жеги току се разхвърляхме и ей го - нА - изстинах.

Последна редакция: ср, 09 дек 2009, 09:26 от stefka.k

Общи условия

Активация на акаунт