Опит за измама - Познавате ли това бебе?

  • 42 746
  • 699
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Попаднах във Фейсбук на група, където "майка" апелира за помощ.

    "Моля Ви помогнете на детето ми да живее, Силви е на 11 месеца преди 12 дни разбрахме че има Остра лимфобластна левкимия, лечението трябва да се проведе в Германия, 90% от сумата я имаме, МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ НА ДЕТЕТО НИ!!!
    Сметката по която можете да помогнете е:
    Експресбанк Варна
    IBAN : BG 76 TT BB 9400 1524 204 444
    НАДЯВАМЕ СЕ ЧЕ СЪРЦАТА ВИ СА ОТВОРЕНЕ ЗА СПАСЯВАНЕТО НА ЕДНО ДЕТЕ!! БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ
    Тел. 088453740 (read less)
    Моля Ви помогнете на детето ми да живее, Силви е на 11 месеца преди 12 дни разбрахме че има Остра лимфобластна левкимия, лечението трябва да се проведе в Германия, 90% от сумата я имаме, МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ НА ДЕТЕТО НИ!!!
    Сметката по която можете да помогнете е:
    Експресбанк Варна
    IBAN : BG 76 TT BB 9400 1524 204 444
    НАДЯВАМЕ СЕ ЧЕ СЪРЦАТА ВИ СА ОТВОРЕНЕ ЗА СПАСЯВАНЕТО НА ЕДНО ДЕТЕ!! БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ
    Тел. 088453740   "

Както виждате, номерът е непълен, няма никаква, абсолютна никаква друга информация. Групата към момента е над 1700 човека. Тези хора са готови да помогнат, но ще останат измамени и огорчени, защото се оказва, че "майката" не подава никаква друга информация, нито имена, телефон, адрес, болница и т.н.. необходими доказателства, че ситуацията е действителна.

И малко информация за сметките : последните 10 цифри са номера на сметката ..От тях първата цифра ако е 1/както в случая/ сметката е лична, ако започва с 2 или 4 е спестовна или влог, 3 е бюджетна, 5 6 и 7 са специални номера и означават или набирателна сметка или специална, акредитив или друго подобно...Тази в случая ...е разплащателна...

Поради явния опит за измама, както и поради съмнения, че са използвани чужди бебешки снимки - 3 на брой, моля ви, погледнете ги и кажете познавате ли това бебе?


"Майката" -

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 21:19 от Дивиана

# 1
  • София
  • Мнения: 23 096
Не познавам нито майката, нито бебето.
Да допуснем все пак, че не е измама.
Няма ли да се почувстваш кофти?

# 2
  • Мнения: 493
Дано да грешиш!Много грозно и долно иначе от страна на инициаторите на това дело!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
А ти няма ли да се почустваш кофти
ако си превела пари /може би последните ти/,
а някаква крадла ходи с тях на масаж ???
Всички сме готови да помогнем, стига случая
да е реален, а това е лесно доказуемо, нали ???

# 4
  • Мнения: 13 512
Не се знае изобщо дали е крадла или  изпечен мошеник. Един грешен тел. номер има и една вярна банкова сметка. Нито от кой град, нито трите имена на детето, да не говорим за епикриза или каквото и да било друго.  Авторът само добавя хора в групата и не отговаря на запитвания за  подробности цял ден. Е какво му викате  вие на това? Ако се окаже истина, ще се извиня и ще помогна .

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз вярвам, че е измама, което означава едно болно дете по-малко.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Лошото в случая е, че ще се появят доста
такива мними родители. Пред нищо не се
спират тези гадове еййййй. Дори да спекулират
с нещастието и болестта на десетки семейства  ooooh!

# 7
  • Мнения: 13 512
Ami  zatowа трябва да се дава гласност какво трябва да представлява един такъв зов за помощ- едон вид атрибутите. Епикриза, договор с банка, трите имена на детето, телефон за връзка и др.

# 8
  • Мнения: 6 039
цялята информация е съмнителна, ще копирам това, която писах на стената на групата във ФБ
аз самата в 18 часа писах линчно съобщение на майката да поправи телефона, защото искам да се свържа с нея.

Eмилия, преди няколко часа ви пуснах съобщение, чакам отговор.
неточности в информацията:
1. трите имена на детето
2. трите имена на родител, настойник
3. епикриза
4. договор с банката за дарителска сметка
5. неточен телефон за връзка
6. за да заминете за Германия ви трябват 10, а не 100%
7. след като сте научили преди 12 дни, гледам че апелът сте пуснали днес. Проведоха ли ви в БГ болница някакво лечение?
8. каква е офертата от Германия и от коя болница.
9. от кой град е детето и в коя болница е поставена диагнозата.
10. това ли е окончателната диагноза и правена ли е генетика?

# 9
  • Мнения: 4 965
Не познавам бебето, но съм убедена, че съм го виждала по форумите, но тези снимки ги мярках много повече преди 11 месеца. Дано бързо се разбре истината, защото е изключително грозно и долно.

# 10
  • Мнения: 43
Случайно днес попаднах на снимки на майката в аха.бг.Направи ми впечатление и я запомних защото пишеше ,че е на 30 , а ми изглежда на доста повече..това разбира се няма никакво значение.

# 11
  • Мнения: 13 512
Случайно днес попаднах на снимки на майката в аха.бг.Направи ми впечатление и я запомних защото пишеше ,че е на 30 , а ми изглежда на доста повече..това разбира се няма никакво значение.

може ли линк?

# 12
  • Мнения: 43
http://sisi7970.aha.bg/ --- ето я въпросната жена от снимката

# 13
  • Мнения: 13 512
http://sisi7970.aha.bg/ --- ето я въпросната жена от снимката

Страхотна си! Това потвърждава съмненията ни.
Сега остава и  детето да се появи отнякъде

# 14
  • Мнения: 6 039
Не познавам бебето, но съм убедена, че съм го виждала по форумите, но тези снимки ги мярках много повече преди 11 месеца. Дано бързо се разбре истината, защото е изключително грозно и долно.

ех, важно е да си спомниш

знаех, че още преди 2-3 часа трябваше да пуснем тема тук

http://sisi7970.aha.bg/ --- ето я въпросната жена от снимката


благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт