Опит за измама - Познавате ли това бебе?

  • 42 800
  • 699
  •   1
Отговори
# 420
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
 Спасимира изрично е написала,че приятелката й е  нерегистрирана.
 И аз четях форума редовно половин година преди да се регистрирам.
 

# 421
  • Мнения: 4 965
Колкото и да пишат еднакво нови потребители, невъзможно е да използват абсолютно еднакви изрази /примерно, за "чистотата пред собствената си съвест" и още няколко - просто не ми се изваждат цитатите един до друг/.
...


Ще се учудиш колко много хора говорят с такива дървени фрази на "официални" места.

Погледнете от тази страна - ако момичето е виновно е лесно, всички ще се изредим да го оплюем едно хубаво, даже годишните номинации ще повторим, ако трябва.
Обаче, ако не е виновно? Коя ще му се извини първа?
А сега си помислете колко ваши познати са пращали снимките на децата си по конкурси "моето злато" и пр. Ако на някоя от тях й се беше случило ТОВА? Как щеше да реагира тя?

Затова казах, че не искам да обвинявам, а само изразявам съмнение.

Относно използването на снимки, още в началото казах, че нашето семейство е било жертва преди 5 г. в подобен конкурс, където уж сме участвали и сме спечелили. Научихме случайно, че "имаме" награда и мъжът ми "лично е писал писмо и пратил снимките". Ние реагирахме различно /хем ставаше дума единствено за измама на редакцията спрямо спонсорите им и за незаконно използване на наши лични данни/, затова ми е странна реакцията, но хората са различни...

# 422
  • Мнения: 4 916
Относно снимките - преди 4-5 години бях пуснала тема за това колко е опасно да се пускат дори невинни бебешки снимки в нета и целия форум тогава ми скочи на бой. Със съжаление отбелязвам, че съм била права. Тогавашната ми тема беше с малко по-друга насоченост, но този случай показва, че няма застраховка от злоупотреба за никого.

# 423
  • Мнения: 4 965
Относно снимките - преди 4-5 години бях пуснала тема за това колко е опасно да се пускат дори невинни бебешки снимки в нета и целия форум тогава ми скочи на бой. Със съжаление отбелязвам, че съм била права. Тогавашната ми тема беше с малко по-друга насоченост, но този случай показва, че няма застраховка от злоупотреба за никого.

Не става дума за това.
Случилото се не ме спира да слагам снимки на децата си, мои или на мъжа ми. За сметка на това, разчитам да разбера ако някой ги ползва. Знам как да реагирам и как да защитя правата си.
Още повече, че нашите снимки бяха ги свалили от личен албум - попаднали са на тях абсолютно случайно - дори не са подозирали, че сме българи и че приятелка на баба ми ще се окаже тяхна редовна читателка /става въпрос за жълтеникав вестник, който май вече зачезна и го четяха основно възрастни жени, такива бяха и редакторките - просто самите те се оказаха не-наясно с нещата, както подозирам, че е и в случая с настоящата история/.
Т.е не искам да ставам параноична. Peace

# 424
  • Мнения: 4 916
Въпрос на избор  Peace Аз не бих сложила снимки никъде.

А какво става с вестника тогава?

# 425
  • Мнения: 4 965
Въпрос на избор  Peace Аз не бих сложила снимки никъде.

А какво става с вестника тогава?

Ще ти пиша на лични, защото историята отдавна приключи.

# 426
# 427
  • Мнения: 4 551

Заглавието е малко неточно, но нейсе. Ще чакаме новини да има, че от вчера - едно и също.

# 428
  • Мнения: 1 749
Добре,факт е,независимо от всичко,че Спасимира подаде сигнал в полицията за това,че снимките на детето са използвани за измама.
Но имаме и друг участник,чиято снимка е използвана за същата тази измама.
Сийка...така,де- Сиси .Госпожо,Вие подадохте ли сигнал за снимките или не смятате да го правите?

# 429
  • Мнения: 1 547
Да, чудесно е, че има сигнал и съответни действия. Едно е да се нищи наизуст в тази тема, друго е да се прави професионално, с всички необходими средства. Не става дума тук кой кого обвинява, а да се открие истината. Принципно в Интернет аз не вярвам на нищо, щото съвсем лесно е човек да бъде заблуден. Продължавам да съм шокирана от способността на съвсем различни един от друг новорегистрирани потребители да се изказват с едни и същи фрази, но може би трябва да приема, че и това е възможно. Дано скоро разберем подробности.

# 430
# 431
  • Мнения: 3
Простете и моята подозрителност,но се изненадвам от факта,че двете замесени и "невинни" жертви на това престъпление се озоваха на едно място в тази тема и не търсят контакт една с друга.В крайна сметка всяка от тях има пълното право да се съмнява в отсрещната страна и съответно в това дали и доколко е замесена.До колкото разбрах нямат никаква връзка по между си,а нито една от двете страни не прояви интерес как и защо са се озовали заедно замесени.Аз също възнамерявам да изчакам развръзката и решението на следствените органи  Rolling Eyes

# 432
  • София
  • Мнения: 3 581
Момичета, прочетох темата от..до. Само искам да отбележа, че даже и да не е посочен титуляр на сметката, парите могат да постъпят там. На мен веднъж ми се случи следното : бях объркала името на титуляра и вместо Ейвън козметикс и т.н бях сложила моите три имена за получател. Парите си пристигнаха по сметка на Ейвън без никакви проблеми. Така че ако някой е решил да преведе пари на името на г-жата от ФБ ( не си спомням имената от профила) е възможно и да са постъпили някакви средства. Дано да не съм права Peace

# 433
  • Мнения: 3 405
/хубавата новина е, че в сметката няма преводи, то няма и как да има де/

ето какво пише много, много назад в темата

# 434
  • София
  • Мнения: 3 581
Да, прочетох го това, макар че ми е трудно да повярвам, че от банка може да дадат такава информация на всеки. Дано да е така, пак казвам

Общи условия

Активация на акаунт